Skocz do zawartości

Flower Class Corvette - Revell 1/72


Jarekaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow . Dzis zaczynam me zmagania z kawalkiem plastiku . Model prezentowany juz w dziale in box przez kolege Kalarucha firmy Revell .

w miare rozwoju prac bede dorzucac co jakis czas fotki , ale nie liczcie na zbyt wysoki poziom

_MG_6160_zps2beea7c4.jpg?t=1369574938

_MG_6161_zps631d2136.jpg?t=1369574968

_MG_6162_zpsa2959e4e.jpg?t=1369574697

_MG_6163_zps73968e1f.jpg?t=1369574955

 

Docelowo jak widzicie model bedzie wykonany jako plywajacy , z racji tego ze nie lubie jak cos za dlugo jest na polce Wszelkie sugestje odnosnie budowy modelu mile widziane

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trzeba sprawdzac sklepy jesli chodzi o ceny i koszty przesylki . Co do ebay aukcja jest kilka wystawionych modeli nawet jeden w stanie czesciowego sklejenia - mowa o aukcji na wyspach . Dzis natomiast mam troche szlifowania pokladu przed naklejeniem drewnianej wersji poszycia , ciagle czekam jeszcze na co nie ktore podzespoly , silnik i regulator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napedu , to bedzie inny . Ten tylko gabarytami jest zblizony do jednostki ktora bedzie napedzac te lajbe . Docelowo bedzie zainstalowany silnik bezszczotkowy chlodzony woda . Wlasnie czekam na dostawe tego silnika z HK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zwykły silnik klasyy 400 , obowiązkowo z przekładnią za niewielkie pieniążki , na przykład aeronaut czy inny graupner ? Na jaką cholerę Ci chłodzenie wodne , bezszczotki i wodotryski ?

 

Przeca to o czym gadam , będzie się sprawować idealnie .

 

Na aeronautach w Calypso mogę pływać godzinami , nic się nie dzieje , nic się nie grzeje . Nie komplikuj sobie sprawy niepotrzebnie .

 

Nie słuchaj teoretyków tez przy okazji podpowiem

 

calypso_zpsd73ae2e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne elementy zaczynaja sie skladac na pokladzie co nieco jest jeszcze do przeszlifowania i dalszej obrobki . Naklejana powierzchnia drewniana , takze jest do przyciecia w niektorych miejscach zanim zostana doklejone kolejne elementy nadbudowki .

 

_MG_6165_zps5221510e.jpg

_MG_6166_zpsd5cdf920.jpg

_MG_6167_zps432e4f75.jpg

_MG_6168_zps2035ac62.jpg

_MG_6169_zps2268e3fe.jpg

 

Ech i jeszcze jeden taki maly szczegolik , ktory zona sobie zazyczyla

 

_MG_6170_zps85e79845.jpg

 

dzialam dalej , ciulam farbki i inne tam takie szpargaly do wykonczenia tego modelu , moze jeszce przemysle wiecej ruchomych elementow i oswietlenia tegoz modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko pokaze dokladnie co bedzie zainstalowane , ale narazie czekam jeszcze na odbior silnika . Co do regulatora jeszcze nie zamowiony , zasilanie stanowi akumulator zelowy 6V 4Aph , odbiornik jak i aparatura Spektrum , serwo do steru narazie jest Hiteck HS65MG sila 1.8Kg ale mysle ze zastosuje HS225 . Obecnie rozgladam sie jeszcze za kilkoma dodatkami , system dymny , oswietlenie w tym moze bedzie kilka obrotowych tak jak latarnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątku z wyborem silnika, polecam silniki klasy 540 do autek RC. W silnikach szczotkowych jak i bezszczotkowych klasy 540 do modeli autek można ustawiać tzw timing co jest zaletą. O chłodzeniu wodą nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ta dzielnica , ale jestem tam czesto . Co do drewnianego szkieletu jest to MayFlower z zestawu Billing Boats i akurat ten model chyba jeszcze sporo poczeka na wykonczenie bo nie mam za bardzo czasu zeby przy nim teraz podlubac .A tak prezentuje sie jednostka napedowa tego modelu

_MG_6172_zps79251c59.jpg

i inne ujecie tego silnika

_MG_6171_zpsa25d84ac.jpg

Nastepne prace zaczynam dopiero w sobote , moze dowioza mi juz regulator . Pozostanie usytulowanie wszystkiego wewnatrz kadluba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiele udalo mi sie ostatnio zrobic , ze wzglendu na brak czasu . Poklad zostal oklejony juz calkowicie wykladzina drewniana i tak wiekszosc jego powieszkni zostaje pomalowana , no ale w koncu to drewno daje inny efekt. Co nieco zostanie zeszlifowane pod przyklejenie blaszek , powiercilem kilka otworow zeby byl przewiew . Wnetrze kadluba tez zostanie zabbudowane , wlasnie dostalem regulator . Teraz jak tylko chwile czasu bede miec to musze wszystko jakos poukladac . Kilka fotek z ostatniego dlubania

_MG_6173_zpsd7e699ac.jpg?t=1371406084

tu kilka wziwnikow zostanie zablaszkowanych

_MG_6174_zpse746e16e.jpg?t=1371406094

ta czesc poszycia zostanie pomalowana wedlug instrukcji nie ma naturalnego koloru drewna .

_MG_6175_zpsbea47c6e.jpg?t=1371406103

Drewno daje jednak troszke ciepla na chlodnym plastiku .

_MG_6176_zps8007e851.jpg?t=1371406116

wzmocnienie listew dodatkowym plastikiem i juz sie tak nie wichruje .

_MG_6177_zpsc3a8c380.jpg?t=1371414981

Przygotowuje jeszcze troche podpokladu , zeby sciagac czesc nadbudowki ( konieczny dostep do elektroniki ) , przegladalem rozne rozwiazania mocowan : wkrety , magnesy i zatrzaski . No ale to potrwa jeszcze troszke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Robota idzie ci przednie, wiem ze jest ladna pogoda, ale tu sie czeka na dalsze postepy prac. Wiesz, ze najlepiej podglac jak ktos rozwiazuje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz ostatnio za duzo czasu nie mam wolnego czekam na urlop , a jak mam chwilke to zasowam do parku polatac troszke . A do lajby tez musze miec wene , nie lubie nic dlubac jak juz jestem totalnie zmeczony , postaram sie cos na weekend wrzucic . Chwilowo jestem w terenie , podobna jednostke w wersji cywilnej mozna zobaczyc na Tamizie I jest ona przerobiona na zacumowany klub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na dobra pogode ostatnio wiecej latam , takze model dalej w powijakach . Dzis troche jednak pomajstruje po zakupach , co nieco zostanie wklejone juz w kadlubie pod elektronike , przygotowac musze jeszcze solidne wregi pod polke akumulatora i zakupic pianke antyposlizgowa . Przed malowaniem sporo alkocholu do rozcieczania co niektorych farb , podklad ze spraju takze cos tam sie powoli zacznie dziac Mniej wiecej narazie wnetrze tak wyglada , po calych zabiegach bedzie pomalowane od srodka takze .

_MG_6516_zps1fc9493a.jpg?t=1373710439

i troszke inne ujecie

_MG_6518_zpsdddb5f4d.jpg?t=1373710423

_MG_6519_zpsf36660ee.jpg?t=1373710408

 

I ostatnio dokonane zakup do poczytania , do pryskania . Cos tam skseruje i przesle kolega , makulatura tez sie ciula

Moze wieczorkiem cos tam jeszcze zarzuce . Pozdrawiam wszystkich co lubja dlubac

_MG_6510_zps1832fabc.jpg?t=1373710470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczęściarz ciekawe gdzie udało Ci się zakupić literaturę. Przeszukałem neta i różnego rodzaju aukcje i nic ciekawego nie znalazłem.

Czy są może zdjęcia lub rysunki malowań Schnellbootów ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.