Skocz do zawartości

M51 ISHERMAN / Dragon / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jutro kolejne fotki. Kadłub został wzbogacony o kolejne elementy, wieża został złożona w całość i popracowałem nad plandeką, aby uzyskac bardziej realny wygląd, a nie plastikowy

Zastanawiam się, czy nie zamówić żywicznych kanistrów, bo te zestawowe mają chyba nie właściwy wygląd. Co byście doradzili w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszkowanie Niektóre elementy zastąpiłem metalowymi, tak samo wymieniłem te poprzeczki na błotnikach, bo zestawowe były w moim przekonaniu za długie. Działam z uchwytami na narzędzia, potem wezme się za gniazda na kanistry.

 

1sac.jpg

 

i6fo.jpg

 

3s3z.jpg

 

dxu8.jpg

 

4b38.jpg

 

9ye6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rozpoczynam prace Troszke poprzeglądałem inne warsztaty tych modeli i fotki prawdziwych pojazdów. Raczej skupie się na budowie z instrukcji z wykorzystaniem blaszek i zamiast jednej skrzynki na boku, wstawie osłone z gąsienicy. Niestety tej drugiej części hamulca nigdzie nie było, ale na szczęście jest druga opcja hamulca i ja wykorzystam Malowanie będzie pustynne i tu mam do was pytanie, który z podanych niżej kolorów będzie lepiej pasował jako baza ? Chce sobie ułatwić sprawę przy malowaniu tych delikatnych elemencików metalowych ;)

 

http://www.humbrol.com/shop/paints/acrylic-spray-paints/ad6237-237-desert-tan-matt-150ml-acrylic-spray-paint/ - mój faworyt

http://www.humbrol.com/shop/paints/acrylic-spray-paints/ad6093-93-desert-yellow-matt-150ml-acrylic-spray-paint/

 

Dodam jeszcze, ze zaopatrzyłem się w farbke - israeli sandgrey - firmy lifecolor, gdyby trzeba było cos przycieniować

 

Czołem Wszystkim.

Tomek, Lifecolor odpada, jest nie tyle zły, co bardzo zły, zupełnie nie ten kolor. Najbardziej odpowiedni, jako baza, jest 84 Mid Stone Humbrola.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź, a co jeszcze sądzisz o tych dwóch sprayach co podałem w linku ?

 

Tomek, żaden z nich jako kolor podstawowy ! 93ka to kolor pustynny z II Wojenki, ew. ten Tan jako rozjaśnienia.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Tomku.

Mid Stone w sprayu ? ? Hmmm.. nie kojarzę, ale na upartego użyj tego co masz, tylko nie 93, ten pierwszy. Pokryj całego Shermanka czarnym matem, ( dobry jest Chaos Black z Cytadeli, jest w sprayu i to typowy podkład ) i potem Tanem, delikatnie. Jest jeszcze jedno wyjście : 84 Humbrola i ktoś w pobliżu, kto dysponuje aero i sprężarą ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad kadłubem w końcu zostały zakończone Ta dłubanina wystawiła mnie na sporą cierpliwośc hehe, ale mysle, że efekt końcowy był tego wart Dzięki wielkiej pomocy kolegi Mirka, hamulec, który wykonał dla mnie, uratował działo Jeszcze raz, wielkie wielkie dzięki Oslony z gąsienic i koła zapasowe zostały przyklejone plasteliną i po osobnym pomalowaniu zostaną dopiero na stałe zamontowane.

 

0ulx.jpg

 

abd7.jpg

 

fivo.jpg

 

m6to.jpg

 

llzk.jpg

 

8jdd.jpg

 

agz7.jpg

 

 

Teraz powoli będę brał się za wieże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem troszkę czasu na wieże Zdjęcia nie najlepsze, bo robione w pośpiechu, ale myśle, że wystarczy ;) Jeśli chodzi o wieżyczke, to zostało mi w sumie do zmontowania gniazdo KM-u i sam karabin. Działo jest na razie na sucho włozone, tak samo kopuła dowódcy. Kopułe zamontuje na stałe dopiero po osobnym pomalowaniu jej i osadzeniu przeźroczystych peryskopów. Cały czas zastanawiam się nad montażem tej dużej lampy, bo szczerze mówiąc trochę psuje ona wygląd czołgu, ale to jeszcze zobaczę ;)

 

pktf.jpg

 

xi7c.jpg

 

to76.jpg

 

1qjk.jpg

 

1z5r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.