Skocz do zawartości

IVECO Turbostar II by Garek!! [aktual 19.03.2008] Wstrzymane


Garek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Własnie tak myślę żeby je poprawic bo tak dziecinnie wyglądają.

Wystarczy gdy nadasz im odpowiedni kształt, o ile jeden z akumulatorów ma przekrój trapeza to drugi bliżej nie okrśloną formę Korki też przydały by się w jednolitym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak myślę żeby je poprawic bo tak dziecinnie wyglądają.

Wystarczy gdy nadasz im odpowiedni kształt, o ile jeden z akumulatorów ma przekrój trapeza to drugi bliżej nie okrśloną formę Korki też przydały by się w jednolitym kolorze.

 

 

Wiem że są nierówne i już sa poprawione, ale na jakie kolory je pomalowac?? czerwony, czarny i...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś albo pomalować wszystkie korki na biało albo na czerwono. Te dwa kolory były stosowane w akumulatorach które były obsługowe i dolewało się do nich wode desytlowaną. Nowoczesne akumulatory są bezobsługowe a o sttnie elektrolitu i naładowania oznaczaja kolory w okienku na akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

--------------------------------------------------------------------------------------

Aktual:

A tak wygląda kabina i zderzak po pierwszym malowaniu i po zmatowaniu

fbfa81afa0e55a33m.jpg

ffe62eb3b71ee9c9m.jpg

4b1a6c418f8ea9dfm.jpg

1e5f6309407ca05bm.jpg

ca1458a214286953m.jpg

teraz wnętrze kabiny [90%]

f3dc7e0864e8db5cm.jpg

48d2d20698dfd269m.jpg

 

więcej fotek dam jak skończe. Może dzisiaj albo jutro

 

Teraz dam fotki ramy dokładniejsze i wyraźniejsze

 

190c6115164c815em.jpg

92770df48286be54m.jpg

00764d1ba1c78bc2m.jpg

b9435c1979413f30m.jpg

5650a22c76adf397m.jpg

cc83549b8762db71m.jpg

e5ca0ebdbbb0565em.jpg

160925de5d2ac608m.jpg

787b37219b1134ffm.jpg

 

W najbliższych dniach powinienem nałożyc ostatnia warstwe lakieru i poskładac wsjo do kupy!! Czekam na wasze komentarze i sugestie.

Apropo akumulatorów będą poprawione- korki czerwone zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zero zastrzeżeń model dobrze wykonany ale lekko wycieniować metaliczne powierzchnie by się przydało......

 

O które ci konkretnie chodzi?? Bo nie bardzo czaje gdyż jestem początkujący w tej zabawie;]

 

Chłopaki jak ładnie przybrudzic autko??

Zapytam inaczej: jak zrobic żeby ładnie wyglądało?? Iveco będzie stało na poboczu drogi że niby się spsóło z kabiną w górze i otwartą maską a przed nim będzie cholownik [moge powiedziec że to będzie Renault Magnum- w początkach budowy] Holownik będzie się dopiero rozkładał. Więc jak wy byście to fajnie widzieli?? może mi ktoś cos doradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śledzę Twoja relacje, ponieważ mam w planach sklejenie takiego iveca. Model już leży, tylko czasu strasznie mało:(

Podoba mi się, że zrobiłeś otwierane drzwi. Mógłbyś pokazać jak się spasowały drzwi z resztą kabiny?

 

Niestety znalazłem parę szczegółów, które lekko szpecą model. W kabinie na słupkach czołowych widać miejsce łączenia ściany czołowej z dachem. Trochę szpachtla i papieru ściernego i ładniej by to wyglądało. To samo, jeżeli chodzi o silnik. Na misce olejowej widać dokładnie miejsca spasowania połówek silnika. Tak samo jest na rurach przy silniku. Chyba nie lubisz szpachlowania:)

 

Pewnie się czepiam, ale rażą mnie takie szczegóły.

 

Pozdrawiam. Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jasne częsci na modelu należy wycieniować aby wyglądały realnie a nie jak zabawka..........

 

Sposób 1:

Pomalować powierzchnie rozcieńczoną czarną lub ciemno szarą pactrą,

następnie jak wyschnie zetrzeć wacikiem nadmiar farby..... zostawić tylko w rowkach

 

Sposób 2:

Można gąbką nadać lekką texture także ciemniejszą farbą

 

Sposób 3:

Podobny do pierwszego tylko używając rozcieńczonych farb olejnych

 

Brudzing: najlepiej farbami olejnymi artystycznymi rozcieńczonymi terpentyną balsamiczną.......

 

Aaa i jeszcze coś przed tymi czynnościami lepiej zabezpieczyć powierzchnie jakimś lakierem bezbarwnym.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jasne częsci na modelu należy wycieniować aby wyglądały realnie a nie jak zabawka..........

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale modele trucków (i ogulnie cywili) kierują się troszkę innymi prawami niż pancerka czy lotnictwo. Można stosować wash ale też nie trzeba. Zobacz sobie "czyste" modele mistrzów tej dziedziny modelarstwa a zrozumiesz o co mi chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! Spookojnie. Ciesze się że wam się podoba.

voseba łączenia słupków poprawie, no ale miski olejowej to już mi się nie chce, a od spodu to i tak nie będzie widac, ale przy następnym modelu będe juz zwracał na to większą uwagę!! Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież

 

Oczywiście to taki "mój" podział... Chodzi o to, że trucków raczej się nie klei z jakimś tam bruisingiem, czy washem...

 

Takie osoby jak Piotrek Jóźwiak robią modele redukcyjne... Obecnie (a przynajmniej w Polsce) modele ciężarówek są mało ubrudzone. Ale to nie ten temat raczej... Koniec OT proszę

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc skończyłem robic środek kabiny, wszystko jest juz gotowe do włożenia w obudowe.

7b73a00b1f8d736fm.jpg

0af332c93fef63c4m.jpg

dd5e9aa19539c80bm.jpg

zrobiłem radio...

55f457e1776094dam.jpg

CB też już jest...

0456b0c005c4926bm.jpg

 

Dzisiaj odebrałem od lakierników farb, więc może dzisiaj, może jutro kabina i zderzak będą pomalowane. Aerograf w częściach, bo trzeba dokładnie wyczyścic zaraz po malowaniu no i przed, bo potem może trochę "pluc"

a099ea58711e8ba0m.jpg

6fcb3bb4baf12a1dm.jpg

 

Tak więc koniec prac już się pomalutku zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.