Skocz do zawartości

Tiger I Early - Zvezda - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kadłub - używałem 3 barw:

Pactra - Dunkelgelb, Rot-Braun, Africa Yellow.

Wydechy są zasłonięte więc już nad nimi pracować nie będę, to jedyny na tę chwilę zakończony element całego pojazdu, a używałem przy nich:

Pactra - Rust oraz Vallejo Pigment Binder, Vallejo Dark Red Ochre Pigment, Vallejo Natural Iron Oxido Pigment a całość wydechów po ukończeniu spryskałem MR. Hobby Top Coat Flat.

To zdjęcie już co prawda było, ale żebyś nie kopał na wcześniejszych stronach wydechy pod osłonami wyglądają tak:

20130318_005926.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki i filtry mają na tym ostanim zdjęciu nieco inny odcień niż płyta tylna, stąd pewnie zapytanie Kolegi Szym0ngl. Zapewne to złudzenie optyczne spowodowane oświetleniem i właściwościami aparatu, tak przypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że błotniki i filtry mają inny odcień. Bo wtedy były jeszcze nie pomalowane, świeżo doklejone - goły plastik/polistyren Spójrz na późniejsze fotki. Są przynajmniej dwie aktualizacje tylnej płyty po tym zdjęciu (z wydechami) kilka stron wcześniej, umieszczone na forum. Ale fakt faktem światło płata figle i na niektórych zdjęciach to widać... fotki robię komórką Samsung SII Galaxy, ponieważ nie chce mi się za za każdym razem wyciągać lustrzanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie liny i metalowe części narzędzi najprościej zrobić czarnym i potem delikatnie, suchym pędzlem przetrzeć srebrnym, a na to jeszcze wash.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatna informacja na przyszłość. Póki co, pozostaje mi to co doklejone już w jakiś sposób przyciemnić. Narzędzia i liny są doklejone CA. Gąsienica wyjmowalna trzyma się na przednim zaczepie Pomyślę jutro co dalej z tym robić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do kalek nieudane :( Nigdy tego nie robiłem. Duży krzyż bałkański przeznaczony na burtę się zawinął, i przy próbie odwinięcia poszedł w strzępy nie do odzyskania. Został więc tylko jeden - pójdzie na rezerwe do mojego złomu modelarskiego, który zacznie się powoli zbierać...

 

Chyba więc pozostaje spróbować użyć krzyży wieżowych, tych mniejszych - na burty. Te w zestawie są aż cztery, w ostateczności dokupię nowy zestaw kalek wodnych do tygrysa, jeśli wszystkie krzyże i/lub numery wozu zniszczę. Niestety trzeba się na czymś uczyć.

 

Drugie podejście jutro.

Hamilkar, Seb, czy może ktoś jeszcze śledzący aktywnie ten wątek - może napiszecie coś więcej na temat techniki kładzenia kalek?

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się 'domowym tłumaczeniem' zwrotu Balken Kreutz

 

Kalki siadły, strata jednej sztuki - reszta poszła bez problemów. Teraz przed sido muszę pomyśleć jak zrobić obicia To będzie ostra jazda coś czuję, tym bardziej, że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, ale... Pokombinuję.

 

Seb - obicia klocka zostawiam już jak są. Być może załoga straciła podczas walki obicia, i były dorabiane w jakimś ruskim warsztacie? Kto wie Kto wie

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.