Skocz do zawartości

(warsztat) PZL- ??? Super -Łoś z silnikami BMW 801


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Erkamo. troszkę irytują mnie pewne zestawienia.

np zachowania amerykanów w iraku i armii czerwonej w czasie 2wś.

 

2. Wojna motorem postępu???. Takie stwierdzenie też mnie drażni. Co to za motor, który w celu polepszenia warunków życia zabija w straszny sposób miliony, i budzi bestie w duszach milionów. Wojna to kataklizm, i proponowanie jej jako sposobu na zwiekszenie dynamiki rozwoju cywilizacji uważam za delikatnie mówiąc niewłaściwe.

 

Tak szachownic w radzieckim stylu nie mógł mieć :-))

 

"łoś" samolotem przeciętnym....

Porównując jego parametry techniczne można dojść do przekonania, że był w pierwszej lidze. A że w pierwszej lidze było kilka maszyn to nie znaczy,że był przeciętny.Moim zdaniem był to samolot pokroju Ju-88, amerykańskie B-25, B-26 ,Boston , to konstrukcje parę lat młodsze.

angielski hampden, też był niezły,ale nie dopracowany.Moim zdaniem była to

pierwsza liga. A kłopoty z eksploatacją wynikały głównie z niedopracowania wyposażenia, a nie samego płatowca.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo. troszkę irytują mnie pewne zestawienia.

np zachowania amerykanów w iraku i armii czerwonej w czasie 2wś.

 

Juz myslalem, ze sie na mnie obraziles. Fajnie, ze tak nie jest.

spiton, mnie tak prawde mowiac nie chodzilo o to jak zachowuja sie Amerykanie czy nasi zolnierze w Iraku, tylko jak to interpretuja tamtejsi ekstremisci. Myslisz, ze po ataku na ZSRR i ewentualnym zwyciestwie byloby inaczej. Wez pod uwage, ze ich jest wiecej niz nas i Niemcow do kupy razem wzietych.

 

Takie stwierdzenie też mnie drażni. Co to za motor, który w celu polepszenia warunków życia zabija w straszny sposób miliony,

ZGADZAM SIE!!!!!! Ale nie moge oprzec sie wrazeniu, ze masa wynalazkow powstawala w okresie wszelkiego rodzaju konfliktow i napiec miedzyplemiennych czy miedzynarodowych. Glowkowanie na temat urzadzen, ktorymi w skuteczny sposob mozna walnac wroga tam gdzie go najbardziej boli, przyczynilo sie moim zdaniem, w duzym stopniu do rozwoju "cywilizowanego" swiata. Moja opinia jest niestety pochodna papki, tej z TV i tej z mojej "szarej papki", ale niczym innym nie dysponuje.

Ty uwazasz, ze motorem byly ksiazki i jest o.k. Pluralizm i wolnosc pogladow to swietna rzecz (20 lat temu bym tego nie powiedzial).

 

 

Czuję, że zaraz zadziała cenzura :-)))))

Niech żyje wolnośc słowa :-)))

A dlaczego mialaby.

Prawde mowiac to nie czytalem nawet regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erkamo ma racje. Postep cywilizacyjny w duzej mierze napedzany jest wojna (choc nie tylko). Bo na przyklad ilu chetnych byloby do ulepszania konstrukcji braci Wright, gdyby ktos nie wpadl na pomysl zainstalowania w niej karabinu? Smutne ale prawdziwe. Bez wojny nie byloby Losia...

 

Pozdro,

Marudek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takie tematy, o political-fiction (chyba dobrze napisałem), zmieniane historii, co by było gdyby etc...Bardzo przyjemnie się czyta.

Łoś jest super Spition, bardzo mi się podoba. To trochę tak jak ja- jestem patriotą , jednocześnie uweielbiam niemiecką technologię i armię z II wojny światowej...oraz nie cierpię Ruskich (przynajmniej komunistów i socjalistów).

 

Pzdr.

 

PS: Daj więcej fotek, nie tylko w tym jednym tle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu chetnych byloby do ulepszania konstrukcji braci Wricht, gdyby ktos nie wpadl na pomysl zainstalowania w niej karabinu?

Jest jeszcze coś, co pcha świat do przobu nie niszcząc jednocześnie...

Potrzeba bogacenia się. chęć ulepszania świata , potrzeba tworzenia.

Władza ,sex i pieniądze :-)) Podczas wojny wszystkie te rzeczy przyjmują mocno wypaczone formy.

 

Nie ukrywam, że osobiście nabawiłem sie lekkiej rusofobii. Ale śledząc jak to państwo funkcjonuje, jak demoralizuje i niszczy swoich obywateli, jak doprowadza obszar o ogromnej powierzchni w raz z jego mieszkańcami, bogaty we wszystkie możliwe bogactwa naturalne, do stanu mocno "nieciekawego". Jak jednocześnie promuje w świecie swój wspaniały ustrój, który zamiast "sprawiedliwości społecznej" tworzy super bogatych oligarchów rodem z GRU i KGB , skazując resztę społeczeństwa, na taplanie się w nędzy i braku perspektyw na GODNE ŻYCIE. Patrząc na to wszystko nie mogę lubić Rosji. Nie mogę fascynować się wytworami rosyjskiej mysli technicznej, będącej efektem szpiegostwa , itd.itd.

Pozdrawiam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę fascynować się wytworami rosyjskiej mysli technicznej, będącej efektem szpiegostwa , itd.itd.

 

Naprawde, wszystko wyszpiegowali? Niczego nie czytam, oprocz internetu, ale nie chce mi sie wierzyc zeby rzeczywicie wszystkie ich wynalazki czy konstrukcje byly kradzione. Chyba przesadzasz.

 

Nie ukrywam, że osobiście nabawiłem sie lekkiej rusofobii.

Oj, chyba juz nie lekkiej.

Ja mam np. chinofobie. Gdzie nie pojde Made in China. PRZECIEZ TAM PODOBNO RZADZA KOMUNISCI. I nie ma embarga na mysl techniczna!!!

Mam tylko nadzieje, ze ci panowie z chinskiego KGB, Army Air Force, GRU tez przedziezgna sie w krzepkich byznesmenow i nie beda chcieli udowodnic nam kiedys wyzszosci swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia, wykorzystujac udostepniona, za friko technologie.

Na razie kopiuja (tu mowi sie brzydko, ze kradna wzory - a fe) wszystko jak leci. I dlatego mozna kupic pIwate za 100 Zl a niekoniecznie Iwate za 500.

 

Potrzeba bogacenia się.

 

A jesli sprzedaje Kalachy albo F-16?

 

chęć ulepszania świata

 

A jesli chce sie np. Egalite, Fraternite i Liberte i jest sie Robespierrem albo Che Gevara?

Pieklo wybrukowane jest dobrymi checiami.

 

Jest jeszcze coś, co pcha świat do przobu nie niszcząc jednocześnie...

 

Pewnie, ze nie trzeba niszczyc, ale to nie lezy w ludzkiej naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo, ale ty jesteś przewrotny :-))))))

dodaje dwie fitki na temat.

Na pierwszej widać,że wypolerowałem ten obszar płata, który dostępny jest dla obsługi naziemnej.Pomyslałem sobie ,że jak chłopaki wejdą tam i spowrotem "parę"razy, i zatrą szmatami ślady swojej działalności, ro śliczny macik szlag trafi. W miejscach najbardziej uczęszczanych porobiłem odpryski i przetarcia. Jest ich też trochę wokół korków wlewowych do zbiorników paliwa. Widać też wytrasowane linie podziału blach.niedokładnie takie jak na orgilane, ale chyba bardziej prawdopodobne niż te made in Plastik.Dodałem zbiorniki paliwa w płacie, co też wpłyneło na podziały blach.

c7a19c370db88857.jpg

Na drugiej fotce "widać" Poprawione golenie podwozia. Nie wyszły najlepiej ale się przynajmniej starałem :-)))))))))))

 

acead74f0100f9aa.jpg

Sory za jakośc zdjęć. Poprawie się. Muszę jeszcze postarzyć śmigła.

I poprawić odpryski farby, i pewnie coś jeszcze. Proszę o sugestie :-))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sugestie :-))
Zeszlifuj odrobine opony na styku z podlozem, zeby zaimitowac ich ugiecie. Troche to teraz nienaturalnie wyglada.

 

EDIT:

Jeszcze jedno. Teraz to juz po ptokach, ale na przyszlosc rozwaz niesymetryczne umieszczanie szachownic na gornych powierzchniach skrzydel. Patent patentem, ale to byla charakterystyczna cecha polskich maszyn.

Tak abstra:bip:ac od tematu Losia, szkoda ze teraz sie nie stosuje takiego tricku. To bylby fajny uklon w strone historii naszego lotnictwa, gdyby np. na polskich eFach szachownice rozmieszczone byly niesymetryznicze. Ja wiem... Doktryny, standardy, trele-morele, ale mimo wszystko... Chodzi o jakas symbolike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dzięki za dobre słowo

niebawem, może jutro zamieszczę więcej zdjęć. Problem w tym, że jestem niezadowolony z moich fotograficznych umiejetności :-))))

Majek dzięki za uwagi. Na nastepnych fotkach opony będą poprawione.

Co do tradycji.

Jest to ważny element budujący toższmość narodową.

Ale osobiście wolałbym by wartości nie były zastępowane przez symbole.

Nie wiem czy jasno sie wyraziłem. To jest jak z wiarą. Wolałbym ,żeby ludzie

wierzący w Boga na codzień zachowywali się przyzwoicie, a nie sprowadzali swoją pobożnoś do regularnego chodzenia do kościoła.

Chciałbym ,żeby na naszych F-16 pojawiły się szachownice "low visibility"

szaro szare.żeby było nas stać na taki gest.

Co do niesymetrycznych szachownic. Było to owszem orginalne, ale czy takie dobre....

Pare lat temu bawiąc się szturmowikiem, wymysliłem kamuflaż na mietki mojego "klanu". Polegał na tym, że samoloty miały plamiasty kamuflaż, taki sam z góry i z dołu. A na spodzie samolotu wymalowana była kabina.

Chodziło o to,że będąc w walce manewrowej, i widząc wrogi samolot, można zorientować się czy leci w naszą stronę, czy w przeciwną, po tym, czy widać go od spodu, czy od góry. Zatem malowanie, które upodabnia spód samolotu do jego góry, może wprowadzić wroga w błąd, i tym samym dać lekką przewagę pilotowi samolotu ze "sztuczna'kabiną na spodzie kadłuba. Dobry pilot nie pozwala sobie jednak ,za na tak długą walkę manewrową, bo jest to związane z utratą energii i poza tym skupia uwagę "osób" trzecich. Niemniej jednak , było mi miło zobaczyć F-18 z takim własnie malowaniu :-)))))

Niesymetryczne szachownice, miały deformować cel. Celując w samolot z pozycji w której widać szachownice na skrzydłach, czyli od góry, musimy odłożyć tak potężną poprawkę 200-300 m to jakieś 3-5 długosci celu(na oko :-))), że niułansy związane z niesymetrocznością szachownic nie maja znaczenia.Pozatym poprawkę "oblicza"się na podstawie Ruchu celu, bądż też na przedłużeniu osi podłużnei celu. Nie widziałem niesymetrycznych szachownic nigdzie poza polskimi samolotami. Był to zatem pomysł chyba nietrafiony. Jaki jest sens w kultywowaniu nietrafionych pomysłów???? To chyba nie była by podstawa do dumy narodowej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiton - po pierwsze wielkie brawa za niesamowity wątek na forum, a kolejne za przepiękny model. Kilka błędów w wykonaniu jest ale koledzy trafnie to opisali tak więc powielać wypowiedzi nie będę. Mimo iż zabardzo się nie udzielałem to zawsze chętnie odwiedzałem ten temat - czekam na następne pomysły !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie troszkę nie na temat - ale kanadyjczycy od dawna malują "kabinę" na spodzie samolotu - myślę że m.in cf-101 voodoo miało taką kabinę.

niesymetryczne szachownice - trudno dyskutować - czy aż tak myliły przeciwników - ale na pewno jest to charakterystyczny polski element i też byłbym bardzo zadowolony jakby taki układ był na naszym współczesnym sprzęcie. A wersję low widziałbym jako wykluczenie białego koloru - czerwień bym zostawił (w mniejszym rozmiarze) - to biel daje po oczach z daleka.

Spiton - pomyślisz że się czepiam - ale nigdy nie słyszałęm żeby w IL2 były klany - nie pomyliłeś z qłejkiem.. ?? (czy jak to sie pisze lol). Z czystej ciekawości - hl ..?? jaki nick.. ?? może lataliśmy razem..

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek po prostu budzi kontrowersje. Ciesze sie, ze poruszono tyle ciekawych mysli. Zauwazyliscie, jak od malowania super Losia przeszlismy do udzialu wojny w postepie cywilizacyjnym? Wedlug mnie super jest wymienic mysli z ludzmi o podobnych zainteresowaniach, choc roznych pogladach

 

Pozdro,

Marudek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark2

nick miałem taki jak tu "spiton" .Napisałem "klan" bo nie byłem

w żadnym oficjalnym dywizjonie , ale latałem z 2-4 kumplami, no i byliśmy na wspólnym kanale (najpierw teamspeak, potem wentyl)

Wystepowaliśmy czasem w tych samych malowaniach ,z osobistymi godłami :-))), no i przede wszystkim staraliśmy się latać zespołowo.

Co do tej kabiny. Po prostu bardzo długo siedziałem w 2 wojnie ,i dopiero ostatnio wypatrzyłem malowanie kabin na spodzie. Ale dzieki moim "szturmowikowym" doświadczeniom przynajmniej wiem(tak mi sie wydaje) o co chodzi. Oczywiście HL :-))))

A ty jaki miałes nick???

Bardzo się cieszę z popularności wątku

 

Piter dzięki za dobre słowo

 

Marudek

jest mi bardzo miło, że też Cię cieszą takie "zbaczania z tematu".

Mieszkam na wsi, wiekszośc moich kolegów nie interesuje się lotnictwem,

i po prostu mam ochotę się wygadać :-))))))

Bardzo lubie demaskowanie historycznych fałszerstw. Odbrązawianie "sztucznych" bohaterów. Lubie mieć poczucie, że jestem detektywem poszukującym odpowiedzi jak to było na prawdę :-))

Budowanie patryjotyzmu na fałszywych mitach to bardzo popularne zjawisko. Społeczeństwo mocno przekonane o potrzebie poświęcenia dla ojczyzny to wspaniałe narzędzie w rękach sprytnego diabolicznego polityka. Dlatego mit śmierci dla ojczyzny jest podtrzymywany przez wszystkie pokolenia polityków, bo zawsze można sie na niego powołać.

 

Jeśli napisze, że polscy piloci strzelali do niemieckich spadochroniarzy tak samo często jak niemcy czy amerykanie, to zaraz posypią się w moim kierunku kamienie...

jesli napisze, że polscy piloci mieli podobną skłonnosć do powiekszania swoich sukcesów w walce jak anglicy, na pewno mniejszą niż amerykanie, ale wieksza niż niemcy. to znowu odezwą sie słowa oburzenia....

Czemu nie pisze się o tym jak czuli sie polscy żołnierze w dniu zakończenia wojny, tylko rozdmu:bip:e ich "nieprawdopodobne" sukcesy?

 

Bo była by z tej opowieści inna nauka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi, wiekszośc moich kolegów nie interesuje się lotnictwem,

i po prostu mam ochotę się wygadać :-))))))

a ja nie na wsi, a mam te sama ochote

ale mysle, ze warsztat to akurat nie miejsce na takie dywagacje.

Z drugiej strony "plac zabaw" tez jakos nie. Kawiarnia albo Klub to bylby dobry dzial, ale tego na Modelworku brak.

Twoj glowny watek nieco sie, przez to zbaczanie zatraca.

 

 

Jeśli napisze, że polscy piloci strzelali do niemieckich spadochroniarzy tak samo często jak niemcy czy amerykanie, to zaraz posypią się w moim kierunku kamienie...

jesli napisze, że polscy piloci mieli podobną skłonnosć do powiekszania swoich sukcesów w walce jak anglicy, na pewno mniejszą niż amerykanie, ale wieksza niż niemcy. to znowu odezwą sie słowa oburzenia....

Czemu nie pisze się o tym jak czuli sie polscy żołnierze w dniu zakończenia wojny, tylko rozdmu:bip:e ich "nieprawdopodobne" sukcesy?

Ja mysle, to wszystko dlatego, ze to Niemcy napadli na nas, a Japonczycy na Pearl Harbour, a nie odwrotnie. Poniewaz jednak i jedni i drudzy sromotnie przegrali wiec nie przysluguja lub nie przyslugiwaly im pewne przywileje zwyciezcow. ZSRR co prawda wygral, ale sie rozlecial i teraz mozna mu nieco przy..c.

Wg tej samej zasady wiecej dzisiaj pisze sie i pokazuje przestepstw wojennych Sowietow w Afganistanie i US Army np. w Wietnamie.

Ja np. nie przypuszczam zeby Afganczycy z rozjechanych czolgami wiosek, zlapanych zolnierzy radzieckich czestowali czajem. To samo dotyczy Viet-Kongu.

To zwyciezcy w kazdej wojnie sa sedziami po jej zakonczeniu, a nie odwrotnie.

Czas nieco to wszystko relatywizuje, ale nie oczekuj zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick - taki sam

Można mnie spotkać na starym Iłku, szczególnie jak L stawia.

 

Zwycięzców nikt nie sądzi...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zrobiłem wątek w placu zabaw poświęcony szturmowikowi :-))

na który zapraszam

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=4702

2.Co do oznaczeń "low visibility" znalazłem taka fotkę

22d8124619116db8.jpg

sąsiedzi z południa obeszli się ze swoimi barwami narodowymi dosyć bezpardonowo :-)))))). ale chyba nie ma wątpliwości co to za znak.

nasz -polski też jest graficznie niepowtarzalny..... :-))

3. Co do "super łosia"

opony spiłowane, przetarcia poprawione. Myslę, że niebawem zamieszcze kilka fotek. I obiecuję że będą dobre :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginal Losia jest piekny ale pozwolmy czasami popuscic wodze wyobrazni, dzieki ktorym ujrzymy piekny model. Fajny pomysl. Jestem ciekaw jakby to latalo gdyby istnialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.