Skocz do zawartości

Tiger I Early - Zvezda - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tę chwilę przednia płyta i kawałek wieży zrobione. Sam nie wiem, mam mieszane uczucia chociaż jest chyba nie najgorzej jak na pierwszy raz.

 

To2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

18:14 - Lewa strona płyty skorygowana(nie ujęte na fotce), trochę mniej odpadającej farby na lewo od km'a. Zdjęcie ma charakter podglądowy, poprawki będą. Jedynie o co chodzi, to czy mniej więcej dobrze to wychodzi i podąża w dobrym kierunku - wszak nigdy tego nie robiłem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję, próbuję W ostateczności mogłem sobie obicia darować, bo wiem że to trzeba wyćwiczyć i od razu przejść do washa, ale.. na czymś trzeba wyćwiczyć. Ogólnie rzecz biorąc na pewno można go poobijać lepiej technicznie, ale naprawdę, jeszcze brak mi umiejętności.

 

Osobiście mi się podoba - efekt. Przynajmniej na tę chwilę, ale po skończeniu jeszcze pójdzie wash, zacieki wodne i paliwa, pastele i suche pigmenty (kurz, błoto). Więc tak naprawdę ciągle mam nadzieję na dość dobry efekt końcowy tego jakby nie było pierwszego mojego tanka.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób odpryski jak najmniejszym pędzelkiem retuszerskim jaki dostaniesz, samym czubkiem. Na cały model będziesz potrzebował pewnie kilku bo dość szybko się zużywają. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie ale wykonane prawidłowo znacznie uatrakcyjnia model.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie szarym, a czarnym, czarno - brązowym i mniejsze. czytaj, co pisze Mikołaj ! Pamiętaj, co i ja, mówiłem o pędzlach ! Nowe, nowe, 000 największe.

 

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiejszyłem wielkość i ilość obić obić. Rewelacji nie ma ale myślę że jest lepiej niż było. Postaram się dziś lub jutro dołożyć dodatkowe foty. Osobiście mam wrażenie że jest lepiej, a poza tym obiłem już całego tanka, a nie tylko przednią płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Górne płyty pancerza są praktycznie skończone. Zostało jedynie doklejenie wyciorów na obu burtach (przyłożyłem je do fotek), a także anteny (nawiercony otwór pasuje idealnie, ale wstrzymam się do czasu montażu zawieszenia z jej doklejaniem). Obicia to ciężka sprawa, poprawiłem je i są na pewno lepsze niż pierwsza wersja. Do doskonałości sporo brakuje, ale będę trenować Póki co zdecydowałem, że zostawiam tanka już tak jak jest - prezentacja na fotkach poniżej:

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Teraz pozostaje jedynie kilka korekt, doklejenie wyciorów, po czym idę z sido i washem. A jak już to skończę zabieram się za montaż zawieszenia. Kolejne fotki dam po washu, ale nie wiem kiedy to będzie.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys dostał washa. Ponieważ nie działa picasa2html użyłem innego programu do utworzenia linków - mam nadzieję, że zadziała.

Seb, jakieś uwagi? Chyba wyszedł całkiem całkiem kotek - następne w kolejce zacieki, a potem zobaczymy:

 

Edycja - Konwerter nie działa :/ Nie mam jak dodać zdjęć, kombinowałem 2 godziny, poddaje się.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą przeklejania ze starych postów coś tam chyba się udało pomieszać, i zdjęcia są. Wyszły trochę przyduże, ale nie mam na to wpływu (nie znam się na tym, a picasa2html leży, udało mi się je jakoś wkleić łopatologicznie):

 

wash_t1_2013_05_10_9.JPG

 

 

wash_t1_2013_05_10_9_1.JPG

 

wash_t1_2013_05_10_9_4.JPG

 

wash_t1_2013_05_10_9_6.JPG

 

wash_t1_2013_05_10_9_11.JPG

 

wash_t1_2013_05_10_9_12.JPG

 

wash_t1_2013_05_10_9_14.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny będzie miał bardziej stonowane przejścia, o ile zdołam opanować technikę malowania aero. Póki co jestem całkiem zadowolony z wyników - jak na pierwszego tanka. Drobne korekty i poprawki robię na bieżąco (więc fotki już są nie do końca aktualne). Chociaż wash mi dość mocno przyciemnił kamuflaż, to w świetle dziennym model prezentuje się dobrze. Zobaczymy jak wyjdą zacieki paliwa, deszczówka itp - są następne w kolejności. Następnie lakier matowy, montaż podwozia i pigmenty - jeszcze trochę zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o przejścia kolorów w camo a o mocno kontrastujące obicia no i te gąsienice zapasowe i liny - pokryj je rdzą bo oczy bolą.

 

Zarzuć na całość jakiś filterek np. kolor beżowy wtedy stłumisz te brązowe łaty i scalisz je z dunkelgelbem. Polecam zrobić to przez blending.

 

Na wieży widać na łatach ślady po pędzlu na 2-gi raz rozcieńcz farbę bardziej to będziesz miał równo. Jak na pierwszy tank jest bardzo dobrze! Czekam na matowy lakier!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym położyć te rdzę? Na wylotach rdzę robiłem pigmentem. A pigmenty kłaść będę po macie. Tak czy inaczej skorodowanie lin i gąsek jest w planie

Chemie mam dość podstawową (kilka pigmentów - w tym rdza, sadza, 3 rodzaje ziemii, 9 olejnych artystycznych, brązowe pastele suche)

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o przejścia kolorów w camo a o mocno kontrastujące obicia no i te gąsienice zapasowe i liny - pokryj je rdzą bo oczy bolą.

 

Zarzuć na całość jakiś filterek np. kolor beżowy wtedy stłumisz te brązowe łaty i scalisz je z dunkelgelbem. Polecam zrobić to przez blending.

 

Na wieży widać na łatach ślady po pędzlu na 2-gi raz rozcieńcz farbę bardziej to będziesz miał równo. Jak na pierwszy tank jest bardzo dobrze! Czekam na matowy lakier!

 

Czołem Marcinie !

A mówiłem Ci o filtrze, przed washem ! Mówiłem ! Nie słuchasz . Efekt byłby dokładnie taki jak napisał Krisownia. Rdza pigmentem, ale na końcu, po wszystkich innych pigmentach i potem jakiś kolor odymienia, na początek popróbuj z różnie rozcieńczona czernią. Pamiętaj - odymienia na rdzę, nie odwrotnie ! Tak jak napisał Krisownia - połóż mat. Czemu on ci się tak świeci ? Nawet po benzynie, którą rozcieńczałeś wash, nie powinien. W sprawie fotografii : popróbuj z Photobucketem, jest prosty i działa bez zarzutu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się bo położyłem lakier akrylowy - sidolux. Mat to powinien wytłumić jak skończę z obróbką tanka (zacieki do zrobienia są przed matem).

 

Filtrem mogę jeszcze pojechać - kupiłem terpentynę balsamiczną, która chyba lepiej się sprawdzi w filtrze niż benzyna lakowa dla artystów 'White Spirit'.

 

PS. Dziś już picasa2html.com działa. Wczoraj cały dzień leżał ich serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrowanie zrób poprzez blending, w twojej technice z użyciem lakieru błyszczącego filtr na bazie rozpuszczalnika w formie washa nic nie da, bo spłynie ci z sidoluxu w zagłębienia jak przy washu - jeśli dasz filtr w kolorze beż/zbliżonym a taki musi tu być użyty nie będzie efektu. Dodatkowo filtr wytłumi Ci ciemny wash który dałeś wcześniej.

 

Zrób modulacę/filtrowanie za pomocą blendingu. Dajesz na powierzchnię modelu kleks farby olejnej o wielkości plamki 1-2mm i rozprowadzasz to po powierzchni szerokim miękkim pędzelkiem - jest to bardziej usuwanie farby a nie malowanie, "blendujesz" czyli wtapiasz ten kolor w podłoże szybkimi ruchami jakbyś omiatał z kurzu. Jak farba za gęsta moczysz pędzel w white spitit by był tylko LEKKO wilgotny i rozprowadzasz dalej aż kolor ci prawie zniknie ma być go przejrzysta prawie nie widzialna warstewka. Potem zabezpieczasz całość jak wyschnie, lakierem matowym aby się nie zmazało - farby olejne są bardzo wolno schnące i wszelkie inne działania uszkodziłby ci tę warstewkę.

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się bo położyłem lakier akrylowy - sidolux. Mat to powinien wytłumić jak skończę z obróbką tanka (zacieki do zrobienia są przed matem).

 

Filtrem mogę jeszcze pojechać - kupiłem terpentynę balsamiczną, która chyba lepiej się sprawdzi w filtrze niż benzyna lakowa dla artystów 'White Spirit'.

 

PS. Dziś już picasa2html.com działa. Wczoraj cały dzień leżał ich serwer.

 

Marcin "White Spirit", to terpentyna pozbawiona zapachu i kilku innych dodatków, nie benzyna !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Niestety popierniczyłem wczoraj tanka - źle położony mat na podwozie. Nadwozie nienaruszone w stanie bardzo dobrym(całe szczęście!), podwozie - zacieki za dużej ilości lakieru matowego dawkowanego ze sprayu. Na to wygląda, że wyszedł brak doświadczenia i pryskałem go (z tego co już wiem) ze zbyt małej odległości od modelu (kilka centymetrów). Na boki pójdą pigmenty więc efekt się zniweluje w jakiś sposób i nie będzie źle, spód wanny w całości jest do poprawy :( :( A było tak pięknie. Na chwilę obecną spód wanny oczyściłem, trzeba będzie położyć farbę, i washa jeszcze raz. Nadlewki lakieru na wahaczach, a także błotnikach (od spodu) chyba da się jakoś zniwelować/zamaskować pigmentami.

 

Krisownia - jakim kolor olejny najlepiej wcierać do tego kamo? Mam farbki renesansu - Cynober jasny, Brunat van Dyck, Siena Palona, Żółć kadmowa, Ziemna umbra palona, Ziemna umbra naturalna, Biel cynkowa, Błękit kobaltowy, Czerń kostna i uwaga Ziemia Umbra naturalna numer dwa w zieleni ... (czyli zielony).

 

W każdym bądź razie aż strach będzie ponownie kłaść ten lakier matowy Mr.Hobby, żeby znowu czegoś nie spierniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwoziem się nie martw i tak będziesz brudził, przyjdą koła, gąsienice i zasłonią 75% burt, wachaczy itd. bez paniki.

 

Kolor do wcierania ma za zadanie spiąć Ci te 2 kolory, użyj czegoś zbliżonego do tego piaskowego który już masz aby przygasić brąz czyli moższ użyć buff (beżowy) jasny piaskowy itp. Wymieszaj coś z tego co masz, jakiś brąz z bielą da ci potrzebny kolor. To forum to dobre odniesienie - kolor tła to beżowe odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.