Skocz do zawartości

KV-1 Hobby Boss 1/48


kawalek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Po ostatniej wystawie modeli redukcyjnych w Bytomiu 2013r. mój syn uparł się aby zakupić kolejny-drugi czołg.

Wybór padł na Hobby Boss 84814 KV-1 model 1942 Lightweight Cast.

Czołg był obrabiany i składany przez 10 letniego syna pod nadzorem ojca.

Pierwsza warstwa farby podkładowej "czarnozielona" XTRACOLOR metodą natryskową również była wykonywana przez syna.

 

P4218606.JPG

 

P4218607.JPG

 

P4218595.JPG

 

P4218616.JPG

 

P4218617.JPG

 

P4218618.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu została nałożona kolejna warstwa -rozjaśnienie kolorem docelowym Russian Green FS34083 + delikatne cieniowanie.

Wykonano już przeze mnie.

 

P4218621.JPG

 

P4248627.JPG

 

P4248629.JPG

 

P4248630.JPG

 

P4248632.JPG

 

P4248633.JPG

 

P4248634.JPG

 

P4248635.JPG

 

 

Pozostaje przemalowanie bezbarwnym, poskładanie układu jezdnego, gąsienic i zabawa w naniesienie niewielkiej ilości śladów eksploatacji.

Jaki będzie ostateczny wygląd czołgu zdecyduje syn,tzn czy zostanie wykonane malowanie zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po małej przerwie witam Wszystkich.

 

Udało mi się pomalować cały modelik warstwą bezbarwnego oraz nanieść ślady eksploatacji.

Wykonałem delikatny wash farbami olejnymi Renesans wraz z cieniowaniem.

Brudzenie wanny miało być bardziej delikatne ale wyszło jak wyszło (brak praktyki, zawsze powtarzam sobie poćwicz na kawałku plastiku a potem nakładaj na model, ale jest jak jest)

 

Pozostały do wykonania gąsienice, liny i poprawki jeśli takie będą zasugerowane.

Czeka mnie robota z reflektorem (obecny będzie usunięty na czas roboty celem uzyskania otworu imitującego klosz, proszę o informację czym zalać takie coś aby usyskać imitację szkła (silikon, żywica itp).

 

Poniżej kilka zdjęć z warsztatu

 

Dziękuję i pozdrawiam czekając na opinie, komentarze i rady. .\

 

1.

P5148661%252520.JPG

 

2.

P5148670%252520.JPG

 

3.

P5148672.JPG

 

4.

:-)

 

5.

P5148675%252520.JPG

 

6.

P5148676%252520.JPG

 

7.

P5148679%252520.JPG

 

8.

P5148680%252520.JPG

 

9.

P5148681%252520.JPG

 

10.

P5148662%252520.JPG

 

11.

P5148667%252520.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie i obicia bardzo fajnie ci wyszły. Ogólnie maszyna prezentuje się bojowo.

Tak na szybko nasunęło mi się kilka uwag:

Czemu nie założyłeś dekielków na koła napędowe?

Można by jeszcze trochę pomęczyć kółka podtrzymujące - jakieś takie za czyste w porównaniu do reszty.

Szekle z tyłu jakoś tak dziwnie przyklejone są do wanny (z przodu jest ok).

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę,to podbudowuje amatorską duszę.

Dekielki liny i gąsienice nie zostały nałożone z braku czasu czekają na robotę.

Co do szekli to poprawię ponieważ nie są klejone (można nimi ruszać)

Dzięki za opinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do znawców KW.

Czy lampa która była na czołgu posiadała (klosz, lustro , odbłyśnik) z jakiejś blachy lub lustra ?, na zdjęciach widać często że wnętrze lampy jest koloru srebrnego lub go brak. Pytam ponieważ nie wiem czy na skutek uszkodzenia szkła lampy klosz ulegał również częstemu uszkodzeniu.

Czy można zrobić tak aby pozostawić klosz w kolorze srebrnym z częściowo uszkodzonym szkłem.

 

lampa%252520KW.JPG

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej literatury przeglądaj, klosz się bił często, osłona na wlotach powietrza z tyłu się gięła na każdym egzemplarzu i do tego błotniki na potęgę. Zapraszam na mojego chomika gdzie udostępniam publikacje w formie pdf z darmowym transferem dla każdego.

 

http://chomikuj.pl/totenkopf3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię KW i wszystko co z nim związane. Model i jego wykonanie jest ok i podoba mi się z jednym wyjątkiem, ale już chyba za późno. Otóż Twoja "Kawka" posiada w miejscu połączenia odlewów wieży widoczną wgłębną linię. W tm miejscu powinna znajdować się nawarstwiona (i to nawet dość znacznie) linia spawu. Co do reflektora to możesz śmiało robić jak zechcesz. Wewnątrz znajdował się odbłyśnik. Zbicie klosza nie zawsze powodowało oderwanie odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbicie klosza nie zawsze powodowało oderwanie odbłyśnika.

 

Potwierdzam i powiem więcej, najczęściej tego typu zbite reflektory na różnych pojazdach mają ten odbłyśnik na miejscu. Reflektor ze zbitą szybą odbłyśnik na miejscu, żarówka twoja decyzja będzie pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niedopracowanej linii odlewów nad tylnym karabinem bo chyba o tym miejscu mowa to wiedziałem.

Moja wina, że nie zwróciłem uwagi dziecku (syn 10lat sklejał model jako pierwszy) ja go koloruję brudzę i będę wykonywał gąski pod jego asystą .

Ale dzięki za uwagi oraz informacje dotyczące reflektora, dzisiaj wykonam go ze zbitym szkłem, i wrzucę fotkę mojej radosnej amatorskiej twórczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem modyfikację lampy z pękniętym szkłem (szkło lampy aby miało kształt sferyczny zrobiłem z okienka samolotu pasażerskiego przez przecięcie na pół i przypiłowanie celem uzyskania ostrych krawędzi).

Prawdę mówiąc nie jestem zbyt zadowolony, myślałem ze lepiej mi to wyjedzie ale to jest za małe jak na moje umiejętności

 

P5178690.JPG

 

P5178691.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek szkła to strata czasu dla tej skali. Polecam zostawić pustą lampę z odbłyśnikiem to jest realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj zakończono prace nad KW.

zamontowano gąsienice, położono liny, wymieniono karabin DP na cienką igłę z powodu awarii oryginału, wydawało się że jest OK ale to jest totalna wtopa bo karabin w realu maiłby 30 mm średnicy zew, nałożono błotko na gąsienice i część wanny.

Poniżej wyniki, czekam na opinie i komentarze.

1.

P5268755.JPG

2.

P5268763.JPG

3.

P5268748.JPG

4.

P5268753.JPG

5.

P5268758.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podmalował jeszcze liny, bo miedź przebija spod farby.

 

Krzysiek, KW miały akurat taką przypadłość, że klapy włazu były całkiem dobrze wyważone.

Często widać na zdjęciach włazy lekko uchylone lub w półotwartej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.