Skocz do zawartości

Barwy PRL -u ,, Fajrant" 1:35


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

Popracowałem nad tynkiem , jak wyszło to już sami oceńcie .

Nie mniej jednak czekają dioramę zmiany i to duże ,zamiast samochodu będzie wagon kolejowy , i z dioramy zrobię makietę ,a całość będzie prezentowana w formie ,,telewizora ".

vfrx.jpg

8z3j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Witam w tym temacie po dłuższej przerwie tym razem spróbuje dobrnąć do końca .

Ponieważ od dłuższego czasu pracuję nad dwoma tematami w których pierszoplanowe role grają lokomotywki przemysłowe więc równolegle z budową dioramki i makiety modułowej powstaje tabor dla nich przeznaczony .

Na pierwszy rzut poszła GLS-ka ,a następnie WLS-50 plus koleby .

Pierwsza z prac to ta dioramka druga to makieta modułowa ,ale myślę że na tak czysto kolejowy temat tutaj miejsca nie będzie.

Prace są już na tyle zaawansowane że można już zobrazować jak to będzie wyglądało na makiecie .

Na razie na roboczo , bo wszystko w trakcie budowy .

Doszły podpory mostowe , przęsło stalowe , kolebki ,no i sama lokomotywka.

34KrmOV.jpg

eNwlw9x.jpg

LEtp9f4.jpg

4GH5AO7.jpg

PnwtMe4.jpg

Z0MFO9I.jpg

ICWRTex.jpg

vEw8E4k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak makieta to skrzyneczki też się przydadzą co by te całą menażerie umieścić w klimatycznym miejscu .

Układ torowy zaprojektowany tak aby mogły jeździć dwa składy koleb .

I tak pisałem w pierwszym poście całość składa się z trzech skrzynek .

Czyli taka trochę większa Diorama .

rHreiEn.jpg

ZZOsHN7.jpg

klUYJt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały postęp prac , po trochu prowadzę prace wykańczające przy poszczególnych detalach .

Tym razem na warsztacie GLS-ka , pozostało jeszcze wnętrze ,czyli silnik napęd i skrzynia biegów .

A potem trzeba będzie ją na potrzeby makiety zmultiplikować oraz wyposażyć w napęd .

9NaWzJZ.jpg

PQmJKZX.jpg

OexDayp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace ruszyły, najpierw przy dioramie , pomalowałem podporę i blachownicę mostu .

Zanim ją obsadzę trzeba będzie wykonać płyty betonowe typu MON oraz trochę trylinki .

Po wykończeniu drogi będę mógł zamocować wiadukt .

8hmtt8d.jpg

oBdpe59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po udanych bojach o wykonanie kół do Ursusa trochę czasu poświęciłem też na dioramę .

A na makietę miejsce jest inaczej musiał bym zredukować meble w domu

Na tyle na ile czas pozwala wykonałem drogę z płyt betonowych , trochę też ogarnąłem boki dioramy ,teraz zapewne przyjdzie czas na mechanizm zsypu urobku , drzwi i okna , no i na Stara 20 co by z koleb miano gdzie urobek wsypywać .

W tak zwanym między czasie podszykowałem i figurki do dioramy .

No ale wszystko po kolei

rvSdWUJ.jpg

FQcRRFA.jpg

Trylinka zakupiona z taj stronki ,polecam bo fachowy wyrób .

http://sklep.hugwa.pl/pl/c/145-0/14

ca0sXH8.jpg

G92M68F.jpg

dn15cBQ.jpg

I na koniec mały dodatek w rogu będzie małe złomowisko przedmiotów zbytecznych z minionej epoki

fZb6Xey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki już są wstępnie przygotowane ,przerobiłem nieznacznie ten zestaw .

http://www.martola.com.pl/pl468/produkty23895/German_Tankman_WWII__Skatspieler

Paru ludzików luzaków i pies

Jak obrobię się ze scenografią martwą to wrzucę dla uzupełnienia i figurantów ,bo wtedy będę wiedział jak ich ustawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo zestawik super i jaki klimatyczny

W 35tce to jednak dużo większy wybór jest, ja głównie dłubie w 72 to czasem z figurkami jest ciężko, ale za to taka skala że łatwiej o jakieś modyfikacje bo się tak w oczy nie rzucają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po podrobieniu trochę Ursusa przyszła kolej na dioramę .

Trochę stolarki ,no i to co dość ważne tutaj zsyp urobku .

Jeszce prace przy zsypie zapewne potrwają bo sporo detali brakuje ,ale jest już do czego doczepiać detal a to najważniejsze.

A w tak zwanym między czasie tnę podkłady na makietę , i przygotowuję gwoździe do przybijania .

b7vPrxJ.jpg

cEl2vnX.jpg

5Cy1Oe0.jpg

D4PQiCd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bliżej lat 60 -tych , wtedy oprócz naszego jeździło jeszcze trochę demobilu .

A to jest o tyle ważne że oprócz tego co mogę wykonać mogę posłużyć się też modelami firmowymi .

Tym bardziej, że zaraz czeka mnie budowa Stara 20 lub 25 , no bo coś pod zsypem stać musi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.