Skocz do zawartości

KW-1 1942 Simplified turret Hobby Boss 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Długo nie składałem mojej ulubionej maszyny RKKA a ostatni wysyp KW na forum jeszcze bardziej skłonił mnie do rozpoczęcia nowego warsztatu.

Tym razem padło na KW-1 1942 Simplified turret od Hobby Boss'a oczywiście w skali 1:48.

Malowania jeszcze nie wybrałem zobaczymy jak się rozwinie temat.

 

Dzisiejsze postępy z prac przedstawiają się następująco.

Pudło modelu znane pewnie wszystkim.

DSC06873.JPG

 

Niestety w tym przypadku nie obyło się bez szpachli już na początku. Niestety odlew wanny był leko zniekształcony w miejscach wewnętrznych wzmocnień.

DSC06874.JPG

 

Wieża wstępnie polepiona.

DSC06875.JPG

 

Okazało się że HB zapomniał o linii podziału blach płyt nad silnikiem i transmisją.

DSC06876.JPG

 

Na dziś to tyle.

Kolejne aktualizacje pojawią się w miarę wolnego czasu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Aktualizacja z dnia dzisiejszego.

1. Na wieży usunąłem fabryczne spawy i dodałem swoje. Na płytach pancernych naniosłem ślad cięcia palnikiem. Pozostało dokleić uchwyty i klapę włazu.

 

DSC06883.JPG

 

 

2. Kadłub otrzymał prawie wszystkie elementy plus siatki z blaszki Abera. Chyba będę musiał zainwestować w zaginarkę do elementów foto bo ostatnio tyle niecenzuralnych słów użyłem oglądając mecz naszej kadry w piłkę kopaną.

Kwestia malowania nadal otwarta. Klaruje się za to mniej więcej koncepcja podstawki. Załoganci co prawda w strojach zimowych ale nie przewiduje zimowego malowania. W założeniach przewiduję jeszcze dwóch figurantów. Ale to dopiero jak zacznę działać z podstawką.

Kliment na chwilę obecną prezentuje się tak.

 

DSC06877.JPG

 

DSC06878.JPG

 

DSC06879.JPG

 

DSC06880.JPG

 

Wszelkie sugestie i porady oczywiście mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze i tak miałeś więcej cierpliwości ode mnie aby poskładać metalowe wywietrzniki. Nie szlag trafił po godzinie walki i wyciąłem tylko plastikowe imitacje siatki i wstawiłem metalową. Do szału doprowadzała mnie też ta blacha z tyłu, a właściwie jej podpórki, ale jakoś dało radę. Maluj, a nie zapomnij napisać jakimi farbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu walki z aerografem udało się jakoś pokolorować model.

Maluj, a nie zapomnij napisać jakimi farbkami.

Stosowałem trzy kolory.

Baza

Vallejo Model Color - Olive Green - 70894

Cieniowanie

Jak wyżej + Citadel Bad Moon Yellow + Vallejo Model Color - White - 70951 w różnych proporcjach w zależności od stopnia rozjaśnienia.

Wszystko rozcieńczane Finlandią 40% z kropelką Retardera Medium 70597 Vallejo.

A teraz fotki.

 

DSC06886.JPG

 

DSC06887.JPG

 

DSC06888.JPG

 

DSC06889.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko nie za słabe są te rozjaśnienia.Sido Ci to wszystko ostro zniweluje.

Trzeba zawsze dawać większy kontrast między ciemnymi i jasnymi kolorami.

Trochę rozjaśniłem całość. Niewiem czy nie przesadziłem tym razem.

 

DSC06893.JPG

 

DSC06892.JPG

 

DSC06890.JPG

 

Postaram się jeszcze punktowo zastosować rozjaśnienia a potem sido kalki i zabawa olejami.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej.

W miedzy czasie pojawił się mały problem. Musiałem przeszlifować dodatkowe elementy opancerzenia gdyż po założeniu wieży okazało się że nie da się jej obrócić.

DSC06896.JPG

 

Rozjaśniałem szczegóły, polepiłem i pomalowałem gąski.

DSC06897.JPG

 

DSC06898.JPG

 

Klaruje się również koncepcja scenki. Ogólnie ma przedstawiać załogę obserwującą malowanie hasła propagandowego na wieży czołgu przez jednego z piechurów.

DSC06899.JPG

 

DSC06901.JPG

 

 

Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć.

Mała aktualizacja warsztatu.

Marcin gdzie lampę zgubiłeś?

Lampę założę na końcu.

 

W między czasie Kliment dostał gąski.

DSC06909.JPG

 

Kolejny etap to zacięta walka z kalkami. Hobby Boss walnął byka zamiast "Za Rodinu" namalował "Za Rosiju". Myslę, że jako tako udało mi się je poprawić. Po zabezpieczeniu kalek sido machnąłem po całości olejny ni to wash ni to filtr Burnt Umbra.

Obecnie KW prezentuje się tak.

DSC06910.JPG

 

DSC06912.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mała aktualizacja. Niestety czasu mało a do tego upały nie sprzyjają modelowaniu.

KW dostał obicia i rysy. Dodam jeszcze zaciek i lekkie brudzenie pigmentami i to by był prawie finisz. Pozostaje najtrudniejsze. Pomalować w miarę przyzwoicie figurantów.

 

DSC06966.JPG

 

DSC06965.JPG

 

DSC06964.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć.

Czasu niema na dłubanie a ostatnio w firmie spadło na mnie sporo więcej obowiązków więc i czasu jeszcze mniej. Jak to u mnie bywa impuls do podjęcia działań przy KW przyszedł od strony pierworodnego który zaciągnął mnie do pobliskiej składnicy harcerskiej i wybrał sobie to co widać na zdjęciu.

20130822_175357.jpg

 

a tu zawartość pudełka. Gumisie strasznie powichrowane niewiem czy coś z nich będzie.

20130822_175946.jpg

 

Nadmienić trzeba, że Mark I już jest prawie ukończony.

 

Sam zabrałem się za podstawkę pod Klimenta

DSC06968.JPG

 

DSC06967.JPG

Pierwsza moja podstawka w klimacje miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.