Skocz do zawartości

Su 22 M 4 Mastercraft 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spytam jednak nieco krytycznie...po co psikanie preshadingu skoro "zamaskowałeś" go srebrnym?

 

 

Fakt nie wyszło ,pierwsze koty za płoty. Starałem się kłaść transparentne warstwy ale coś poszło nie tak. Zobaczę jak wyjdzie na innych kolorach.

Co do malowania kamo.

W sumie to nie wiem czy mam maskować kamo taśmą wycinając kształty plam , czy może kupić bluetack ?. Pierwszy raz będę malował kamo aero i trochę się obawiam końcowego efektu. Może spróbować pomalować kamo od ręki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobiłeś to źle.

mig-21mf-001.jpg?w=700&h=

 

Dajesz najpierw srebrny, później robisz preshading Smokiem, lub ciemniejszym metalicznym, na to dajesz ledwie kryjący bazowy kolor (w moim przypadku był to Model Mastersowy 17178 Chrome Silver). Wtedy będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobiłeś to źle.

mig-21mf-001.jpg?w=700&h=

 

Dajesz najpierw srebrny, później robisz preshading Smokiem, lub ciemniejszym metalicznym, na to dajesz ledwie kryjący bazowy kolor (w moim przypadku był to Model Mastersowy 17178 Chrome Silver). Wtedy będzie git

 

 

No tak człowiek się uczy na błędach. Moses dzięki za radę spróbuję to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz radę to naprawić. Połóż teraz po prostu odpowiedni preshading na srebro

Oczywiście najlepiej przećwiczyć na złomie zanim nie osiągniesz zadowalającego efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nadaje się, ale do malowania kamuflaży zimowych tylko

 

Ciekawe Daj proszę jakiegoś link do takiego wykorzystania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z małego doświadczenia wiem ,że z ręki kamo ci nie wyjdzie dobrze tym bardziej ,że sam piszesz ,że będziesz to robił pierwszy raz.

 

Można rozrysować układ plam na papierze,powycinać i przykładać do modelu przy malowaniu.Bluetack idealny tez nie jest do końca choć ma swoje duże zalety.

Używałem go przy Migu-21 irackim (foto w portfolio).Ale to proste kamo ,suka ma dość skomplikowane układy plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że malujesz za gęstą farbą i kładziesz grubą warstwę. Tak wnioskuję po poprzednich fotkach, gdzie było widać "grubość" odkurzu.

 

Może i masz rację, używam Vallejo Air które jeszcze minimalnie rozcieńczam oraz Pactry którą także rozcieńczam. Osłonę malowałem dwiema warstwami farby. Niestety mam taką dziwną manierę że wszystkiego używam w nadmiarze. Może to jest tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
hmm nie za ciemne te kolory??

 

Cześć,

 

Czy za ciemne może i tak , a może wina zdjęć bo w rzeczywistości są troszkę jaśniejsze. Kolory farbek doradził mi sprzedawca w sklepie i wzorowałem się na instrukcji. Kolory to dark green ,dark earth i gunship green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wygląda ok, i ładnie położony, tylko gdzie masz wewnętrzne i środkowe pylony podskrzydłowe?

 

Dzięki. Może i żle pomyślałem, pylony dokleję na końcu. Mam nadzieję że będą dobrze pasować. Na razie są w trakcie malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.