Skocz do zawartości

Mi-6 Amodel 1/72


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać alternatyw jest kilka i dobrze. Każdy może wybrać co zechce

Jeszcze taka dodatkowa informacja odnośnie folii z allegro.

Kiedyś coś takiego tam kupiłem (grubość 0,5 lub 0,6 mm, arkusz A4) i okazało się, że obie strony tej folii były dodatkowo zabezpieczone warstwą folii ochronnej tak że żadnych rysek na powierzchni nie miało prawa być .

Nie wiem jak jest w przypadku zalinkownych wyżej aukcji ale można sprzedawcę podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też nabyć okładkę do bindowania. Koszt praktycznie żaden.

 

Nie polecam tych okładek. Swego czasu dorabiałem do Su-27 właśnie z takiej okładki. Wszystko ładnie pięknie do czasu polerowania, dziwnie mleczna się zrobiła szybka i nie szło tego usunąć nawet Sidolux nie pomagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Dzięki za cenne rady. Właśnie sobie uświadomiłem, że folie do laminowania leżą u mnie w robocie w biureczku gdzieś na samym dnie porzucone i zapomniane

No cóż - chwilowo w delegacji jestem i dopiero w poniedziałek pokombinuję. Się zastanawiam jak to wyjdzie jak dam folię na 'kopyto' i potraktuję suszarką. Się wyjaśni w poniedziałek wieczorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych próbach i błędach stwierdziłem, że folie do laminowania się nie nadają - za cienkie - nie można ich kształtować. Zlepiona podwójnie jest niby lepsza, ale tylko do płaskiego przeszklenia choć i tak są na niej smugi.

 

Znalazłem natomiast PET przezroczysty i nie omieszkam go zamówić.

http://www.swiatmodeli.eu/pl/c/Plyty-przezroczyste/155

150_150_productGfx_975ed6e654fa97d3bb47a824c63fdebe.jpg

 

Póki co klują się powoli acz skutecznie szpeje typu radia, gałki, pokrętła i inne elementy bebechów kabiny. Pokażę jak zmontuje toto do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

To zależy. Pewnie clearfixem ;) Przezroczyste, delikatne części jak kobieta - najlepiej czymś na alkoholu!

 

Gdyby było większe i płaskie to pewnie CA i zmatowienia bym przeszlifował, ale małe i niepłaskie to się trochę boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

DSC07028s_zps369eb805.jpg

 

DSC07022s_zpsd481e49e.jpg

 

DSC07023s_zps43ec963b.jpg

 

Powoli dalej. Wszystko to suma miksów zestawu, blach i własnej roboty. Trochę washa i suchych pasteli - co w niektórych miejscach nieładnie wyszło. No i dywanik na podłodze w paski z drukarki 2D! Zrobiłem też szpeje w kabinie nawigatora ale jakoś nie mogę zdjęcia zrobić, żeby było coś widać. AKtualnie się dość mocno męczę z dopasowaniem tego co zrobiłem do części zewnętrzych co jest nie lada sztuką bo w tym modelu absolutnie nic do siebie nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.