Skocz do zawartości

Oficer SS z owczarkiem 90mm


push-up78

Rekomendowane odpowiedzi

Figurka cudo (póki co poziom nieosiągalny dla mnie), zwłaszcza ładnie wyszedł płaszcz i cieniowanie koloru czarnego. Tylko mam odczucie, że pies wygląda jakby był pokryty jakimś pomarszczonym papierem - może to kwestia rzeźby figury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania ciałka stosuje standardowe kolorki a są to żółta ochra oraz no właśnie ja mam kolor light red.Jest to kolor który ma paleta winsor and newton ale inne marki mają podobny odcień jako Mars red.Proponuje też użyć Burnt Sienny czyli siena palona.Mieszam tak pół na pół żółtą ochrę ze sieną palona lub ja używam właśnie light red.Nakładam na ręce ,głowę a następnie nadmiar ściągam suchym płaskim pędzelkiem.Na to napsikuję z aerografu werniks matowy np.humbrola.Odczekuje dzień i powtarzam ten sam zabieg.Ma to na celu dokładne pokrycie elementu.Po powtórzeniu nałożenia żółtej ochry i czerwieni razem zmieszanej nie pryskam już lakierem ale przystępuje po uprzednim ściągnięciu nadmiaru farby do rozjaśniania bielą tytanową wypukłości na rękach czy twarzy.Robi się to do momentu aż uzyskamy zadowalający efekt rozjaśnienia.Nie ma jakiejś świętej zasady w jakim momencie to ma nastąpić bo robi się to na wyczucie.A kolorki można łamać innymi odcieniami uzyskując zupełnie inny odcień niż klasyczny kolor skóry.Dodaje się odrobinkę umbry palonej czy oliwkowego koloru czy czerwonej zwykłej.Jest to wszystko kwestią doświadczenia i umiejętności .Także trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna Figurka, brak słów by pochwalić. Nie podoba mi się jedynie Owczarek, kolory jakie dobrałeś do niego mi nie pasują, moim zdaniem powinien być bardziej wyrazisty, I w ogóle sam Pies, wygląda bardziej jak Niedźwiedź na smyczy, niż pies, ale to już wina producenta A figurka jak już mówiłem tylko do pozazdroszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za miłe komenty.Dr watson a jak powinien wyglądać owczarek jak nie tak?

Wiesz chodząc sobie na spacerki często widuje różniste pieski owczarki i wilczurki.Uwierz każdy ma praktycznie różne umaszczenie.Tak się śmieje z tego bo ja naprawdę jestem z malowania pieska zadowolony.A w ogóle co to jest bardziej wyrazisty?To już do psa niepodobne?

Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to wina fotek.... No mnie się osobiście nie podoba piesek, nie chodzi tylko o malowanie, ale o ten"maślany" wyraz pyska Może się czepiam bzdur, ale Taki Piesek rasowy jest u mnie w rodzinie, i może dlatego tak postrzegam a nie inaczej. To tylko moje skromne zdanie. A to że jesteś zadowolony ze swojej pracy, to bardzo dobrze, bo jest z czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przeglądam sobie forum, nigdy mnie nie fascynowały figurki itp, ale ta jest naprawdę świetna.

Pokazałem to żonie która dość sporo maluje (nie modele) i stwierdziła że musisz mieć świetnie wyćwiczoną rękę do malowania.

Duża dbałość o szczegóły i bardzo realistycznie pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na pierwszy rzut oka wygląda super, ale .. no właśnie. Czy nie za bardzo posunąłeś się z cieniowaniem, moim zdaniem jest za bardzo rozjaśniony. Co do psa, to widać płaskie powierzchnie (brak sierści), ale to już wina rzeźby (chyba). Pewnie, to też częściowo wina zdjęć, które potrafią rewelacyjnie wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.