Skocz do zawartości

Tiger I Early - Zvezda - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Seba - zrozumiałem, zrozumiałem. Sorry, że nie wszystko do końca wiem, po prostu wydawało mi się, że i na wieży i na kadłubie są takie same wyrzutnie Tak czy inaczej to, że dany model nie ma na zdjęciach archiwalnych wyrzutni świec dymnych, nie znaczy,że nie miał po wyjeździe z fabryki. Zastanowię się co zrobię z tymi częściami i oczywiście chodzi o te potrójne wyrzutnie - świec dymnych (pomyliłem je z S-Mines na to wychodzi).

 

A tak w ogóle niesamowicie ciekawy film i super materiał archiwalny oraz schematy, rysunki.. chodzi o ten co podałem w linku You Tube - tylko kurde czemu nie ma angielskich napisów :( Dojcza nie rozumiem. Angielski jak najbardziej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypnos na razie nie doklejam ogniw na wieży - ogniwa i narzędzia będą późniejszym montażem, czekają na położenie kalek.

Poza tym w tej chwili nie mam jeszcze kalek, to będzie 1st SS Division Leibstandarte SS Adolf Hitler (LSSAH) - dzięki Hamilkarowi

 

A model jeszcze będzie malowany - bo kamo nie będzie jednokolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała KwK 36 L/56 8.8 cm z RB Model nr. kat. 35B01. Zapewne są już tacy co działka te składali

 

T1_wczesna.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Do czego służą te części z blaszki - 3 nakrętki/obręcze i dwie podpórki? (Nie wycięte)

Dolna część tłumika ma gwint - wkręca się, ale tłumik składa się z dwóch części. Część górną tłumika klei się CA? (brak gwintu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb szukałem na necie i lipa. Nawet na stronie RB nie ma pdf'a z instrukcją poglądową ogólną.

 

Co do blaszki - właśnie nie wiem do czego ona. Elementy luzem rozpracowałem: trzy obręcze - jedna na hamulec wylotowy w środek, druga na podstawe hamulca wylotowego przy gwincie, trzecie na działo bardziej u podstawy w miejscu tłoczenia. Dwa elementy hamulca wylotowego - wiadoma sprawa. Pozostaje ta nieszczęsna blaszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko do zorientowanych, jak zawsze

Jestem w trakcie składania działka KwK 36 L/56.

Kwestia samego hamulca wylotowego od KwK 36 - malowanie w środku i na zewnątrz. Jakieś sugestie?

Lufa wiadomo - dunkelgelb + ewentualne pasy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?? Instrukcja Zvezdy podaje, aby wnętrze hamulca wylotowego malować na biało!? Dla mnie to dziwne, nie bardzo pasuje, stąd się pojawiło te pytanie.

Bardziej chodzi właśnie o wnętrze hamulca, które muszę pomalować przed doklejeniem do lufy, bo potem będzie tam bardzo ograniczony dostęp pędzlem, a nie chciałbym aby wyszło jakieś science fiction. Docelowo wnętrze hamulca postaram się okopcić pigmentem sadzy vallejo, niemniej jednak to pod koniec prac nad modelem. Na tę chwilę muszę wybrać jakiś kolor, by skończyć składanie osiemdziesiątki ósemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?? Instrukcja Zvezdy podaje, aby wnętrze hamulca wylotowego malować na biało!? Dla mnie to dziwne, nie bardzo pasuje, stąd się pojawiło te pytanie.

Bardziej chodzi właśnie o wnętrze hamulca, które muszę pomalować przed doklejeniem do lufy, bo potem będzie tam bardzo ograniczony dostęp pędzlem, a nie chciałbym aby wyszło jakieś science fiction. Docelowo wnętrze hamulca postaram się okopcić pigmentem sadzy vallejo, niemniej jednak to pod koniec prac nad modelem. Na tę chwilę muszę wybrać jakiś kolor, by skończyć składanie osiemdziesiątki ósemki.

Nie znam się więc powinien wypowiedzieć się ktoś kto wie co i jak a tu link z Tygrysem z białym wnętrzem hamulca. Nie wiem czy to wyobraźnia ludzi z muzeum.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Flickr_-_davehighbury_-_Bovington_Tank_Museum_063_Tiger_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włazy są w dwóch wersjach do klejenia - otwarte lub zamknięte. Otwieranie być może da się zrobić ale wymagałoby to pewnie kilka przeróbek, których robić nie zamierzam. Model ma wnętrze wieży, dlatego docelowo robię wersję mieszaną - włazy na wieży otwarte, na kadłubie pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kamuflaż baza zrobiony. Jutro będę musiał popracować nad sporą ilością niedomalowań i poprawek, ale główny schemat/baza do obróbki już jest i to najważniejsze. Jak na pierwsze podejście chyba nie wyszło tak źle, tym bardziej, że robione od deski do deski mocno nie lubianym na forum pędzlem

Załączam fotki.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

 

20130406_181159.jpg

20130406_181215.jpg

20130406_181237.jpg

20130406_181308.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było 6 - 7 godzin rzeźbienia + poprawek niedomalowań. Żmudne, tym bardziej że Zvezda ma swoje mankamenty - wieży nie da się ściągać po montażu. Ale teraz stoi obok na biurku i wygląda naprawdę świetnie Szczerze mówiąc, jak wiesz to moje pierwsze kamo, a efekt mnie zamurował Ze dwa zdjęcia wrzucę uwzględniające poprawki, jak nałoże filtr w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.