Skocz do zawartości

Su 22 M 4 Mastercraft 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Postanowiłem założyć warsztat z Su 22 z Mastercrafta. Model planuję wzbogacić trochę o blaszki Parta ale generalnie model raczej prosto z pudła z przyczyn braku umiejętności .

Będę się podpierał zdjęciami z naszego forum oraz publikacjami PKL 01 i Kagero. Jeśli chodzi o malowanie to jeszcze nie wybrałem konkretnego egzemplarza , może malowanie pudełkowe lub jakieś inne ale oczywiście polskie.

Postaram się przy tym modelu nie spieszyć i ćwiczyć cierpliwość. Co do fotek to pożyczę od kolegi lepszy sprzęt którym uda mi się może robić lepsze zdjęcia.

Model już zacząłem robić powycinałem większość części z ramek , pomalowałem wstępnie fotel żywiczny który kupiłem razem z MiG-em 21 od kolegi z forum oraz pomalowałem niektóre części na blaszce.

To na razie chyba wszystko.

 

Zdj%2525C4%252599cia-0026.jpg

Zdj%2525C4%252599cia-0027.jpg

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zamierzasz spróbować łosza?

Pewnie tak w końcu muszę się tego nauczyć

Ten model wyjątkowo nie nadaje się do washowania. Co prawda linie ma wgłębne, ale niedbale zrobione, miejscami dość płytkie i zbyt szerokie. Nie polecam washa, chyba że będziesz rył własnręcznie linie.

 

Gdzieś na forum jest warsztat mojego Su-22, możesz podejrzeć jak ja to rozwiązałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz spróbować łosza?
Ten model wyjątkowo nie nadaje się do washowania. Co prawda linie ma wgłębne, ale niedbale zrobione, miejscami dość płytkie i zbyt szerokie. Nie polecam washa, chyba że będziesz rył własnręcznie linie.

 

Gdzieś na forum jest warsztat mojego Su-22, możesz podejrzeć jak ja to rozwiązałem.

 

 

Cześć Banny, co do łosza to się jeszcze zastanowię. Lini nie zamierzam ryć od nowa. Co do Twojego warsztatu Su 22 to widziałem i na pewno będzie mi pomocą przy budowie "suczki" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kowal! Temat ambitny, zwłaszcza w 72, będę się przypatrywał. Ale nie zaczynaj od jęków typu "brak umiejętności", tylko zakładaj że zrobisz porządny model, bo przecież masz ku temu wszelkie możliwości. Da się przecież. I sądzę, że zanim dojdziesz do mitycznego łosza, będzie szereg poważniejszych problemów w tym modelu. W każdym razie kibicuję

Z racji obowiązków służbowych zapytam - o jakiego to Jaczka chodzi, którego wymieniasz w podpisie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kowal! Temat ambitny, zwłaszcza w 72, będę się przypatrywał. Ale nie zaczynaj od jęków typu "brak umiejętności", tylko zakładaj że zrobisz porządny model, bo przecież masz ku temu wszelkie możliwości. Da się przecież. I sądzę, że zanim dojdziesz do mitycznego łosza, będzie szereg poważniejszych problemów w tym modelu. W każdym razie kibicuję

Z racji obowiązków służbowych zapytam - o jakiego to Jaczka chodzi, którego wymieniasz w podpisie..?

 

Dzięki Mikołaj, co do problemów przy tym modelu to zdaje sobie sprawę. Myślę że jakoś to będzie. Muszę przede wszystkim zacząć wszystko robić wolniej i dokładniej. Co do Jaczka w podpisie to 23 z KP .

 

Ehhh, nie było Bilka pod ręką? Prosto z pudła Bilek dużo lepszy od mastercrafta/pantery. Namordujesz się z nim, ale co nas nie zabije to ponoć wzmocni

 

Leszku niestety Bilka nigdzie nie widziałem w sklepach. Kurcze a myślałem że to te same wypraski ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a myślałem że to te same wypraski ?.

 

nawet nie leżały koło siebie w hurtowniach.Różnica jak Garbus i Porsche 911. Bryła podobna osiągi już nie bardzo

 

królestwo za Bilkową sukę....no może taką do 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a myślałem że to te same wypraski ?.

 

nawet nie leżały koło siebie w hurtowniach.Różnica jak Garbus i Porsche 911. Bryła podobna osiągi już nie bardzo

 

królestwo za Bilkową sukę....no może taką do 50zł

 

To mnie teraz oświeciłeś i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach Bilka już nie kupi, pojawiają się na allegro( sprzedałem jedną sztukę jakiś czas temu za 35 zł ). Bilek + blaszki Part( w sumie dużo roboty nie było) i tak to wygląda:

PA150303.jpg

Z Um3k jest gorzej z dostępnością jakbyś chciał podziałać w 1/72( na ebay bywają). Ja swojego rozgrzebałem(żywica kokpit, blaszki masa przeróbek) i tak leży od ponad roku nietknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach Bilka już nie kupi, pojawiają się na allegro
Zestaw Bilek/Italeri to faktycznie lepszy model, ale na allegro pojawia się rzadko. A jak już, to z reguły sprzedaje się w cenie około 100 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam MasterCrafta jak dla mnie najgorsza firma. No chyba że masz 50m2 papieru ściernego.

 

Sklejałem już gorsze modele pod względem spasowania więc jakoś to będzie. Fakt że wstępna przymiarka centralnej części skrzydeł nie wygląda zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skreslanie mastarcrafta tylko z powodu błednego podzialu technologicznego to spore nadużycie.

 

Jak się już przejdzie przez krawędź spływu skrzydła to dalej nie ma większej tragedii.Model całkiem nieźle leży w planach. Oczywiście,powtórzę to kolejny raz,gdyby ktoś wypuścił zestaw waloryzacyjny do podwozia to mozna by z Partem zbudowac poprawną replikę Su-22.

 

Najwieksze bolaczki mastercrafta to stałe częsci skrzydeł,zasadniczy brak odwzorowania kabiny i podwozia.Zamiast pseudo ofab-100 jakby zmienic na UB-32 lub B-8 to byloby nieźle choć S-24 to też rzadko dodawany do zestawow radzieckich modeli samolotow,szkoda ,ze nikt nie pokwapił się o wyrzutnie do nich bo nijak nie montowano ich bezpośrednio do belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem są dwa wyjscia.

-pierwsze- z ceniutkich drucików klejonych na super glue.

-drugie-jak wyzej ale gdzieś na jakiejś plexi i na odwzorowany uklad nalożyc blaszkę aluminiową i odcisnąć.

 

ja bym preferowal tę drugą opcję.

 

uklad tych przetloczeń mam gdzieś na planach do suki ,mogę poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem są dwa wyjscia.

-pierwsze- z ceniutkich drucików klejonych na super glue.

-drugie-jak wyzej ale gdzieś na jakiejś plexi i na odwzorowany uklad nalożyc blaszkę aluminiową i odcisnąć.

 

ja bym preferowal tę drugą opcję.

 

uklad tych przetloczeń mam gdzieś na planach do suki ,mogę poszukać...

 

Ja myślałem właśnie o drucikach lub o paskach pociętych ze starej karty do bankomatu , a może hips ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hips byłby za gruby,nawet najcieńszy ( ja mam 0,25) byłby po przyklejeniu za wysoki.W rzeczywistym Su mają one najwyżej 1cm wysokosci. Dlatego druciki z jakieś wiazki elektrycznej np.komputerowe tylko się nadają i będą wygladać realnie,przynajmniej w tej skali. Ale trzeba przyznać ,ze patent z linku warto wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.