Skocz do zawartości

Równe przycinanie profili


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem z równym przycinaniem profili, szczególnie okrągłych.

To niby nic takiego i pewnie wielu z Was powie "ale co to za problem?", jednak dla mnie jest to kłopot.

Jak bym nie ustawiał noża prostopadle do ciętego profilu, jak bym się nie starał, to i tak w efekcie końcówka takiego uciętego kawałeczka jest krzywa, mniej lub bardziej. Oczywiście można to doszlifować, ale po pierwsze ucięty równo kawałek zawsze lepiej wygląda niż doszlifowany, a po drugie doszlifowanie takiej końcówki o średnicy 1 mm, a długości 3 mm łatwe nie jest.

Dlatego pytanie: czy jest jakaś prosta metoda, żeby docinać równe rzeczy jak przy linijce? Od razu dodam, że przy linijce się nie da zwykłym nożykiem Olfy.

Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gilotynka super sprawa tylko 150zł to trochę dużo. A jakiś małych do papieru nie ma ? Z plastikiem powinna sobie spokojnie poradzić. Można też spróbować coś zrobić samemu z takiego oto wynalazku : http://www.olfa.net.pl/products/Ostrza-SKB-10-10B.html a z tego wyciąć ten ładny kwadracik z miarkami i gilotyka jak znalazł http://www.olfa.net.pl/products/Mata-do-ciecia-CM-A4.html

Te dwie "nakładki" wzdłuż linii z podziałką nie są mocowane jak dobrze widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nie znam się , jestem zarobiony .... ale próbowałem tą do papieru , to sie nadaje na smar do taczki . Ja kupowałem tych gilotyn chyba z 8 sztuk u producenta i dostałem przy tej ilości całkiem przyzwoity rabat .

Należy podkreślić , że polistyren o grubości 1mm szatkuje jak złoto , grubszy też , tak samo dowolne profile .

 

Używam gilotyny bardzo dużo , kupiłem sobie chyba ze czterdzieści ostrzy na zapas , a przez 5 lat wymieniłem 2 razy . Są bardzo solidne .

Zaznaczam , że ta gilotyna tnie jednak pod delikatnym kątem , co widać przy grubszym materiale . Akurat mi wisi to kalafiorem i nie stanowi problemu .

 

Te dwie "nakładki" wzdłuż linii z podziałką nie są mocowane jak dobrze widzę ?

 

No nie są na stałe , bo sobie tą śrubką mocujesz na wymiar , który potrzebujesz

 

zzzkoga065_zps6dd6c72b.jpg

 

zzzkoga067_zps50b5c08a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie "nakładki" wzdłuż linii z podziałką nie są mocowane jak dobrze widzę ?

 

No nie są na stałe , bo sobie tą śrubką mocujesz na wymiar , który potrzebujesz

Czyli jak dobrze rozumiem, są one wpuszczone pod tą linijkę i dociągając śruby dociskamy je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są wsuwane , są po prostu przyłożone i dociskane śrubą- tak jak rzeczesz . Przyłożone są równo , bo jest tam rant i nie przesuwają się . Bawisz się akurat Czesio w skrecze to sobie powinieneś zainwestować , bo kupować to żeby uciąć dwa pręciki na krzyż w ciągu roku , mija się z celem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba pomyślę nad tym, tym bardziej że planuję budowę lotniskowca od podstaw... A jak wygląda sprawa wagi i przesyłki ? Sprzęt wygląda na masywny. Cła chyba być nie powinno bo w koncu jesteśmy w ue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zachwycam się tak jak kolega. ostrze jest wiotkie o przy przecinaniu profilu okrągłego o średnicy np. 3mm potrafi się odkształcić i przeciąć pod skosem.

 

Zaznaczam , że ta gilotyna tnie jednak pod delikatnym kątem , co widać przy grubszym materiale

 

Na marginesie- wystarczy grubszy profil przy cięciu naciąć z kilku stron , obracając go .... ale to na pewno kolega wie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie- wystarczy grubszy profil przy cięciu naciąć z kilku stron , obracając go .... ale to na pewno kolega wie .....

 

Od zabawki za 300pln można wymagać trochę więcej niż od żyletki za 2pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zamiast szukać w zagramanicznych sklepach, bez sprowadzania (z cłem czy bez, z VAT-em czy bez), za jedyne 79zł + przesyłka zanabyłem coś takiego:

 

DSC_1391.JPG

 

dodatkowo, w zestawie otrzymałem jeszcze 3, dwustronne ostrza.

 

pierwsze testy wyglądają optymistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.