Skocz do zawartości

W-3RM Anakonda Aj-model 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mig gotowy czeka na podstawkę, to też biorę się za nowy model. Model to tragedia, jednymi jego plusami jest to że jest, i fajny plastik. (twardy i sztywny, fajny w obróbce) Wnętrza właściwie nie ma, tzn. coś tam jest ale wnętrza to nie przypomina. Z nadlewek można by zrobić drugi model, a elementy są tak chropowate że można nimi szlifować. Z modelu użyję tylko kadłuba, podłogi, łopat i podwozia, reszta scratch. Na pierwszy ogień poleciały drzwi i inne śmieci z powierzchni kadłuba. Frezem zebrałem z środka trochę plastiku i okleiłem wszystko hipsem 0.25 bo wyrównać się tego inaczej nie dało. Podłogę mam oryginalną, trzeba było tylko zmodyfikować przód bo był za krótki i nie dolegał do ścianek. Oszklenie jest grubości przedniej płyty z czołgu i będę robił od podstaw z hipsu 0.25 bezbarwnego. Niestety rysunki cad są na nic bo kadłub jest tak nierówny że nie ma szans na dopasowanie tego... Jeszcze mi się pourywały słupki przedniego oszklenia

yol8.jpg

1lm7.jpg

0het.jpg

fwf5.jpg

y8yk.jpg

 

Fotel zrobiony z hips 1mm oraz igieł lekarskich 0.5 i 0.8. Gdy ca był już zgęstniały ale jeszcze nie zaschnięty fotel był w pełni regulowany Oczywiście nie jest jeszcze gotowy, dojdą detale poduszki (szwy), pasy, dźwignie i sprężynki.

g1v8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oo i własnie o to chodzi - moje ulubione śmigło - siadam w pierwszym rzedzie i obserwuje - będe sie czepiał napisz wiecej co to za Anakonda, n/b i z jakiego okresu, bo nasze W-3 to prawdziwe Kameleony...

Zapraszam, i czekam na uwagi numer boczny 0906, tyle wiem Na razie wzoruję się na tym http://www.bl.mw.mil.pl/anakonda.php nie wiem który to egzemplarz ale podstawa wnętrza będzie ta sama. Czekam też na zdjęcia od qalimara, jeżeli miałby Pan coś z 906 to też bym prosił, kurde co śmigłowiec to inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model prosto z pudła rozumiem? jesli 0906 to w opisie powinno byc W-3ARM- Siłacz to wersja "Farowska" , choc często zdarza sie nazwa W-3WARM - wojskowy, farowski, ratownictwo morskie

Pudło plus to co uda mi się dorobić we własnym zakresie. Z tego co mi się udało znaleźć to WARM ma cerytfikat FAR-29, a od strony technicznej (chodzi mi o to co widać) różni się od RM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nad elementami zewnętrznymi będę myślał potem. Blaszek od parta nie kupowałem bo mnie nie stać a połowy i tak bym nie umiał złożyć. Blaszki też będę próbował robić samemu, głównie jakieś siatki itp. a okleiny kupię te, są tanie a sklep mam na miejscu. Najgorsze będzie oszklenie A teraz kończę już ścianę pomiędzy przedziałem transportowym a kokpitem, zdjęcia w ciągu godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaaa...model tragedia,ale nie w pana rękach i po pana przeróbkach..... panie Czesławie

heheh, dzięki

Blaszki ładniutkie Trawione z kliszą z naświetlaniem czy metodą termiczną (link ? A ten zielony materiał to co to takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy dalej, zrobiłem nowe fotele bo stare z nerwów się "uszkodziły" W sumie są już gotowe, podmaluję tylko jeszcze raz pasy i dodam do nich końcówki. Działam też kabinę, ścianka gotowa, oraz dodane elementy od kokpitu, wymienię tylko ten cienki słupek bo jest trochę krzywy. Teraz szpachla na wnętrze i idę malować przedział transportowy.

f3qv.jpg

sf1x.jpg

4etq.jpg

ftaf.jpg

iz00.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Na dobranoc, nosze/łóżko do przedziału transportowego : (24x8mm)

my59.jpg

Widzę że również czekają mnie poprawki na krawędzi bo folia wychodzi

Nienawidzę makro

edit: u mnie coś nie chodzi imageshack, mam nadzieję że to tylko przejściowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skromnie, pomalowałem przedział, dokończyłem ściankę za kabiną tzn dodałem fotel, wywietrzniki oraz pilocik do wyciągarki. Na tylnej ściance zrobiłem fotel ale jeszcze nie ma zamontowanych elementów metalowych. Podłogę muszę przeszlifować i psiknąć jeszcze raz bo zerwałem farbę w kilku miejscach Na makro wygląda to słabo, postaram się wrzucać też fotki z większej odległości

0rfs.jpg

6iup.jpg

 

Ps. doszły podstawki, galeria miga niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dziś zrobiłem tablice przyrządów, trochę mija się z oryginałem ale trudno ;o) Całość rozrysowałem w Corelu (nienawidzę tego programu..) i druknąłem na papierze fotograficznym. Po wycięciu nakleiłem na bezbarwną folię (taka do laminowania dokumentów) i zabezpieczyłem miejsca zegarów maskolem. Po pomalowaniu na czarno wykończyłem krawędzie zegarów igłą i dokleiłem na panel. Panele z przyciskami to po prostu papier z pomalowanymi markerem krawędziami. Drukowanie na plastiku to porażka, foli nie da się zadrukować bo farba się w kulki zbiera, a na hipsie się znowu rozpływa i jest niewyraźne strasznie (po 24h nadal nie wyschło ). Co do druku to warto zainwestować w porządny czarny tusz albo oddać do druku np. w salonie foto bo mój jest lekko niebieskawy, na małych panelach nie widoczne ale tablicy już bym takiej nie przykleił.

nvlm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo Sam panel również chciałem wyciąć i nakleić ale nie miałem wierteł więc sobie odpuściłem. O dziwo moja drukarka (Epson XP-202) poradziła sobie wyśmienicie, z tym że musi to być koniecznie papier fotograficzny ! Niezadrukowany jest błyszczący ale klei się do paluchów i świetnie chłonie farbę. Wskazówki mają ok. 0.1mm grubości. Najgorzej jest wykonać rysunek w corelu, program robi wszystko by pracę utrudnić i mój jeszcze się wieszał co 15 minut W niedzielę jak nie zapomnę to postaram się zrobić mini poradnik (CorelDRAW X5)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest wykonać rysunek w corelu, program robi wszystko by pracę utrudnić i mój jeszcze się wieszał co

Głupoty gadasz synek i tyle.

No Timi Ty się w tym bawisz codziennie to dla Ciebie to jest łatwe. Ja się przesiadłem z AutoCada i dla mnie to była czarna magia, i program się co chwile wysypuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.