Skocz do zawartości

W-3RM Anakonda Aj-model 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cieszę się że się podoba ! Może wymajstruję niedługo większego na podstawie kartonówki, mam już psikniętą biel i czerwień, naprawdę robi wrażenie, szkoda że mają je przemalować na szary.. ( tak słyszałem przynajmniej) Pływaków szpachlować nie będę bo się nie da, ale dodam folię i będzie git 8) Co do tych zbiorników, to wzorowałem się na fotce anakondy w locie, w sumie nie miałem pojecia co to ale że było tam 6 takich w miarę okrągłych elementów, to poszedłem trochę na łatwiznę i wybiłem 6 kółek Klapkę postaram się poprawić o ile się odklei, spojrzałem na rysunek z modelcz i to był błąd..( jak się potem przyjrzałem to dali wirnik ogonowy z lewej strony.. ) Co do wzmocnienia to fakt, ale po przyklejeniu oszklenia pękła i odpadła mi szpachla i musiałem to jakoś ukryć bo ponowne szpachlowanie nie wchodziło w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybijaki coś jak tu : http://www.hurtszewski.com/dziurkacze-wybijaki-pyty-wycinania-c-126.html , ale moim zdaniem lepiej kupić profile i ciąć je na krążki, tymi wybijakami da radę kółko maks z płytki 1mm, przy grubszych zaginają się krawędzie. Cholera nie wiem z czego oni ten model odlewają, ale farba pod taśmą odchodzi razem z surfacerem, a i niektóre elementy odpadają razem z cyjanoakrylem...

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem, i tyle co położyłem kalki. No cóż szału nie ma ale mi tam się podoba, i cieszę się że w ogóle udało mi się go do kupy złożyć. Niestety skopałem malowanie, bo czerwone pasy są za szerokie, ale jakbym miał to poprawiać to bym się chyba pochlastał..

9ec8.JPG

xxry.jpg

Teraz drobnica i wirniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka malowania wiązała by się z kąpielą w cleanluxie, a ten potrafi bez trudu rozpuścić CA, czyli właściwie musiałbym 90% modelu składać od nowa. Na żywo prezentuje się lepiej, tragedii nie ma, na półce będzie się prezentował znakomicie (szybki zapaprane pyłem, jutro się go pozbędę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podoba mi się. Produkt wyjściowy to przecież ciemnoszara kluska plastiku. Mam dwa pytania.

1. Czemu obudowy turbin wygladaja jakby się odklejały ?

2. Gdzie jest dziura na wirnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony kadłuba masz szachownicę w starej wersji, a z drugiej w aktualnej. Na pewno tak powinno być? "Y" w "POLISH NAVY" też coś nie wyszło, a numery na belce powinny być w całości na białym kolorze, więc propozycja Pepsi_Adama wydaje się być całkiem sensowna ;)

Czesiu małe pytanko-jakiej białej używałeś?
Jakiejś dziwnej albo mieszanki, bo szachownice mają "bielszy odcień bieli" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Dziurami przy pływakach postaram się zająć płynną szpachlą i powinno być ok. Biały to Pactra. Kalkę fakt przykleiłem źle postaram się poprawić bo mam zapasowe ( dostałem jeszcze zestaw kalek do wojaka ). Tak ten "Y" trochę mi się naderwał, kładłem go jako pierwszy i nie spodziewałem się tak cienkich kalek w tym modelu, a jednak kalki są super ! (techmod) Kominek ( czyli jak zgaduję ten prostokątny element za wirnikiem) jeszcze pomaluję, zapomniałem o nim a jest w kolorze bo tak było wygodniej zamaskować. Przemalowywać się go boję, sam już nie wiem.... na razie złożę go do kupy, wezmę jutro na Łask a potem będę myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.