Skocz do zawartości

M51 ISHERMAN / Dragon / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Po przerwie wakacyjnej pora zabrać się za kolejny projekcik. Jak widać tym razem nie będzie to niemiecka stal . Model skusił mnie swoim wyglądem, bogactwem wyposażenia i ceną

 

10q7.jpg

 

wyposażenie

 

http://www.mojehobby.pl/products/M51-Super-Sherman-Israel-Defense-Force-Premium-Edition.html - dodam jeszcze, że w zestawie są osobne bandaże kól, no i przeglądając ramki, zauważyłem brak jednej części hamulca wylotowego, która powinna znajdować się w tej ramce Przez co będę chyba musiał zastosowac tą drugą opcje

 

mxh0.jpg

 

Ale za nim zaczne budowę, prosiłbym o jakies ciekawe informacje na temat tych Shermanów. Zestaw daje możliwości stworzenia chyba trzech wersji, i chciałbym mieć podgląd, czym dokładnie się różniły i jakie możliwości budowy mogę zastosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jutro rozpoczynam prace Troszke poprzeglądałem inne warsztaty tych modeli i fotki prawdziwych pojazdów. Raczej skupie się na budowie z instrukcji z wykorzystaniem blaszek i zamiast jednej skrzynki na boku, wstawie osłone z gąsienicy. Niestety tej drugiej części hamulca nigdzie nie było, ale na szczęście jest druga opcja hamulca i ja wykorzystam Malowanie będzie pustynne i tu mam do was pytanie, który z podanych niżej kolorów będzie lepiej pasował jako baza ? Chce sobie ułatwić sprawę przy malowaniu tych delikatnych elemencików metalowych ;)

 

http://www.humbrol.com/shop/paints/acrylic-spray-paints/ad6237-237-desert-tan-matt-150ml-acrylic-spray-paint/ - mój faworyt

http://www.humbrol.com/shop/paints/acrylic-spray-paints/ad6093-93-desert-yellow-matt-150ml-acrylic-spray-paint/

 

Dodam jeszcze, ze zaopatrzyłem się w farbke - israeli sandgrey - firmy lifecolor, gdyby trzeba było cos przycieniować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowania pojazdów IDF to temat rzeka używali wielu kolorów w zależności co tam mieli pod ręką (nawet w tym samym okresie pojazdy miały rożne odcienie podobno) ale wydaje mi się że ten pierwszy jest w miarę ok

 

ps mój ma taki kolor viewtopic.php?f=87&t=38695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam już podziałałem Głownie prace były skupione na płycie silnika i wannie. Trzeba było usunąć nadlewki plastiku, czy co to tam było i zastąpić normalnymi uchwytami. No i jak widać na zdjęciu na dzień dzisiejszy tak to się prezentuje.

 

jty7.jpg

 

axa8.jpg

 

3ka7.jpg

 

6qu9.jpg

 

csz9.jpg

 

spfn.jpg

 

spasowanie przedniej części wanny wymagało szpachli

 

qree.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub z wanna połączony i wziałem się za metalowe błotniki Te przednie to była istna katorga, ale dałem jakos rade Jutro wrzuce fotki.

 

Niestety pech z hamulcami prześladuje mnie od samego początku i niestety ten drugi rozleciał mi się przy odcinaniu z ramki

I mam do was wielka prośbe, czy ktoś z was posiada na zbyciu hamulec wylotowy do M51 ??? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i szczerze mówiąc nie wiem czy dałbym rade taki efekt osiagnac. Musze pomyslec, bo w sumie nie musze całego tworzyć na nowo. A w necie pustka Jednynie znalazłem wieże żywiczna z hamulcem i działem za 110 zl, ale tyle nie dam za to by mieć sam hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem... sklepy... Masz rację, jedyną lufkę z tłumikiem znalazłem w zestawie... z blaszkami. Bodajże Abera. I chyba ciut tańsze niż 110 zł, ale cena podobna. Troszkę lipa ale na pewno jakoś poradzisz. Chyba że chcesz wzbogacić cały zestaw o blaszki, to faktycznie jest coś, co można kupić (zawiera lufę z tłumikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego hamulca wylotowego jak i kompletnej lufy do M51 prawdopodobnie nie znajdziesz. Mam ten sam problem z hamulcem do M51 Tamiya, który jest skopany. Możesz go pozyskać z nowej konwersji DEF Model. Cena ok 24 $.

 

http://defmodel.com/catalog/htm/dm35028.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.