Skocz do zawartości

Su 22 M 4 Mastercraft 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podjąłem decyzję że malowanie będzie pudełkowe z nr bocznym 9204. Teraz powoli będę kompletował farby. Szaroniebieski na spód już mam i potrzebuje Waszych wskazówek co do kolorów farb jakie mam wybrać jeżeli chodzi o górne powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Powoli prace przy "suczce" idą do przodu. Dzisiaj pomalowałem część skrzydeł na kolor aluminium. Psiknąłem także kolorem dól zbiorników i elementy podwozia oraz rakiety na biało. Dokonałem także wstępnej przymiarki połówek skrzydeł z wnękami. Na zdjęciu wnęk widać włoski które już usunąłem , zobaczyłem dopiero je na fotce. Do malowania użyłem farb Vallejo i Pactra (wnęki).

W następnej kolejności planuję zabrać się za montaż skrzydeł oraz porzeżbić przy przedniej goleni .

 

 

DSCF6429.JPG

DSCF6430.JPG

DSCF6434.JPG

DSCF6435.JPG

DSCF6438.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki z folii zupełnie inne niż z drucików, zdecydowanie folia górą. A teraz mi powiedz jak zamierzasz jeszcze dać przewody?? Ścianki musisz wypełnić HIPS'em.

 

 

Też ni się wydaje że folia lepiej wygląda . Co do ścianek we wnękach to takowe będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Zamaskowałem aluminiowe części skrzydeł.

 

DSCF6440.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

Poprawiłem także trochę zestawową przednią goleń podwozia. Wygląda chyba troszkę lepiej niż wcześniej.

 

DSCF6458.JPG

DSCF6459.JPG

DSCF6462.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

I przymiarka z nowym kółkiem .

 

DSCF6469.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Postanowiłem zrobić celownik . Użyłem kawałków plastiku oraz kawałków blaszki fototrawionej. Szkiełko jest z cieniutkiej okładki.

Nie za bardzo mi wyszedł ale nie posiadam odpowiedniej lupy do robienia tak małych elementów.

 

DSCF6479.JPG

DSCF6481.JPG

DSCF6486.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko rewelacja. Osadź je na igle lekarskiej. Celownika sam bym takiego nie wydłubał. A mam takie pytanie aluminium okleiłeś, a nie uszkodzi taśma powłoki??

 

Dzięki .

Co do celownika to na pewno byś zrobił lepszy. Moje umiejętności daleko odstają od Waszych. Do budowy tak małych elementów muszę zainwestować w jakąś porządną lupę i oświetlenie. Aluminium na skrzydłach psiknąłem lakierem więc mam nadzieję że nic się nie stanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę zainwestować w jakąś porządną lupę i oświetlenie.
i pęsetę z ostrymi końcówkami ogólnie to oglądam od dawna Twój temat, trzymam kciuki za dalszy rozwój prac. Celownik bardzo fajnie wyszedł

 

Pozdrawiam

 

Dzięki , ja też oglądam Twoje zmagania z Bf 110 i jestem pod wielkim wrażeniem Twoich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja warsztatu.

 

Model nabiera kształtów, połączyłem skrzydła z kadłubem. Na dole powstały duże szpary do zaszpachlowania. Powoli zbliża się malowanie czego się trochę obawiam ponieważ będę robił po raz pierwszy kamo aerografem.

 

 

DSCF6488.JPG

DSCF6491.JPG

DSCF6494.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak wróciłem z roboty miałem położyć podkład. Niestety na spodzie kadłuba szpachla trochę się zapadła i musiałem zaszpachlować raz jeszcze .

Myślę że z powodu natłoku pracy do końca roku go nie skończę.

 

 

DSCF6497.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadanie się szpachli, najgorsze co może być. Jakoś przegapiłem jeden post. Takie szpary najlepiej uzupełniać HIPS'em i zalewać CA niż szpachlować. Ale dałeś rade, jedna jeszcze warstwa i będzie gicior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadanie się szpachli, najgorsze co może być. Jakoś przegapiłem jeden post. Takie szpary najlepiej uzupełniać HIPS'em i zalewać CA niż szpachlować. Ale dałeś rade, jedna jeszcze warstwa i będzie gicior

 

Dzięki za radę. Myślę że raz jeszcze i wystarczy , a może i nie trzeba już będzie szpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lini podziału/nitowania nie próbujesz odtworzyć ?

 

Myślałem nad tym ale postanowiłem że zostawię tak jak jest. Muszę się zaopatrzyć w odpowiednie taśmy i rysiki do odtwarzania linii. Wypróbuję odtwarzanie na jakimś złomie. Nie chciałbym też zepsuć tej suczki nieumiejętnym odtworzeniem linii podziału.

W sumie to jest mój pierwszy model w którym dokonuje jakiś przeróbek typu wnęki, goleń podwozia czy np celownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.