Skocz do zawartości

Tiger I Early - Tamiya - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Tak przypominająć o tym warszracie. Tygrys dostał obicia, które mi się podobają. Nie obyło się bez poważnych komplikacji - kalki po sido nabrały powietrza, cholera wie czemu, ale sytuacja została opanowana... Fotki postaram się wrzucić w tym tygodniu

 

Zapomniałbym - cały tank już został wywashowany, tak więc zostaje mat i zabawa pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć. Odgrzebuje temat z zapomnienia na forum, ponieważ Tigerek jest prawie skończony. Zapewne do niedzieli dostanie ostatnie szlify. Pracowałem nad nim ostatni miesiąc. Po trzech zmywaniach miał wylądować w koszu, ale chyba dobrze, że tak się nie stało. Z efektów jestem zadowolony. Fotki:

 

Close_1.JPG

Close_2.JPG

Close_3.JPG

Close_4.JPG

Close_5.JPG

Close_6.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Zostało opigmentowanie kółek i gąsienic, okurzenie kadłuba, potraktowanie sadzą lufy, porobienie zlewek paliwowych podklejenie kapci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia wydechów:

1. Pomalowałem wydechy na rdzawy kolor.

2. Zaaplikowałem rdzawe pigmenty.

3. Utrwaliłem pigementy AMMO Fixerem od Jimeneza.

4. Poczekałem aż całkowicie wyschną.

5. Zaaplikowałem czarny pigment.

6. Utrwaliłem Fixerem.

7. Przecierałem do zadowalającego efektu - by spod sadzy prześwitywała korozja.

9. Osłony wydechów robi się prościej. Aplikacja czarnego pigmentu a następnie aplikacja fixera i przecieranie pędzlem do zadowalającego efektu

 

Biorąc pod uwagę, że to mój trzeci model, jest doskonale

 

Założenia - bitwa na łuku kurskim, czas intensywnych ulew, eksploatacja pojazdu w bardzo ciężkich warunkach, czyli musiałem go naszprycować zaciekami i zmęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od Tygrysów i nie wiem jak tam model "stoi merytorycznie" ale może mógłbyś jeszcze trochę zróżnicować malowanie drewnianych elementów - trzonki narzędzi, klocek do lewara. Samo mocowanie klocka powinno być chyba w kolorze kamuflażu, nie czarne/stalowe.

Samo wykonanie modelu fajne - choć w moim przekonaniu trochę za bardzo wymęczony/wybrudzony jak na kurską maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny leciutko przejechałem rdzawym pigmentem, tak by został tylko kurz czerwonawy.. Taka lekka poświata rdzy.

 

Po daniu lakieru matowego i pigmentacji.. ciężko poprawić trzonki. Coś podłubałem, ale szału nie będzie. Może ktoś podpowie jak następnym razem je zrobić? Btw. od niedawna dysponuję zestawem farb do narzędzi - akryle AMMO. Jest tam sześć kolorów:

 

A.MIG-036 OLD WOOD

A.MIG-037 NEW WOOD

A.MIG-038 LIGHT WOOD

A.MIG-043 SHADOW RUST

A.MIG-045 GUN METAL

A.MIG-913 RED BROWN BASE

 

Ktoś podpowie jak zrobić trzonki by wyglądały ciekawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kolega Stojkovic prezentował efekty malowania drewnianych elementów przy użyciu zestawu LifeColora:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=48270&start=0

Bardzo fajnie to wygląda.

Ktoś chyba też prezentował i polecał wspomniany przez Ciebie zestaw ale nie pamiętam teraz w którym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli chodzi o trzonki to trochę zmieniłem, ale na tym etapie wiele nie poprawie Zestawy farbek niestety zakupiłem jak już był położony mat. Ogólnie zaopatrzyłem się w 7 zestawów farb, które postaram się wykorzystać w następnym modelu - 2 zestawy kamo do niemieckiej pancerki early/mid/late + 2 zestawy modulacyjne grey/dunkelgelb + 3 zestawy tematyczne rust/track/tires/tools. Wszystko z AMMO of Mig Jimmenez.

 

Kolejny będzie Pzkpfw IV D, stareńka Tamka prosto z pudła. Nie zamierzam w niej nic poprawiać. Ma posłużyć do nauki malowania w panzer grey. A w międzyczasie wspólny projekt i wspólne składanie z Demonionem K5 Leopold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze. Trochę za mało znów rozjaśniłeś detale i model trochę za ciemny. Poza tym osłony na rurach filtrów były z materiału ( jakaś tkanina brezentowa ) i nie miały prawa rdzewieć. Brudzić się miały prawo, ale nie zardzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.