Skocz do zawartości

Flower Class Corvette - Revell 1/72


Jarekaz

Rekomendowane odpowiedzi

Z silnikiem przesadziłeś

Poszukaj jakiejś 400 z przekładnią bo ten model z tym silnikiem będzie latał

 

co do tej książki seba mam ja jak i wiele innych ale ta nie jest ciekawa

jest tam sporo zdjęć modeli a te są często z błędami wiec nie polecam zbytnio tej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ksiazki to typowa literatura dla modelarzy , jezeli chodzi natomiast o silnik to raczej jest wystarczajacy na ten model z zapasem sily jak to mowia , mam kilkanascie modeli samolotow o roznych napedach poczawszy od silnikow elektrycznych jak i spalinowych w tym kilka czterosuwow . Pozatym kto powiedzial ze ten silnik ma pracowac na max-a i byc na stale w tej jednostce . Seba77 ja nie mieszkam w Polsce sporo juz czasu obecnie jestem wyspiazem . Szybciej mi jest kupic silnik bezszczotkowy niz jakis zabytek typu 400 i jeszcze do tego jakis regulator , jak chcialem zamowic podrasowana 480 to mi oznaimili ze tych silnikow nawet nie maja w magazynie nie bede sie rozpisywac na temat napedow bo to forum dla plastiku . a Teraz ide zaliczyc park z Piperem L-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej mi jest kupic silnik bezszczotkowy niz jakis zabytek typu 400 i jeszcze do tego jakis regulator , jak chcialem zamowic podrasowana 480 to mi oznaimili ze tych silnikow nawet nie maja w magazynie nie bede sie rozpisywac na temat napedow bo to forum dla plastiku

 

taką torpedę to do ślizgu a nie w powolną jednostkę

pozatym poco ci podrasowana 480 jak zwykła 400 starcza do tej jednostki a nawet potrzeba do niej przekładnie

 

ty masz silnik bez przekładni i bardzo mocny oraz szybki, owszem masz regulator ale ten silnik ma chodzić na wysokich obrotach a nie wolnych

tak samo jego chłodzenie powinieneś wymusić bo to nie jest przystosowane do tak wolnej jednostki

 

jednym słowem, przerost treści nad formą chyba że chcesz z flowerki wodolot zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz widac ze malo masz do czynienia z napedami wszelkiej masci , moze nawet nie instalowales bezszczotkowca I nie wiesz jak on chodzi a przedewszystkim wcale nie musi pracowac na maxymalnych obrotach . Co do chlodzenia to silnik jak I jego regulator sa w jednym obiegu podlaczone do pompy I wszystko jest wpozadku . A wiekszosc korwet tej klasy ma zainstalowane 600 bez przekladni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz widac ze malo masz do czynienia z napedami wszelkiej masci , moze nawet nie instalowales bezszczotkowca I nie wiesz jak on chodzi a przedewszystkim wcale nie musi pracowac na maxymalnych obrotach . Co do chlodzenia to silnik jak I jego regulator sa w jednym obiegu podlaczone do pompy I wszystko jest wpozadku . A wiekszosc korwet tej klasy ma zainstalowane 600 bez przekladni .

 

Poczekamy aż zobaczymy to cudo na wodzie ps. uważaj na wagę

 

ja zmam model który ma 400 z przekładnią i pływa wyśmienicie czasem nawet i tak za szybko

 

tu masz relację http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8656

 

film

 

przemajstrowałeś kolego i tyle w temacie

 

i nie wytykaj mi czegoś na czym sam sie nie znasz

 

to twoje PW do mnie

Witam mam pytanie , jakich uzyles regulatorow w swoich modelach , czy kazdy silnik ma oddzielny regulator ?

 

Pozdrawiam

 

ja już zbudowałem kilka jednostek w tym zbliżony wymiarami holownik i ma silnik klasy 400 ale z obniżonym napięciem do 6V dla oszczędności energii

model pływa wyśmienicie wiec poco wydziwiać i przesadzać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo wlasnie o ten model. A I tak nie odpowiedziales wiec wszystko w temacie moze ktos ci pomogl . Co do modeli to zbudowalem ich sporo I z roznymi napedami . A ty widocznie masz jakis kompleks czy jak . Co do pw to wiecej juz bajek nie pisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcecie się kłócić, to róbcie to na PW lub innym komunikatorze

Posty nic nie wnoszące do tematu kasuję.

 

Ps.

Temat pilnie śledzę może kiedyś wrócę do swego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No fakt trochę mocy ma, za dużo, ja podchodziłem do korwety - ale bym dał przekładnię. Okręty to nie to samo co latadła. Chyba że potem chcesz rozbierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na wczasach , modelem sie zajme po powrocie ostatnio co tylko zdazylem zamowic to balast do tej jednostki i system dymiacy do komina . Ten silnik nie bedzie na stale jest przeznaczony do trzech modeli takze na spokojnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem kontrola szczelnosci kadluba oraz dolozenie balastu . Po zamozowaniu loza silnika oraz zalaniu zywica balastu powturnie wykonam kontrole w wanie zanuzenia modelu , jak narazie widze ze jednak jeszcze musze dolozyc zeby stabilniej trzymal sie na wodzie .

IMG_6527_zps0438ea2d.jpg?t=1375622817

 

IMG_6526_zps72cdb0f2.jpg?t=1375622729

 

IMG_6523_zps6da3e6c4.jpg?t=1375622703

 

IMG_6528_zps087e24e1.jpg?t=1375622756

 

IMG_6529_zpsd5e9ade3.jpg?t=1375622774

 

w kominie natomiast umiejscowilem juz system dymiacy firmy Graupner , choc za duzo tego dymu nie generuje moze dlatego ze to najmniejszy 6v systemik . Dalsze pracae jeszcze przedemna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.