Skocz do zawartości

Tiger I Early - Zvezda - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ modelik wychodzi fajnie zdecydowałem się jednak zamówić metalową lufkę RB Model do Zvezdziaka.

http://allegro.pl/rb-35b01-8-8cm-kwk-36-l-56-tiger-wczesny-i3093581582.html#tabsAnchor

Cena 19,99 najtaniej na ale drogo

 

Przy okazji zakupiłem km'y wieżowe i te przednie do kolejnych modeli.

Zobaczymy czy lufka będzie pasować.. przy montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20130228_180225.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Tygrys został już pomalowany (poza działem - czekam na dostawę) żółtym kolorem, pozostaje nałożyć rot braun. Musi dobrze wyschnąć zanim użyję maskola. Powyżej załączony jest schemat malowania z instrukcji zvezdy - rozumiem że wielkość tych pasów sam sobie mam ustalić i wszystko zależy od mojego wydzimisie? Czy jest coś czym powinienem się kierować przy nakładaniu drugiej farby?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co używac maskolu skoro malujesz pędzlem-zbędna fanaberia.Najpierw rzadką farbą i cienkim pędzlem wyznacz sobie kontury tych plam a potem wypełnij środek.Generalnie postaraj się trzymać odpowiednią szerokość i kształt tych pasów.Nie wiem jak ze zgodnością historyczną tego malowania ale to co dała Zvezda jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym przypadku tylko boczne powierzchnie. Poszukam za chwilę zdjęć z tego batalionu to ci dokładnie powiem co na nich jest.

PS zdjęcia przed oczami jest to typowy wzór batalionu na tamten okres do smaczku brakuje jedynie rozpiętego drutu kolczastego na burtach i malowane raczej tylko burty. Zdjęcia wczesnych tygrysów tego batalionu pokazują brak kamuflażu na górnych płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo piekałkiewicz Operacja cytadela str. 84-85, seria zdjęć tygrysów w Barwy i znaki Panzerwaffe - Panzerabteilung. Na chwilę obecną w książce Majawskiego jest najlepiej rozgrzebane kamo na detale. Zresztą każda załoga malowała swój pojazd i oprócz utartego schematu jednostki mogła coś dodać od siebie. A niestety jest kupa zdjęć pojazdów bez kamo na górnej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie prace wstrzymane bo czekam na działo - pewnie będzie koło środy/czwartku. Najpóźniej w piątek. Ciągle mogę malowanie/jednostkę zmienić. Przyznam, że drugą ewentualnością jaką biorę pod uwagę jest: 1 Dywizja Grenadierów Pancernych SS Leibstandarte SS Adolf Hitler Kursk Lipiec 1943.

 

Tylko nie wiem czy mam ku temu odpowiednie kalki. Ogólnie tylko te dwie opcję biorę pod uwagę i mam czas by poszukać danych, dopóki działa mi nie wyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w książce Majawskiego jest najlepiej rozgrzebane kamo na detale.

 

No wiesz ten sam Majewski w swoim wiekopomnym dziele, twierdzi wbrew wszystkim dotychczasowym ustaleniom że dunkelgelb, stosowany był już od połowy 1942

Powołuj się dalej na tego klasyka i pisz pierdoły okraszone dyrdymałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w książce Majawskiego jest najlepiej rozgrzebane kamo na detale.

 

No wiesz ten sam Majewski w swoim wiekopomnym dziele, twierdzi wbrew wszystkim dotychczasowym ustaleniom że dunkelgelb, stosowany był już od połowy 1942

Powołuj się dalej na tego klasyka i pisz pierdoły okraszone dyrdymałami.

A ty oczywiście jesteś specem a co za tym idzie rozpędź się a ściana sama się znajdzie. Jeśli dysponujesz źródłami to przedstaw je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w książce Majawskiego jest najlepiej rozgrzebane kamo na detale.

 

No wiesz ten sam Majewski w swoim wiekopomnym dziele, twierdzi wbrew wszystkim dotychczasowym ustaleniom że dunkelgelb, stosowany był już od połowy 1942

Powołuj się dalej na tego klasyka i pisz pierdoły okraszone dyrdymałami.

A ty oczywiście jesteś specem a co za tym idzie rozpędź się a ściana sama się znajdzie. Jeśli dysponujesz źródłami to przedstaw je.

 

Poszukaj książek Thomasa Jentza & Hilary Doyla poczytaj, może zrozumiesz.

Zawsze i tylko opierali się na oryginalnych dokumentach niemiecki, nie zaś na przypowieściach ludowych... Nawet daleko nie trzeba szukać

http://www.missing-lynx.com/panzer_facts.htm

Chcesz dowodów? Cóż lepszego niż oryginalna kronika pokazująca malowanie polowe w 1943, polecam fragment od 1:15 gdzie kładziono farbę

 

Szukasz już ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st SS Panzergrenadier Division: Leibstandarte Adolf Hitler. Czy dysponuje ktoś zdjęciami tej jednostki z Kurska? Najlepiej jakby był to Tiger I

 

Generalnie chodzi mi o ewentualne oznaczenia jednostki, krzyże itp czyli dane do kalkomanii. Trzeba ocenić czy jestem w stanie zrobić bądź kupić odpowiednie kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj książek Thomasa Jentza & Hilary Doyla poczytaj, może zrozumiesz.

Zawsze i tylko opierali się na oryginalnych dokumentach niemiecki, nie zaś na przypowieściach ludowych... Nawet daleko nie trzeba szukać

http://www.missing-lynx.com/panzer_facts.htm

Chcesz dowodów? Cóż lepszego niż oryginalna kronika pokazująca malowanie polowe w 1943, polecam fragment od 1:15 gdzie kładziono farbę

 

Szukasz już ściany?

Ściany się nie szuka ona sama znjadzie ofiare, co do źródeł piękne i znane a sam filmik "bene" ale jest kilka ale co do których moźna się kilka dni wykłucać. Żadne źródła nie są w 100% pewne chyba, że masz orginalny papier z pieczątkami. Na filmie jest akt przemalowania IV na żółto ale to jest przykład pojazdu który nie miał możliwości wcześniej zmienić ubranka. Mamy zdjęcia F2 i G z 42 w szarościach i żółciach w polu i fabrykach. Pojazdy wypuszczane z fabryk miały dwojakie malowanie i to zależało od zapasaów farb jak i obiegu dokumentacji. Mam gdzieś zdjęcie kolumny IV F2 i G z Grossdeutschland z jesieni 42 gdzie żółć przeplata się z szarym. Więc proponuję dać sobie spokój i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi generalnie o godło dywizyjne. Przeglądając bardzo dużo zdjęć z Kurska - niektóre 'niby' z 1 dywizji SS, jak brzmi opis - nie mogę nigdzie się dopatrzeć godła jednostki (biały klucz na czarnym tle). Albo źle patrzę, albo nie wiem. Das Reich z tego okresu ma, dość zauważalne oznaczenia właśnie z Kurska, a w LSAH nie mogę się dopatrzyć. Wiem że AK Interactive ma kalki z oznaczeniami dywizji Waffen SS, tylko pytanie czy wszystkie jednostki były nimi znakowane. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem przez pomyłkę nie tę wysyłkę - wersja 5 dniowa nie 3 dniowa. W związku z tym dostawa lufek i akcesoriów niestety w przyszłym tygodniu. Zastanawiam się czy jest sens coś dłubać przy malowaniu, bez zamontowanego jarzma i działa, ale chyba odpuszczę sobie do przyszłego tygodnia. Załączam foty po ostatnich pracach nad modelem - Tiger pomalowany bazą. Ogólnie niewiele części już zostało - jakieś 15 niewyciętych elementów do doklejenia po pomalowaniu drugą farbą + montaż pomalowanego już podwozia. Włazy przednie są zamontowane na stałe. Włazy na wieży przyłożone tylko do fotek - docelowo będą pootwierane wszystkie trzy wieżowe (bok wieży + dwa górne).

 

20130318_184803.jpg

20130318_184848.jpg

20130318_184930.jpg

20130318_185003.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

 

Co do malowania to celować będę w to jednak, czyli Schwere Pz. Abt. 505:

 

tigr.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Wydaje mi się że jest to dokładnie ta sama jednostka, co proponuje Zvezda. Stwierdzam to po drobnym szczególe - kalkomania Zvezdy posiada znak jednostki do nałożenia z przodu identyczny z tym który jest na powyższym zdjęciu. Dla przypomnienia również poniżej odsyłacz do Instrukcji Zvezdy, aby nie cofać się przy porównaniach do wcześniejszych stron.

 

20130228_180225.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Podsumowując - Zvezda proponuje Schwere Pz. Abt. 505, June 1943 czyli opcja, którą jednak docelowo wybieram, oraz do Schwere Pz. Abt. 503 (dzięki Seb za info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi generalnie o godło dywizyjne. Przeglądając bardzo dużo zdjęć z Kurska - niektóre 'niby' z 1 dywizji SS, jak brzmi opis - nie mogę nigdzie się dopatrzeć godła jednostki (biały klucz na czarnym tle). Albo źle patrzę, albo nie wiem. Das Reich z tego okresu ma, dość zauważalne oznaczenia właśnie z Kurska, a w LSAH nie mogę się dopatrzyć. Wiem że AK Interactive ma kalki z oznaczeniami dywizji Waffen SS, tylko pytanie czy wszystkie jednostki były nimi znakowane. Szukam dalej.

 

Czołem.

Pod Kurskiem wszystkie Kompanie Czołgów Ciężkich SS nosiły dla zmylenia przeciwnika specjalne oznaczenia, z reguły była to pozioma linia z dwoma, trzema itd pionowymi liniami. Na zdjęciu, to ta pierwsza z lewej na czołowej płycie pancernej ( to Tottenkopf ) :

 

TigerSSKursk_zps6aa49318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że dokupię suche kalki Waffen SS - AK Interactive z godłami dywizji SS (przekrój od 1939 do 1945). Czy umieszczenie godła 1 LSSAH i malowanie zgodnie z planem czyli żółto - brązowe, zgodnie z instrukcją Zvezdy będzie prawidłowe? Zastąpiłbym tylko godło, a numery, krzyże bałkańskie wziąłbym z zestawu Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu, to ta pierwsza z lewej na czołowej płycie pancernej ( to Tottenkopf ) :

Fail, model na zdjęciu przedstawia tygrysa S33 z Das Reich.

 

Tak Seba, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że dokupię suche kalki Waffen SS - AK Interactive z godłami dywizji SS (przekrój od 1939 do 1945). Czy umieszczenie godła 1 LSSAH i malowanie zgodnie z planem czyli żółto - brązowe, zgodnie z instrukcją Zvezdy będzie prawidłowe? Zastąpiłbym tylko godło, a numery, krzyże bałkańskie wziąłbym z zestawu Zvezdy.

 

Martinez, jak bardzo pragniesz kalki na Kotka I, Witmanna spod Kurska, to już masz , podaj tylko adres.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Małe pytanie do znawców tematu Tiger I. Chodzi oczywiście o tę wersję wczesną która buduję. Czy montaż S - mines na wieży jest błędem? Zakładając, że robię tę wersję z ogniwami gąsienic na wieży. Instrukcja Zvezdy wskazuje, że mam nie montować wyrzutni, ale chętnie bym je tam umieścił.

 

 

PS. Niepocieszony jestem, lufki będą jutro albo we wtorek. Wywalczyłem numer listu, przesyłkę wysłano dopiero dziś. Pewnikiem dalsza budowa ruszy po świętach.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.