Skocz do zawartości

Tiger I Early - Tamiya - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zagruntowałem góre podkładem - schnie. Został jeszcze spód. Motip się sprawdza - pierwsza generalna próba. Nie dość że 6 x tańszy (ponad 2 x tansza puszka o ponad 3 krotnie większej pojemności) to naprawdę ładnie siada i szybciutko schnie. Nigdy więcej gunze!

 

Ładnie wygląda niemal jak nówka nieśmigana.

 

Jutro malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wywalczyłem, aerograf mi nawala (kwestie przepływu powietrza) tak że nie wiem czy nie będę miał przymusowej 2 miesięcznej przerwy od modeli :(

Kompresor pompuje, aerograf się klinuje znaczy nie podaje powietrza. Dokładnie 2 razy wyczyszczony a i tak szaleje. Narobił mi lekkich niespodzianek dzisiaj, ale chyba nie jest najgorzej. Przypuszczam że coś z uszczelką, tyle że na chińczyku jej nie wymienię. Chyba.

 

dunkel_1.JPG

dunkel_3.JPG

dunkel_2.JPG

dunkel_4.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Wypustki rozjaśniałem pędzlem. Najbardziej jasne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wywalczyłem, aerograf mi nawala (kwestie przepływu powietrza) tak że nie wiem czy nie będę miał przymusowej 2 miesięcznej przerwy od modeli :(

 

nie gadaj o przerwie od modeli.

 

Ja nie pomalowałem żadnego modelu od 2 lat a ciągle coś przy modelach dłubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub idzie do zmywania 2 raz. Kombinowałem z usterką aero, ustawiałem - dało radę. Biorę model testowy - rewelacji sobie myśle linie cieńkie dość i bez odkuszu. Dobra jedziemy - biore tygrysa i rzyg, rzyg - znowu sie przytkał a nic nie ruszałem był uregulowany jak na bryłce testowej. Wygląda gorzej niż przy pierwszej próbie z maskolem. Jakbym wylał na niego kubeł wody. Ten aero wyląduje w koszu. Póki co projekt zamykam do odwołania...

 

Kwestia tego ciągu powietrza wszystko popitoliła, fotek nie dam bo brzydko i aż wsyd. Tygrysa nie wyrzucę ale nie wiem kiedy do niego wrócę, kolejne kilkadziesiąt godzin w plecy. Skończe go ale nie szybko.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

 

Edit: No i zmyłem ponownie. Wstępnie - strat mniej, dużo mniej niż ostatnio, ale są. Trzeba będzie go doczyścić. Jak go wyremontuję to raczej do podkładu i finisz. A kiedy? Na pewno potrzebuje od tego wszystkiego odpocząć. Do tego chińskiego aero straciłem cierpliwość. Cieszy jednak, że moje 'modulacje' są coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem, mam dwie opcje - albo będę kamo kładł pędzlem, albo odremontuje go i czeka na nowy sprzęt. Zobaczę. W ciągu tygodnia, półtora remont zostanie zakończony, ale dzisiaj nie mam na to ochoty. Jedno jest pewne - ja go skończę choćby nie wiem co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co prace stoją ale w lutym zakończę projekt - no taką mam nadzieję . W weekend tylko troszke poskubałem czyszczenie tanka, i jeszcze nie skończyłem go czyścić. Postaram się go pomalować jak najlepiej się da, na ile kompresor bez zbiornika wyrównawczego pozwoli. W tym tygodniu pewnikiem dotrze do mnie nowy aerograf. Sprzęt chyba dobry, okaże się w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf wymieniłem - dziś przyjechał. Poczta polska mnie zadziwiła, bo raczej sądziłem że paczka przyjedzie czwartek lub piątek. Tym razem zajęło to nie całe 24 godziny. . Wiem że podobno jest całkiem dobry. Póki co czeka mnie dalsza walka z czyszczeniem tanka. Jeśli ktoś już nim malował (Infinity), chętnie bym poznał opinie na ten temat. Nie mogę się doczekać kiedy sam go przetestuję. Najważniejsze że już jest.

 

20140128_183453.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Jest to dokładniej rzecz biorąc wersja Harder&Steenbeck Infinity CR plus czyli najtańsza opcja tego zestawu z tylko jedną dyszą 0,15.

 

Testowanie pewnie na dniach, malowanie zapewne nie wcześniej niż w sobotę, lub niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf wymieniłem - dziś przyjechał. Poczta polska mnie zadziwiła, bo raczej sądziłem że paczka przyjedzie czwartek lub piątek. Tym razem zajęło to nie całe 24 godziny. . Wiem że podobno jest całkiem dobry. Póki co czeka mnie dalsza walka z czyszczeniem tanka. Jeśli ktoś już nim malował (Infinity), chętnie bym poznał opinie na ten temat. Nie mogę się doczekać kiedy sam go przetestuję. Najważniejsze że już jest.

 

20140128_183453.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Jest to dokładniej rzecz biorąc wersja Harder&Steenbeck Infinity CR plus czyli najtańsza

opcja tego zestawu z tylko jedną dyszą 0,15.

Widzę że kolega zakupił aeograf ten sam co mój , ale ja wybrałem bogatszą wersję

HARDER & STEENBECK - Aerograf Infinity 2 in 1. Jestem ciekaw pierwszych prób aerografu bo ja dopiero swojego wyprobuję za około dwa miesiące.

 

 

 

Testowanie pewnie na dniach, malowanie zapewne nie wcześniej niż w sobotę, lub niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja - koło 100 do 150 złotych taniej niż w innych sklepach za ten konkretny model aerografu - nówka nieśmigana z aledrogo. A ja lubię wykorzystywać okazje Na podobnej zasadzie trafiłem na aledrogo K5 Trumpetera w 1:35 w przeliczeniu za 280 zł + 20 zł za wysyłkę czyli też dużo taniej

 

Ryzyk fizyk - skoro znalazłem i mam pracę przynajmniej do 22 kwietnia, to wziąłem aerko na kartę kredytową - spłacę w marcu po pierwszej pełnej wypłacie Na lepszą wersję póki co mnie nie było stać, a chińczyk odmówił współpracy... i zalał mi Tygrysa przy drugim podejściu do kamo. Brakło mi do niego cierpliwości tj. do tego chinola.

 

Co do Infinity - jeżeli zajdzie taka potrzeba odpowiednie dysze igły i akcesoria mogę dokupić w bliżej nieokreślonej przyszłości osobno.

 

Pierwsze testy planuję na weekend, ale bliżej niedzieli niż soboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lepszą wersję póki co mnie nie było stać

A po co ci lepsze ? H&S bardzo dobre aero ultra, evo czy infinity to, to samo jeżeli chodzi o bebechy.... ale liczą się też bajery zestaw dysza + iglica kosztuje od 130-140 zł

Ja mam evo silverline 2w1 super się maluję tylko dyszę 0,2 przy czyszczeniu zniszczyłem . Powodzenia wyreguluj położenie iglicy przed pracą bo zdarza się, że jest cofnięta lub słabo dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Infinity:

 

Szukaj na allegro

Sprzedający: podstawkalucjan w cenie 699 zł razem z wysyłką wersja z jedną dyszą

 

Co do Evolution:

Szukaj na allegro

Sprzedający: sklep galtor-bis w cenie 439 zł razem z wysyłką wersja z jedną dyszą.

 

Taniej tych konkretnych modeli nie znalazłem nigdzie w ofercie jak się rozglądałem, chociaż nie twierdzę że nie da się dostać taniej.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z lini frontu są takie, że w końcu się znów przełamałem i połatałem Tygrysa. Trzeba go tylko odtłuścić (dzisiaj) i dać wyschnąć. Wtedy polecę z podkładem, a dalej z bazą i kamo.

 

Testowałem dzisiaj też nowy aerograf na bryle testowej i tak:

- Mycie jest fajne i można go umyć dość precyzyjnie dzięki temu że jest dość mocno demontowalny.

- Kompresora nie zmieniałem, ale aero ma 2 razy większy cug (nawiew) niż chińczyk. W końcu ma sens regulowanie ciśnienia i efekt jest mocno odczuwalny.

- Dysza 0,15 pozwala robić zarówno cieniutkie linie jak i kryć większe przestrzenie farbą, kwestia regulacji.

- Zniknął póki co problem jaki miałem z chińczykiem, który objawiał się tym że po naciśnieciu spustu i zwolnieniu farby było chlapnięcie i dopiero normalne podawanie farby.

- Bardzo fajnie się nim pisze wszelkiego rodzaju napisy, zygzaczki, znaczki, plamki wnioskuję więc że 3 kolorowe kamo nie powinno już stanowić problemu.

- Odkusz minimalny.

 

Generalnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Niebo a ziemia - ten chińczyk jest, jaki jest Testowałem wpierw na białym papierze, potem na bryłce testowej. Efekt dla mnie jak najbardziej zadowalający. Myślę, że teraz kamo na Tygrysa powinno wyjść z ręki - tylko kwestia dobrego wyregulowania aero przed pracą. Przy dobrych wiatrach wezmę się za Tygrysią bazę i kamo po pracy w tygodniu, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Z Tygrysem to jest już długa historia... Wieżę udało się jakoś pomalować za pierwszym razem, chociaż szału nie ma:

tower_tyg1.JPG

tower_tyg_2.JPG

tower_tyg_4.JPG

tower_tyg_3.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Kadłub, niestety był czterokrotnie zmywany przy pomocy zmywacza farb akrylowych wamod. Podczas tego procesu połamało się niemal wszystko, co się dało połatałem i zaszpachlowałem. Wprawne oko dostrzeże resztki wacika i drobne pyłki, ponieważ nie udało mi się go idealnie umyć za czwartym razem do piątego malowania. Malowanie wyszło tak:

przed_wash1.JPG

przed_wash2.JPG

przed_wash_3.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Dzisiaj ten nieszczęsny kadłub dostał troszkę obić i washa i prezentuje się tak:

tiger_a.JPG

tiger_b.JPG

tiger_c.JPG

tiger_d.JPG

tiger_e.JPG

tiger_f.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Wieża nie washowana i bez obić. Kadłub wymaga drobnych poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.