Skocz do zawartości

Barwy PRL -u ,, Fajrant" 1:35


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mnie też , choć kolory w naturze nieco żywsze są .

Tak trochę dla odpoczynku , będąc na spacerku po polach znalazłem trochę uschłych ostów i pomyślałem, że wykonam małą dioramkę z ich wykorzystaniem dla będącej w budowie WLs-40 plus niewielka platforma z cyklopem .

Czyli kolejny poligonik testowy dla niskiej zieleni , jakaś łacha piachu ,trochę uschłych badylków traw .ot trochę klimat Kampinosu .

1Ei5XT7.jpg

GEh8rfB.jpg

89q3OWo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zapewne dojdzie jeszcze wskaźnik końca szlaku , a i trochę zielska też się przyda .

A, że zima to już wspomnienie to i zapewne dobre miejsce będzie dla pługu odśnieżnego .

Wygięcie wykonałem w takim prostym przyrządziku .

vId4Nwh.jpg

Cos9kUR.jpg

406QiO5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama pustynna jak najbardziej , co do kurzu to bym się tym nie martwił ,będą się kurzyć tak samo jak cała diorama jeśli nie będzie przed tym zjawiskiem atmosferycznym zabezpieczona .

Co do samych ostów to warto podstawy szypułek po docięciu pomoczyć je w unigruncie bo inaczej wpiją klej i zrobi się wokół nich szpara .

Nieodzowne jest też nieco zatopić je w teren .

To tyle z ogrodnictwa dioramowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po troszku wszystkiego na tyle ile czas pozwala .

Zsyp częściowo wymalowany ,słupy oświetleniowe w trakcie , koleby czekają na malowanie na dioramce prezentacyjnej dla taboru .

Za chwilę też dioramę uzupełnię o figurki ,oraz następne pojazdy .

5of0EM3.jpg

87pYDsG.jpg

wez8mhh.jpg

JcF7QXq.jpg

uBNBRQO.jpg

kgdLA7j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po troszku wszystkiego na tyle ile czas pozwala

Przy takim arcydziele nie ma co się śpieszyć

Tylko jedna sprawa - żądamy więcej fotek

(piszę "my" bo pewnie takich osób zafascynowanych twoim warsztatem jest więcej)

Mnie to najbardziej interesuje kwestia tych przyczółków od wiaduktu.

Super ci te odciski po szalunku wyszły, a nie bardzo opisałeś jaka była technologia - bardzo chętnie pisałbym się na jakiś tutorial dla "niekumatych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fotkami to jest tak, że też zajmują trochę czasu a i nie zawsze da się pogodzić pracę przy modelu z pisaniem na forum .

Jak tylko wykonam pewien etap prac to staram się to udokumentować aby było wiadomo jak co powstaje .

Skoro nikt nie pyta to wnioskuję że oglądający wiedzą co i jak , a tylko są ciekawi postępu prac zwłaszcza tych malarskich .

Postaram się w tygodniu jak złapię chwilkę wolnego pokazać jak taki przyczółek wykonałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dla urozmaicenia powstają też modele na tor 5" czyli w skali 1:5.

GLS-ka już jest teraz równolegle z budową małego zestawu powstaje taki sam tyko nieco większy

Ponieważ kolejkę wąskotorową nie do zabawy stworzono to niezbędnym będzie wykonać do kompletu kopareczkę Waryńskiego .

Powstanie więc mały zestaw do załadunku i pokazania jak taki proces załadowczy wyglądał

ezIU6fO.jpg

q88tVWa.jpg

qE8oG4u.jpg

COPsZHR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę szczegółów takich jak rynny ,kawałek pomostu , drzwi .

Posklejane w całość docelową i już pomalowane elementy główne ,teraz pozostało jeszcze dodać jakieś plakaty epokowe ,tablice ostrzegawcze i dopingujące do bardziej efektywnej pracy

medkc95.jpg

LynXkoD.jpg

qKmHKUv.jpg

kUC3b5N.jpg

HbOMmH5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rozpoznanie tematu ciężarówki poprzez walkę z materią .

Koła w trakcie odlewania , rama w zasadzie gotowa brak paru pierdółek ale to w tak zwanym międzyczasie jak będę wykańczał kabinę .

mbX7wne.jpg

zHI7HiV.jpg

clDrYUS.jpg

bXT5YbY.jpg

A że zamarzył mi się taki temat to i może sobie Stara powiele .

Jak widać aby coś wykonać o fajrancie trzeba zapomnieć nie to co te komunistyczne nieroby

oKJM0TF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.