Skocz do zawartości

VW Golf Cl Fujimi 1:24


Wojtek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do Dumo. Nie będzie żadnych przeróbek. Chcę zrobic oryginalną replikę tego auta.

Do Marp'a Technika zrobienia foteli była następująca: Najpierw jasny szary, później naniosłem ciemno szary pyłek (aero w odległości ok 10cm od fotela. Po wyschnięciu zamskowanie i zrobienie ciemno szarego paska po środku.

Jezeli chodzi o te błędy to masz racje. Postaram się to poprawić. Twój pomysł z tymi rowkami chyba wykorzystam tylko nie mogę znowu przesadzić z wielkością, bo może wyjść kijowo, ale postaram się. Tylna kanapa nie jest zmontowana więc można nad nią spokojnie popracowac. Dzięki za rady na pewno się przydadzą. Z tym brakiem cierpliwości to też masz rację, ale mam zamiar poświęcić na niego sporo czasu. Skoro tak go zaczołem to muszę tak skonczyć, a jak się uda to jeszcze lepiej.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Do Truckerek93: Tak ten model jest wersją angielską tego pojazdu.

Do Dumo: Jeśli chodzi o sklejalność to nie narzekam. Wprawdzie są niektóre elementy, które mogą trochę denerwowac, ale ogólnie jest ok. Pilnika trzeba uzyć gdyż znajda się nadlewki itp. Model skleja się przyjemnie a jakość elementów jest jak na moje oko dobra. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś ładnie, CI idzie powodzonka i bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że znaleźliscie trochę błędów Golfa. Co do kół to się zgodze wg mnie felgi są trochę za małe.

Co do postępów budowy to posłuchałem rady Marp'a i załatełem dziury w tylnej kanapie. Jeszcze tylko przypięcia pasów i będzie skończona. Pomalowałem paski ogrzewania tylnej szyby. Poskładałem go testowo. Jedno wiem: czerwień na światłach jest za jasna. Będę to zmieniał. Światła z resztą nie pasują, czyli kolejna rzecz do przeróbki.

Popatrzcie na fotki.

6ba7dd468d8175b5m.jpg 5852f692f97f524dm.jpg 5cc85816369b8c9bm.jpg

818bfc177b07d9e6m.jpg 3772890a8d1f04e5m.jpg 863594217c0f4dffm.jpg

Miłego oglądania i sorry za tą sepię na dwóch zdjęciach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Trochę sobię pracę zaniedbałem. Brak czasu dał o sobie znać, ale wziąłem się w garśc i ruszyłem z pracą, a mianowicie zakończyłem wnętrze i podwozie (jeszcze tylko wydech). Szykuję się do malowania samej karoserii. Mam jeszcze wykonane pare elementów ale muszę je jeszcze dopracowac. Co do wnętrza to udało mi się wykonać zapięcia pasów bezpieczenstwa, podpicować hamulec ręczny oraz gałkę zmiany biegów. Postaram się za niedługo dostarczyć kolejne zdjęcia, a na razie zdjęcia wnętrza i podwozia.

09741349087afeedm.jpg 94e4e8c553c415eem.jpg f8a2f170721c42aem.jpg 5ed62a327f3b6a1dm.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Golf nie osiada z tyłu 3 pasów bezpieczeństwa więc wywal jeden zatrzask . Ogółem nieźle pomalowałeś, ładna deska rozdz. , pokaż jeszcze jak Ci wyszły zegary.

Ps tylne klosze poprawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze! Fliper_nx, światła poprawiłem.

Oto fotki z pierwszego malowania. Jak na razie tydzień schnięcia i utwardzania. Potem zobacze jaki to wyszło i zajmę się dalszą obróbką - polerka itp.

Oto zdjęcia:

e41bd4b0012ca486m.jpg 6287a1db052c737fm.jpg 4f3b5023cd1d34c8m.jpg 5d2bbe74bcae5a2am.jpg 6cd16ec3504f5582m.jpg 4e992f50e40bd592m.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest tylko jakoś kolor kasty nie przemawia do mnie, jakiś odcień szarego lepiej by pasował do Golfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyschnięciu lakieru zrobiłem wstępne przymiarki i popatrzcie jak to wyszło. Jak na razie pracuję jeszcze nad pasami bezpieczeństwa, gdyż tylko to dzieli mnie od końcowego poskładania modelu. Co do tej wersji pod prąd to raczej Fujimi nie dało mi wyboru. Prawdopodobnie zrobię go z brytyjskimi tablicami, więc będzie wersją europejską.

Niestety Golf nie posiada z tyłu 3 pasów bezpieczeństwa więc wywal jeden zatrzask .

Co ciekawe miałem okazję jeździc Golfem i on miał 3 zatrzaski. Na nim się z resztą wzorowałem.

A co do świateł to udało mi sie je poprawić.

Oto zdjęcia:

853c9d8802d2d7c8m.jpg 9efb3051b4fcdf76m.jpg f15b545454517b2bm.jpg d22103c348042cf0m.jpg 6c3705063c87f9f3m.jpg ceb048e6186f4620m.jpg 7b4b521e9f7fa45bm.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Przepraszam, że tak post pod postem, ale chce odświerzyć rochę ten temat. Udało mi się wykonać trochę prac, a mianowicie:

-pasy bezpieczeństwa (robione ręcznie od podstaw z tasiemki).

-mały wash felg.

-przedłużenie tylnej półki gdyż była za krótka.

-pomalowanie sufitu i słupków w wewnątrz auta.

Nadal największym wyzwaniem jest polerka karoserii, co będzie dla mnie dużym wyzwaniem, więc jeśli możecie trzymajcie kciuki. Z mniejszych rzeczy pozostaje mi dorobić jeszcze pokrętło do otwierania szyberdachu oraz klapki przeciwsłoneczne przedniej szyby. Montaż mam nadzieję będzie juz szybki i jeśli czas mi na to pozwoli to postaram się już temat Golfa zakończyć.

Oto zdjęcia:

31cc4b3548d57d49m.jpg 15ab723c57c6e833m.jpg

31e83e7ec26e1cbam.jpg 66f49d48431bcc80m.jpg a4fabde54d9de90fm.jpg b7571001e3737138m.jpg e18097f9d3dc6ba0m.jpg 038da2314d2b16e3m.jpg

Pozdrawiam i zachęcam do komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, kurczaczki podoba mi się. Wnętrze wyszło na prawdę przjemnie Jakiej firmy farbkami malujesz? Tamiya? Bo zanych mazów nie ma, elegancko. Pasy dodają uroku i to bardzo. Ja bym go osobiście minimalnie obnizył, bo stoi jak żyrafa, i jakoś zmniejszył profil opon, bo to sa balony. Fujimi dało ciała...A klapę tylną masz otwieraną? Powodzenia w kończeniu Golfiny, bo także robię takową ;) Aaa no i korek wlewu paliwa na czarno malujesz chyba co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o malowanie i farby to maluję farbami firmy Model Master i maluję aerografem. Tylna klapa będzie zamknięta, a korek wlewu paliwa będzie oczywiście czarny. Powinienem za niedługo dać kolejne fotki. Co do kół to masz racje. Na razie nie mam innych więc te zostaną. Wg mnie jeszcze mieszczą się w granicy przyzwoitości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.