Skocz do zawartości

ORP Wicher 1:400 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Więc czas na galerię i refleksje po ukończonym modelu.

 

Ogólnie model dający ciekawą bazę wyjściową do zbudowania wiernej repliki naszego niszczyciela( kontrtorpedowca ) ORP Wicher lub Burza.

Budując model na pewno przydadzą się dodatki w postaci blaszek fototrawionych. Proponuję jednak cały czas sprawdzać zgodność montażu z planami. W instrukcji trafiają się błędy .

 

Odczuwam pewien niedosyt po budowie modelu mając świadomość tego że wiele rzeczy można było zrobić inaczej lub lepiej

 

Zapraszam do obejrzenia i komentowania

 

 

PB1600042_zps54c59b9a.jpg

PB1600052_zps9e39bf38.jpg

PB160006_zps7a1dffad.jpg

PB160003_zps8c03de6b.jpg

PB1600023_zps5dd86663.jpg

PB1600012_zpsff461209.jpg

PB160009_zps73a6c843.jpg

PB160008_zps99dee90c.jpg

PB160007_zps36020cc8.jpg

PB160005_zps75c0d25c.jpg

PB160004_zpsdbecb511.jpg

PB1600022_zps169825ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że się podoba

Co do linek które się błyszczą to pewnie dlatego że pomalowane Gun Metalem i używałem lampy do zdjęć

 

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale ja mam na pewno że po skończonym modelu mówię sobie że to trzeba by było poprawić ,a to wykonać całkiem inaczej itp...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM... jeszcze jakiś czas temu wybór był prosty YAMATO 1:700 Tamiya wydanie rocznicowe. Zacząłem kompletować dodatki i niestety niektóre są jeszcze w realizacji.

Za to mam na składzie USS Arizona Dragona 1:700 full hull wydanie premium. Więc będzie ARIZONA . Miałem lekki dylemat czy zakupić Arizonę czy skusić się na Pensylvanię 1944. Ale malowanie Pensylvanii takie całe szaro niebieskie jakoś do mnie nie przemawiało

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(oczekuję tylko na paczuszkę od Mirage z ramką reklamacyjną).

 

Napisałem kilka maili do Mirage w sprawie brakującej ramki. Skończyło się na zakupie nowego Wichra bo nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Choć mam nadzieję że Tobie się uda

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modelu i blaszkach widać, że nie jest to wypust najwyższych lotów. Linie podziałowe na kominie, mało szczegółowe elementy, grubość blaszek i ich mała finezja...Tym bardziej uznanie, że mimo tego udało Ci się zrobić fajny w odbiorze model.

Ładne olinowanie, bloczki przy szalupach, czystość wykonania...tylko te zdjęcia z lampą ...

Podoba mi się, fajnie że polski, szkoda że Mirage, no ale wyboru nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORP Wicher 1:400 producent Mirage dodatkowo blachy fototrawione tego samego producenta. Podczas VIII Memoriału T.Rackiego w Gdańsku zdobył 3 miejsce w kategorii Okręty w skali > 1:500 oraz Nagrodę specjalną od Klubu Modelarskiego COMBAT z Chełmży " Puchar Combatanta"

za najlepszy model bojowy w barwach Polski z lat 1914-1945.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki. Mógłby byc realistyczniej pomalowany. Ale i tak robi bardzo dobre wrażenie.

Wg.mnie serio jest realistycznie pomalowany, ale traci na zdjęciach nieco. W tygodniu porobię mu foty porządne to będzie lepiej widać wyraźnie, że zasłużył na nagrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No No Nieźle! Pare patentów mogłem w swoim Wichrze zastosować no ale już musztarda po obiedzie Cieszy oko,tym bardziej,że to chyba nie jest zbyt powszechny model.

A właśnie Panowie,który model jest trudniejszy/gorszy,Grom czy Wicher?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.