Skocz do zawartości

???


tajffun83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam kilka podstawowych pytań . Myśle o modelarstwie na poważnie ale mieszkam w UK i mam problem gdyż nazwy materiałów do klejenia nie mówią mi nic. "Revell 39608 Mini Contacta Professional Polystyrene Cement Glue" czy to jest klej do klejenia i czemu jest napisane cement? i czy musze kupować orginalne kleje a jeśli nie to jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że większość dobrych firm godnych polecenia będzie miało angielskie nazwy. Litości.... Będzie na pewno cement, putty ,drill, airbrush itp.... Zawsze mozna importowac z Polski wamoda na wyspy...wtedy bedzie stalo na nich klej, szpachlówka podkład pod kalki.....

A najgorsze jest to ze mozna nie znaleść modelu do sklejania tylko model kit. A to znaczy ,ze w srodku jest kit?

 

Ja rozumiem początki modelarstwa ale to zakrawa na jakąś próbę osmieszania tego hobby, z ktorymi przejawami spotkalem się w zyciu kilkadziesiąt razy.

 

Ale ok.

Cement glue to klej do polistyrenu lub jak kto woli plastiku ( choc nie kazdego rodzaju)

Nie musisz kupowac klei firm modelarskich tj tamiya czy revell ale to dobre sprawdzone firmy i nie bardzo bedzie z czego wybierac ( Ja osobiscie wolę wamoda bo tani )

 

Na koniec polecam poszukac pdf ksiazki abc modelarstwa to może się niektóre rzeczy wyjaśnią same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cement, glue-klej

Airbrush-aerograf

model kit-model do sklejania

enamel-farba (olejna)

acrylic-to co wyżej tylko akrylowa

sprue cutter-cążki boczne

sprue-ramka (z elementami)

hobby knife-skalpel modelarski

putty-szpachlówka

 

I tyle pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie :

tweezer - pęseta

thinner - rozcieńczalnik

plaster - gips

clear - bezbarwny

gloss - błyszczący

sandpaper - papier ścierny (sand - szlifować)

wax - wosk

resin - żywica

hardener - utwardzacz

brass - mosiądz

masking tape - taśma maskująca

brush - pędzel

decal - kalkomanie

photo-etched parts ( PE ) - elementy fototrawione czyli potocznie blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo, ludzie oszaleliście. Wyręczac kolesia. Mieszka w Anglii, więc slownik w łapę i jazda. Jak przyjechałem do Irlandii 9 lat temu to też tak zrobiem i dzięki temu dzisiaj mówię płynną angielszczyzną z dużym zasobem słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś sobie jaja robi, a Wy się w to wciągnęliście, albo mamy do czynienia z 83-letnią osobą której naprawdę ciężko się nauczyć angielskiego, no chyba że to.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechałem do Irlandii 9 lat temu to też tak zrobiem i dzięki temu dzisiaj mówię płynną angielszczyzną z dużym zasobem słów.

W Irlandii płynną angielszczyzną

 

No na południu gadają lepiej niż na północy czy w Szkocji. Nie mam problemów w rozmowie z londyńczykiem, ameyrykaninem czy australiczykiem, ale zrozumiec północnego irlandczyka lub szkota to jest sztuka. Zreszt ą sami anglicy i irlandczycy o tym mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechałem do Irlandii 9 lat temu to też tak zrobiem i dzięki temu dzisiaj mówię płynną angielszczyzną z dużym zasobem słów.

W Irlandii płynną angielszczyzną

 

No na południu gadają lepiej niż na północy czy w Szkocji. Nie mam problemów w rozmowie z londyńczykiem, ameyrykaninem czy australiczykiem, ale zrozumiec północnego irlandczyka lub szkota to jest sztuka. Zreszt ą sami anglicy i irlandczycy o tym mówią.

 

 

Jako londyńczyk mogę potwierdzić nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem "skoti"-ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako londyńczyk mogę potwierdzić nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem "skoti"-ego

 

Ja jako warszawiak też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.