Skocz do zawartości

Tiger I Early - Tamiya - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przedstawiam fotki z dzisiejszych prac. Planuje go jeszcze trochę porozjaśniać - dzisiaj się nie dało bo... skończyła mi się farba dunkelgelb. Mam wrażenie że wyszedł ciut za ciemny, chociaż kolor bazowy rozjaśniałem białą pactrą. Kamo - po nowym roku. Ciemniejsze ślady to efekt preshadingu, ale ten nie wyszedł najlepiej. Poniżej fotki:

 

 

T_tami_baza_1.JPG

T_tami_baza_2.JPG

T_tami_baza_4.JPG

T_tami_baza_3.JPG

T_tami_baza_5.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę chciał polecieć jaśniejszym, dużo jaśniejszym kolorem po górnych krawędziach, a najjaśniejszym po elementach dodatkowych typu wystające uchwyty narzędzi, wizjery, ale póki co prace stanęły z uwagi na brak farby i pewnie stan taki utrzyma się koło tygodnia, ponieważ w moim miejscowym sklepie brakło A104 Pactra - Dunkelgelb 1943, a nie chcę mieszać tej farby, którą już nałożyłem z innym odcieniem dunkelgelbu (inna firma, inny producent). No i muszę psiknąć na niedomalowania.

 

A poza tym chciałbym w pierwszym kwartale 2014 roku skończyć oba tanki (Tamke VI i Smoka IV), aby gdzieś na wiosnę rozpocząć powoli składanie działa kolejowego - w przerwach malując King Tigera obecnie powolutku ale to bardzo powolutku lepionego, a że zapowiada się tygodniowa przerwa więc będzie kilka godzin na jego składanie. Ambitne plany, ale i tak życie wszystko zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odnośnie modulacji, to oglądałem ciekawy filmik z warsztatow malarskich autorstwa Mig Jimenez. I jasno powiedział, że wszelkie modulacje są wymysłem modelarzy i należa one do fikcyjnych operacji, bo w rzeczywistości tak pojazdy nie były malowane Natomiast pokazał, jak można zastosować cieniowanie za pomocą farb olejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Czołgi nie były w fabrykach modulowane, to rzecz oczywista. Moim skromnym zdaniem modulację się robi dla światło/cienia by model wyglądał bardziej realistycznie, ale tak masz rację - niemiaszki pryskały jednolitą farbę na cały czołg i potem kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi Tygrysek, czyli ten - został dziś rozjaśniony/wymodulowany. Jest nie najgorzej, nie jest idealnie - na tyle, na ile na tę chwilę potrafię. Myślę, że updejt będzie w ciągu kilku dni razem z fotami - zaraz po nałożeniu olive green.

 

IV też została dziś rozjaśniona i wymodulowana, updejt ze zdjęciami również zaraz po nałożeniu kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy był spaw w oryginale Tamiya ! Wystarczy czasem nic nie ruszać, lub jedynie nieco fakturę poprawić, rozpuszczając miejsce spawu klejem. Poza tym z odległości 20 metrów na Tygrysie juz spawów nie widac i jak ogądasz mogel, to też nie powinny wyłazić jako pierwsze. Wiem, bo ogladałem na żywo w 1:1 tygrysa wczesnego w Bovington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Tygrys dostał linie kamuflażu na kadłubie, ale będę to korygował bo wyszły za grube :( Miałem też trochę problemów technicznych z taśmą maskującą tamiya - mimo że mocno przylegała bo o to się postarałem, to jednak poprzepuszczała farbę, co zaowocowało przykrymi niespodziankami. Póki co, jeszcze powalczę, nie lubię poddawać tanka w sytuacji kiedy można jeszcze coś popróbować pokorygować, a w ostateczności - jak nic nie uda się zrobić, Tygrysek będzie malowany od nowa, aczkolwiek zamierzam z nim jutro podziałać i popoprawiać co nieco. Zamierzam przy korektach użyć maskola Gunze i mam nadzieję, że tym razem nie będzie przepuszczać.. Jak uznam, że warto rozważyć kontynuację prac nad nim to wrzucę fotki Zresztą jak uznam że nie warto to też wrzucę fotki, tylko że wtedy model czeka zmywanie farby w wamodzie Tak czy inaczej kolejne cenne doświadczenie

 

Co do KT, to składałem bryłkę, kiedy nie miałem farby dunkelgelb i póki co nie ma co pokazywać. Zrobiłem wszystkie koła (poza napędowymi, bo te muszę dobrać a w zestawie są trzy różne), wieża jest przed przyklejeniem daszka - i wiem jak go wkleić prawidłowo już natomiast kadłub luźno poskładany. Zasadniczo, to teraz czeka mnie przy nim kładzenie zimmeritu atack, ale póki co z tym projektem mnie tam nie śpieszno Priorytet mają korekty Tygryska i malowanie IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co fotek nie będzie, ponieważ nie zrobiłem, a kadłub tygrysa zmyłem wamodem. Podczas zmywania miałem niestety sporo strat, nie ma to jak nieumiejętne chyba pierwsze i kompleksowe zmywanko. Chyba zamiast wamodu lepszy by był jakiś pojemnik może nie z kretem - bo to akryle, ale Cleanoluxem? A było tak fajnie... niestety czasami trzeba zmywać.

 

Co do strat:

1. Odkleiły się - 1 tylny błotnik, 4 wyrzutnie S-mines, 4 siatki na silniku, 1 mocowawnie rur od filtru

2. Ułamane podczas czyszczenia - 1 tylny błotnik, 1 wahacz, 2 przednie lampy, 1 wydech tj. ta pokrywa z daszkiem, 1 mocowanie rur od filtru

 

Praktycznie wszystko da się poskładać do kupy, ale będzie przy tym sporo pracy.

 

Wieża jest nieruszona w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to duża szansa - po prostu kamuflaż nie wyszedł, a poprawki niewiele dały. Zmywanie było koniecznością. Ale pewne plusy są. Zauważyłem że maskol dużo fajniej trzyma, od taśmy tamiya i lepiej się nim pracuje. Zostało jeszcze do przetestowania blue tack.

 

Projekt jest jak najbardziej w dalszym ciągu realny do skończenia - tylko czasu trzeba by wyprowadzić go na prostą, a nawet nie powinno być widać strat (troszkę szpachli i kleju, a będzie dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zasugeruje jedna rzecz - może jednak bez maskola maluj W końcu aerograf daje spore możliwości namalowania kamo. Maskol raczej potrzebny jest przy maskowaniu elementów, które nie będą malowane, a tez czytałem że potrafi niezłego psikusa zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chciałem na kamuflażu ostre przejścia kolorystyczne - pasy zielone - bez odkuszu - nieregularne wąskie, na długości całego kadłuba i wieży By to zrobić użyłem taśmy tamiya - która poprzeciekała, a na dodatek w 2 miejscach przesadziłem z ich grubością. Do korekty użyłem maskola i przecieków nie było, a pokrycie super. Niestety odcienie farb zupełnie się nie zazębiły i wyszedł 3 kolorowy kamo Dlatego zdecydowałem się zmyć - po prostu nie wyszło. Być może zrobię więc standardowo z odkuszem... zobaczę, bo szybko się z tym nie uporam - poza poskładaniem Tigera w całość, trzeba od nowa dawać podkład (bedzie test motipa) i bazę.

 

Na wieży nawet nie zacząłem, pomalowana funkiel nówka nieśmigana wygląda wybornie - sama baza żółta, bez kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszkę zniechęcony niepowodzeniem, ale powoli odbudowuje Tygryska i myślę, że na pewno nic mu nie będzie...

 

Przy kolejnym podejściu do malowania rozważam faktycznie bez maskoli, ale to się zobaczy w ciągu następnych dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zmyciu i stratach byłem mocno zaniepokojony i podłamany, że nic z niego nie będzie, bo za dużo strat. Ale następnego dnia już na chłodno stwierdziłem, że tragedii nie ma - wczoraj poskładałem go do kupy. Będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde maszyny - mój juz dwa razy zaliczył glebę z szafy i ciągle kupy się trzyma.

Co do wieży to jak możesz aero to jeszcze ją rozjaśnij - na razie niewiele z tego widać. Nie jestem świetnym modelarzem, ale zobacz sobie mój warsztat z Pz.Kpfw. IV i KV-2. Rozjaśnienia miałem duże a i tak na koniec niewiele zostało.

 

Ze zdjęciami dużo lepiej się ogląda, a nie to czytanie i czytanie, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.