Skocz do zawartości

(warsztat) PZL- ??? Super -Łoś z silnikami BMW 801


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Dłubałem cały czas, i zamieszczam w związku z tym kilka fotek.

Linie podziału przetrasowałem,zagęszczając jednoczenie(na płacie)i rozrzedzając na stateczniku poziomym .Dodałem pomocniczy dżwigar, do którego mocowane są klapy i lotki.

1f8d61a4faaffec4.jpg

Samolot jest w trakcie malowania.Nie ma jeszcze okopceń od górnych rur wygechowych. Odprysków farby. Nie ma też klap( co widać, antenek, i podwozia.

929bf6d7465e211a.jpg

Malowanie przyjąłem bardziej defensywne, dostosowane, do roli samolotu

operującego z przyfrontowych lotnisk, i latających na średnich i niskich pułapach.System oznaczeń przyjąłem taki,że podstawowa jednostka to odpowiednik niemieckiego pułku(oznaczenie biało czerwony orzeł) następnie 4 eskadry( czarna, czerwona, żółta, niebieska) i litery kodowe poszczególnych maszyn od A do Z) .Powiększyłem też kółko ogonowe, bo ten metalowy krążek, nie bardzo mnie przekonywał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem czemu go tak pomalowałem.

1.spotkałem się ze schematami polskich P-11 z września w trójbarwnym kamuflażu, właśnie z kanciastymi przejściami kolorów.

2.Zmodyfikowałem kolory na "niemiecką modłe"

3.zamalowałem w rybi sposób zbyt jasne pola.

4.I jakoś samo tak wyszło.

5. Miałem do dyspozycji kolory jakie miałem :-))))))))

6.Jesli samolot "walczył" w koalicji "demokratycznej" z niemcami jako głównym koalicjantem ,to naturalną tendencją jest unifikacja kamuflażu pod głównego koalicjanta.

7. czemu nasze F-16 mają taki kamuflaż jaki mają ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce widać idee "wtopienia bomb w "cień", za pokrywami działek.

I napisy "dedykacyjne" na bombach

 

5219a8f95c5c98a3.jpg

Bombki są zdejmowane. Przykleiłem do nich kawałki strun gitarowych, i w ten sposób można je demontować, a "chropowatość strun ( d ) powoduje,że się tak łatwo ine wysuwają :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1.spotkałem się ze schematami polskich P-11 z września w trójbarwnym kamuflażu, właśnie z kanciastymi przejściami kolorów.

 

O ile się nie mylę to znana ze zdjęć jest tylko jedna taka "jedenstka".

 

"koalicji "demokratycznej" z niemcami jako głównym koalicjantem"]

 

Mnie też to jakoś nie pasuje, za duże były różnice między nami żeby doszło do aż tak bliskiego sojuszu, niemniej to tylko moja opinia a model jest Twój

 

PS. Jeszcze mam pewną wątpliwość co do dedykacji na bombach. Nie jestem przekonany czy w tamtych czasach wszelkie słowa pochodzące od czasownika "jebać" były w użytku. To raczej moda naszych czasów.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nasze F-16 mają zupełnie odmienny kamo niż samoloty USA.

 

To znaczy nie są szaro szare :-))??

Ich kamuflarze bardziej przypominają samoloty USA czy Rosji ???

 

Co do koalicji "demokratycznej" z niemcami. To chciałem powiedzieć, że granica miedzy cywilizają, a jej brakiem przebiega na naszej wschodniej granicy. I Niemcy mimo chwilowych odchyłek od normy (33-45).Ewidentnie są państwem europejskim o bardzo wysokiej cywilizacji.

Spytajcie swoich babci i dziadków, jak było po wkroczeniu Niemców, a jak po wkroczeniu Ruskich. I będziecie wiedzieć, czemu "wymyśliłem "sobie koalicje Polsko-Niemiecko-Angielsko-Amerykańską :-))))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bombek....Tak, może język jest trochę mało archaiczny, Ale dedykacje świadczą o tym, że dobrze jest myśleć, że bomby trafią w jakieś spersonifikowane zło, z którym warto walczyć, a nie w przypadkowe ofiary wojny.... To jakby sposób zmycia z siebie winy, i próba usprawiedliwienia ,dla ludzi którym los przeznaczył rolę montowania do samolotów tych śmiercionośnych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to jakoś nie pasuje, za duże były różnice między nami żeby doszło do aż tak bliskiego sojuszu, niemniej to tylko moja opinia a model jest Twój

- no taka jest oficjalna historia znana ze szkoly. Jako jedyny narod europejski nie mielismy wlasnych jednostek sluzacych w Wermachcie tzn. jednostek z przydomkiem "polski" i ze stanem osobowym zlozonym w wiekszosci z Polakow (Polacy jak wiadomo sluzyli w Wermahcie - zazwyczaj wcielani przymusowo - ale to inna historia). Jednak proby nawiazania wspolpracy czy utworzena czegos na ksztalt marionetkowego rzadu byly czynione i takie propozycje byly artykulowane przez kilka osrodkow.

Przykladowo:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,1408716.html

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,1408698.html - tu jest analiza (fakt ze pochodzaca z GW - to jak wiadomo srednio obiektywne zrodlo ), ale sprawa tego dokumentu byla swego czasu mocno dyskutowana, z roznym skutkiem, w zaleznosci co dyskutanci chcieli osiagnac.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje ta tematyka to polecam książkę Władysława Studnickiego "Tragiczne manowce". Jest to bardzo interesująca rzecz, pozwalająca spojrzeć na proplematykę polskiej polityki zagraniczej i polskiej racji stanu, z dystansu. A to dla nas chyba bardzo cenne i rzadkie doświadczenie :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiton ja i tak będę przy swoim i gdybym to ja robił taką konwersję na pewno bym pozostał przy wyjściowym projekcie i stworzył samolot elegancki ale skuteczny. Przecież takim samolotem był brytyjski Mosquito albo niemiecki He-219 UHU. Oba były piękne i niezwykle estetyczne a do tego całkiem eleganckie, a Ty wydaje mi się, że idziesz w kierunku niszczycielskiego Hs-129, który był właśnie samolotem niesamowicie uzbrojonym ale brzydkim i jakimś takim dziwacznym choć tez i bardzo skutecznym. Może i ja zachęcę się kiedyś jak znajdę gdzieś jakiegoś Łosia do jego przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiton a teraz to Twój Łoś przypomina mi... B-25, które też posiadały podobne malowanie dziobu kadłuba w podobnym stylu a także jakieś Junkersy pomieszane z Messerami 410. Straszne cudactwo i dziwactwo ale bardzo interesujące i intrygujące. Czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Te fotki są trochę marne(pada śnieg i jest ciemno) I nie oddają elegancji

"mojego" łosia.

2.mocno go ubrudziłem, żeby był bardziej realistyczny na "docelowych" fotach. A to z pewnością ujmuje elegancji.

3.Modyfikacja kabin, w znacznym stopniu była podyktowana posiadanym "złomem modelarskim", ale uważam ,że i tak nieżle "siadły" :-)

4.Łoś jako samolot był świetnym materiałem do modyfikacji.

1.Obciążenie pow. nośnej , krępa sylwetka, i wspaniałe właściwości pilotażowe. czyniły z niego wymarzony samolot wielozadaniowy.

2.Zwiększając masę(nowe silniki) i moc o jakieś 180 %, myślę,że uzyskałbym naprawdę wartościową maszynę.:-))

3.Orliński "wykręcił " na łosiu P-35 !!!! I przypatrując się danym technicznym obu maszyn, nie był to jedynie sukces pilota.

4.Nie wiem tylko co z dopuszczalną prędkością. (520 km/h) nie udało mi się znaleźć informacji, jaki był powód, że była tak niska. Ale myślę, że jest to pewnie sprawa wzmocnienia końcówki kadłuba.

5. Chyba się niepotrzebnie rozpisałem bez sensu :-))

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dorobić trochę bitewnego zamętu :-))

Para "białoczerwonych orłów" w ataku czołowym na radziecką formacje (sb-2 i raty) na małej wysokości.

d584a73d6a14e4a0.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.