Skocz do zawartości

Car Transporter Revell 1:24


active

Rekomendowane odpowiedzi

114984-10592.jpg?nr=07540&company=revell&name=car%20transporter

Witam niedawno udało mi się upolować na alledrogo złom Car transportera z Revella jako że po intensywnych poszukiwaniach w PL niestety nie idzie kupić nowego a naebaju ceny są dość wysokie, tak wyglądał jak go dostałem:

9c0dceb13c31.jpg21df97933b73.jpga218add53a62.jpg1564d22bba33.jpg00e4655d7dd2.jpg23866a1633cd.jpgb013852d5867.jpg

oczywiście jak to złom parę części brakuje mnóstwo jest połamanych i pozalewanych klejem ale jako że jest to model na mojej liście "must have" to muszę go reanimować ;)

przez około 2tygodnie udało mi się zerwać z niego lakier za pomocą cleanlux i kreta i papierów ściernych porozklejać praktycznie do części pierwszych i posklejać połamane części, i w obecnym momencie wygląda tak:

844d5f3958f8.jpg

jeśli chodzi o poważniejsze braki to nie ma 2 belek łączących górne części ( trzy po prawej oryginał dwie po lewej awaryjne dorobione)

f54b52348f0c.jpg

i tu małe pytanie czy warto bawić się w robienie odlewów żeby były kwadratowe ? czy zostawić 2 okrągłe ?

na obecny moment trwają pracę nad szpachlowaniem i myślę że na tygodniu uda mi się zacząć malować ramę ,ale nie potrafię zdecydować się na kolor... mile widziane podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu małe pytanie czy warto bawić się w robienie odlewów żeby były kwadratowe ? czy zostawić 2 okrągłe ?

Tak, po mojemu, to jak masz je zostawić okrągłe, to po diabła w ogóle bawiłeś się w zmywanie farby, rozklejanie itp.

Efekt dokładnie tak samo dziadowski.

 

Przecież możesz kupić dwie belki kwadratowego polistyrenu (wariant droższy, ale prostszy do wykonania) lub za 2 zł arkusz polistyrenu 2 mm i skleić kwadrat (wariant tańszy, lecz trudniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja zapomniałem że takie elementy też da się kupić ;) i właśnie znalazłem takowy PLASTRUCT 90709 - Profil kwadratowy 0,3 mm x 0,3 mm x 250 mm czyli dokładnie ten sam wymiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze skala jest 1:25. Chcialbym kiedys upolowac taka naczepe dla siebie ale mam watpliwosc. Poniewaz mam kilka samochodow (osobowek) w skali 1:24 a naczepa widze 1:25 to pytanie moje brzmi czy te osobowki wejda na ta naczepe zeby byly "wiezione"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak wyjdzie finalna wersja.

Swoją drogą, też marzy mi się taka laweta, do tego ciągnik i kilka klasycznych MB na grzbiecie.

Pamiętam, jak kiedyś (z 10-13 lat temu) stały te transportery w jakimś sklepie z zabawkami (nie wiem czy nie w Smyku) po około 100pln i nikt nie chciał tego kupić. Potem przecenili na około 80pln i chyba z czasem zeszły. Teraz żałuję, że nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

co do ciągnika będzie to też model który udało mi się upolować jako "złom" (Peterbilt) z tym że sklejona jest tylko rama i silnik reszta części albo w ramkach albo luzem ale liczyłem są wszystkie ;) przymierzone jakiś tydzień temu tak to wyglądało

12a2eea4b11d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w ostatnim czasie stwierdziłem że elementy pneumatyki zastąpię metalowymi wstawkami i w wersji testowej wygląda to tak

e30b79f04141.jpg

2d475763f6cb.jpg

 

w dalszym ciągu poszukuję niestety bez skutku jakichkolwiek fotografii realnej takiej lawety o ile wogóle istnieje jeśli miał ktoś z taką do czynienia bądź ma swoją sklejoną mile widziane by były jakieś zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj konkretnie tej naczepy. Poszukaj wszelkich zdjęć Car Transporterów czy też naczep Lohra. One są wszystkie podobne w konstrukcji i to dostarczy Ci niezliczonej ilości zdjęć

 

Pozdro

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.