Skocz do zawartości

W-3RM Anakonda Aj-model 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Było cicho, za cicho.. no cóż ostrzegał że będzie się czepiać drążki spróbuję poprawić ale to takie małe że ledwo w pęsetę idzie złapać, z zegarami zpbaczę, niestety ogranicza mnie drukarka, zobaczymy co powie na czarne zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co mówił mi mechanik na Radomiu, wynika że nie może lądować, jest wyposażona w pływaki ( te niebieskie "worki" po bokach) ale służą one do chwilowego utrzymania śmigłowca na wodzie w razie lądowania awaryjnego by załoga mogła go bezpiecznie opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę na razie zostawiłem, zrobiłem nową, zegary wyglądają ok, problem w tym że zrobiłem za długą i mi przez oszklenie wychodzi... Znalazłem też przyczynę niebieskawego koloru po wydrukowaniu. W corelu używam palety CMYK bo taką też mam drukarkę, ale okazuje się że dla Corela czarny to nie czarny tylko mieszanina wszystkich 4 kolorów, wygląda to tak : C:95 K:94 Y:21 M:10 czyli miks czerni z niebieskim ( z jego przewagą !) i dodatkowo żółć i czerwień, a powinno być K:100 i reszta po 0 czyli sam czarny, chyba pozostaje mi zrobić swoją własną paletę Zająłem się dla odmiany wirnikiem na ogonie. Zrobiłem też niu drążki.

iq87.jpg

7jig.jpg

Propozycja Aj model :

aij8.jpg

Moje wypociny :

y5sr.jpg

4vo4.jpg

joyu.jpg

Muszę go tylko przejechać acetonem coby mi farfocle na krawędziach powytapiał. ( sprawdzone, działa)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu (początek lat 90-tych?) podczas pokazów z okazji jakiegoś święta, widziałem przy bulwarze nadmorskim w Gdyni wodującą anakondę. Jeżeli dobrze pamiętam, to chyba holowali nawet tratwę z "rozbitkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właśnie skończyłem składać wirnik ogonowy i musiałem się pochwalić

Tak powinno być :

IMG_20130824_145917.jpg

A tak jest : (grosika nie ma ale jest paczka zapałek )

5pyy.jpg

 

Muszę tylko poprawić system przeciwoblodzeniowy bo mi taśma na końcach lekko odstaje i dodać przewody do głowicy.

Uporałem się też z przednimi szybkami i jutro już zamkyam kadłub

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to tak zwane bomby orientacyjno-sygnalizacyjne. Coś podobnego w działaniu jak radioboja, ale zamiast sygnału radiowego, tworzy sygnały wzrokowe (dym i plama na wodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Po ciężkim boju zaszpachlowałem kadłub, największym problemem okazała się sama szpachla, która zamiast się utwardzić zrobiła się podobna do gumy... Mam też gotową tratwę ratunkową oraz prawie gotowe silniki (powinni powiesić za jaja tego kto projektował ten model.... ) Jutro będę walczył z przednim oszkleniem i bocznymi drzwiami.

Jeszcze jedno pytanie, co to za pomarańczowa "tuba" nad pojemnikiem z tratwą ?

c8173a7e8f05943e.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu stawiam na radioboję. W razie wypadku nad wodą i zatonięcia kadłuba, odczepia się automatycznie i nadaje sygnały pozwalające zlokalizować ratownikom miejsce katastrofy.

Poszukam zaraz jakieś zdjęcia, bo na pewno robiłem.

 

Edit//

 

Tu akurat na bryzie 1118:

 

http://modele.pomorze.pl/galeria/inne/bryza-01.jpg

 

http://modele.pomorze.pl/galeria/inne/bryza-02.jpg

 

A tu innego typu na anakondzie 0513:

 

http://modele.pomorze.pl/galeria/inne/anakonda-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update przed malowaniem. Już 90% części zrobione. Kadłub w sumie zabezpieczyć i gotowy do malowania. Do wykonania zostały mi bomby OMAB, FLIR, reflektor, anteny i uchywty, reflektory na dziobie, wirnik główny i łopatki ogonowego, butla, pływak ogonowy , wyciagarka i rury wydechowe. Myślę że na Łask pojedzie. Siatki to blaszka parta, reszta to druty miedziane i mosiężne, hips, folia Oracal i bowden (do modeli RC). Oszklenie jest zapylone dlatego mało przez nie widać, trzeba będzie umyć 8) Czarne pasy to okleiny od model-cz.

7k1f.jpg

inlj.jpg

rlti.jpg

8yrx.jpg

q44c.jpg

w7hm.jpg

t0r9.JPG

lo0m.jpg

tevj.jpg

ady3.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.