Skocz do zawartości

IJN Chin'en (ex Chen Yuen) S-Model 1:700


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

No na modelu niewiele widać te oczka ale na makro wyglądają jak uszy słonia. Zdecydowałem się zamontować je jedynie w niewidocznych miejscach, choć nie wiem czy uda mi się je bezszkodowo usunąć z komina.

 

Mam jednak inny problem. Jak zrobić działka Hotchkiss'a w tej skali??? HELP? Ma ktoś jakąś ideę?

O takie cuś się rozchodzi: http://en.wikipedia.org/wiki/QF_3_pounder_Hotchkiss

Te plastikowe są dosyć ohydne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No na modelu niewiele widać te oczka ale na makro wyglądają jak uszy słonia. Zdecydowałem się zamontować je jedynie w niewidocznych miejscach, choć nie wiem czy uda mi się je bezszkodowo usunąć z komina.

 

Mam jednak inny problem. Jak zrobić działka Hotchkiss'a w tej skali??? HELP? Ma ktoś jakąś ideę?

O takie cuś się rozchodzi: http://en.wikipedia.org/wiki/QF_3_pounder_Hotchkiss

Te plastikowe są dosyć ohydne.

 

Jak zrobić.....pokombinował bym z jakąś blaszką z działkami pelot plus wyciągana ramka nad ogniem....na pewno da się to zrobić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami kolegi Witka. Jako podstawa użył bym tego druciku który widać na jednym za zdjęć przy kominie. Lufa to kawałek plastiku wyciągnięty na płomieniem lub profil plastikowy 0,25 , zamek w działku to kawałki papieru do drukarki lub innych ścinków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się układ dioramy. Roślinność z gąbki?

 

Co do układu dioramki zastanawiałem się nad tą dalekowschodnią drobnicą (dżonkami, etc.) ale nie powinny rozwalić kompozycji.

Zielenina to gąbeczkowe kawałki klejone na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że po wspaniałym lekkim krążowniku kolejna morska diorama podnosząca poprzeczkę

 

heheh, mocno mnie przeceniasz

 

Tymczasem Hotchkissy wyglądają tak:

IMG_6130_zps1062483c.jpg

 

IMG_6131_zps5fe88408.jpg

 

A sam główny bohater (tak dla spostrzegawczych, jeden marynarz się nawet zaplątał):

IMG_6141_zpsbef288ed.jpg

 

IMG_6151_zps8c76d99a.jpg

 

IMG_6144_zpsead3ffe7.jpg

 

IMG_6146_zpse5e318ab.jpg

 

IMG_6154_zps4aaea2ab.jpg

 

Z jednej strony otworzyłem pokrywy luków do bunkrowania węgla, bo na pokładzie w ramach scenki rodzajowej coś musi się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam główny bohater (tak dla spostrzegawczych, jeden marynarz się nawet zaplątał):
Siedzi w kantynie

 

Hehe, marynarz na stanowisku, a ja posiedziawszy do 2.00 nad modelem dzisiaj niestety w pracy. To sie nazywa poświęcenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za takielunek drobnicy. Niestety nie udało mi się zakończyć nawet jednej łódeczki. Olinowanie z najcieńszej żyłki 20 den zdaje się. Na zdjęciach beznadziejnie wyszły tenty z taśmy teflonowej, ale nie mam czasu sensownego światła zorganizować, bo foty bardzo robocze.

 

IMG_6159_zpsb0c8cc55.jpg

 

IMG_6160_zps4db95951.jpg

 

IMG_6161_zps46ecfb2a.jpg

 

IMG_6163_zpscf9b595d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się gablotki:

IMG_6174_zpsafa7c84b.jpg

 

IMG_6173_zps347a4331.jpg

 

IMG_6171_zpscb5017f7.jpg

 

Pojawiają się kolejne dżonki:

IMG_6178_zps6c9382cb.jpg

 

Oczywiście woda dopiero będzie robiona, teraz jedynie kolory "podkładowe".

Sam Chin'en dostaje relingi i olinowanie. Niestety spasowanie blaszek z plastikowymi elementami nie jest najlepsze.

Z tych łódeczek bęzie bunkrowany węgiel:

IMG_6184_zps81ac49bc.jpg

 

IMG_6185_zps2a5e48ba.jpg

 

IMG_6186_zpsf2a0fe78.jpg

 

IMG_6190_zpsa7d3145d.jpg

 

IMG_6191_zpsb3d746c6.jpg

 

IMG_6193_zps036f3819.jpg

 

Plecenie tego łańcucha z pojedyńczych oczek mnie umordowało:

IMG_6192_zps613b2d61.jpg

 

Działka Hotchkissa:

IMG_6195_zpsabda3d6b.jpg

 

Masa niedoróbek, masa retuszu będzie konieczna, niestety paluchy mam niezgrabne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzioramka zapełniona. Zostało wykończenie wody, rozpięcie dźwigów okrętowych, bandery, retusz i finito

Olinowanie zrobiłem z najcieńszej, czarnej żyłki. Pewnie trzyma skalę ale doprawdy trudno ją dostrzec gołym okiem. Tak więc olinowanie jest ale tak jakby go nie było

 

Stan na dziś:

 

IMG_6244_zps296ef11f.jpg

 

IMG_6243_zps4f1f27a0.jpg

 

IMG_6242_zps3dc724ed.jpg

 

IMG_6239_zpsd1f463d6.jpg

 

IMG_6238_zpsd3f72072.jpg

 

IMG_6237_zps6720c944.jpg

 

IMG_6236_zps4301d446.jpg

 

IMG_6231_zpsfe3489b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.