Skocz do zawartości

280mm K5(E) Leopold/Robert German Railroad Gun 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będziesz dodawał do zestawu metalową lufę, czy zastosujesz zestawową? Ja dzisiaj swojego odebrałem i po dokładnym obejrzeniu całego in-boxa a szczególnie lufki wydaje mi sie, że ta zestawowa lufa jest dobrze wykonana.

 

http://www.jadarhobby.pl/armo-35782-metalowa-lufa-do-280mm-k5e-leopold-135-p-7393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę dawał zestawową z jednego ważnego powodu. Czytałem gdzieś na forum (ale tyle ich było, że nie pamiętam gdzie), że te metalowe są strasznie ciężkie i trzeba wstawiać metalowe wzmocnienia w Leopoldzie. Nawet gdzieś widziałem zdjęcia takich modyfikacji.

 

Tak jak zauważyłeś - ta też jest dobrze wykonana. Jedyny brak to gwintowanie lufy, ale myślę, że po sklejeniu coś wymyślimy Chyba, że źle przejrzałem wypraski i gwint już jest.

 

Informuję obserwujących, że niedługo zaczynam klejenie wózków, ale na początek do podstawki zamiast wydawać kasę na to :

 

MB3546.jpg

 

zrobiłem to (oczywiście do wykończenia - malowanie, brudzenie itp itd):

 

SAM_1372.JPG

 

SAM_1375.JPG

 

SAM_1378.JPG

 

SAM_1380.JPG

 

oraz to (też do wykończenia) :

 

SAM_1371.JPG

 

SAM_1366.JPG

 

A o lufie metalowej myślę cały czas, ale ten ciężar i cena

Choć jakbym znał kogoś, kto toczy w drewnie? To może bym się skusił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Twoja wieża wartownicza jest o niebo lepsza niż ta z pudła - deski nie są matematycznie równo docięte, detale.. detale ale to najważniejsze Fajnie się prezentuje. Nie wiem czy za swojego Leo się nie wezmę zaraz po tym jak skończę oba czołgi na warsztacie. Zobaczę.. Wstępnie założyłem, że zrobię Leopolda (nie Roberta), co do kamuflażu to nie wiem ale skłaniam się ku szaremu. Ten zestaw będzie mnie cholernie mocno kusić Przy robieniu podstawek w ogóle nie mam doświadczenia, a ten model aż się o to prosi. Będzie trzeba pomyśleć. Będę kibicował i obserwował dalej - od początku warsztatu mam dodany ten temat do listy obserwowanych

 

 

Trzymam kciuki za jak najlepszy efekt końcowy.

Pozdrawiam. Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpakowałem tory, przymierzam się do oszacowania potrzebnego miejsca na tego kolosa, bo póki co lepić go nie będę. Chociaż z drugiej strony, lepienie już idzie dość sprawnie, więc mógłbym go do podkładu pociągnąć, a pomalować za jakieś półtora roku, jak udoskonale technikę

 

Zobaczymy - coś czuję, że to będzie niezły test siły woli

 

No i gdzie te obiecane wózki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powoli praca rusza dalej...

 

SAM_1402.JPG

 

A tutaj po poprawki szlifowanie Aktualnie szlifuję resory... bo jakoś głupio się przyznać - przegapiłem :P

 

SAM_1414.JPG

 

SAM_1411.JPG

 

SAM_1412.JPG

 

SAM_1419.JPG

 

SAM_1417.JPG

 

Zdjęcia lekko niedoskonałe, ale tą małpką to ciężko wyłapać dobre ustawienia. Pracuję nad tym.

 

Jednocześnie trwają prace nad podstawką :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nad wózkami zacząłeś już pracę Nie wiem czy nie lepiej Ci by było robić dwa wózki jednocześnie krok po kroku (rysunek po rysunku) - bo oba mają być takie same, będą różnić się tylko 'górą', Zresztą jest wspomniane w instrukcji na stronie 16 - zrobić 2 sztuki 'Lower Truck Assembly'. Fotki są ok, nie ma z czym walczyć.

 

Podglądam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z podstawką, wózek robię po to aby wyłapać wysokość umiejscowienia zderzaków kolejowych na koźle oporowym. Planuję zakup zderzaków kolejowych do wózków, no ale kasa musi się uzbierać

Pewnie jak już zrobię jeden wózek to i zaraz z rozpędu drugi poleci

 

SAM_1439.JPG

 

SAM_1441.JPG

 

SAM_1442.JPG

 

SAM_1445.JPG

 

SAM_1447.JPG

 

SAM_1450.JPG

 

SAM_1444.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w sklepie akwarystycznym grys bazaltowy, worek 1,5 dm3 kosztował ok. 3 zł.

Wystarczył ten jeden.

 

gdybyś jednak jeszcze ten grys trochę potłukł byłoby bardziej realistycznie...

mam na myśli to że te kamienie są zbyt duże jak na "szut" kolejowy/podkładowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze wybierał (wycinał) te większe i dosztukowywał mniejszym bazaltem. W woreczku z bazaltem jest szeroki zakres wielkości kamyczków, więc nie będzie źle

 

Już sprawdzałem, usuwanie kamyczków nie jest trudną sprawą.

 

Do tego jeszcze trochę "zamulę" torowisko piaskiem dla szynszyli oraz piaskiem akwarystycznym, tak dla zróżnicowania granulacji.

 

Poprawione resory :

 

SAM_1453.JPG

 

SAM_1452.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wiem

 

Kolega z tego forum mnie uświadomił, ale tak to jest. Dostałem info, że źle zrobiłem, więc młody niedoświadczony tak zrobiłem. Postaram się coś wymyśleć, co tam nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam i uderzam z wielką prośbą do Kolegów z forum. Powoli grzebię przy modelu - fotki niedługo.

 

Teraz sklejam i poprawiam/obrabiam największą część działa, czyli platformę na której spoczywa działo. Mechanizm od jarzma działa porusza się w takiej jakby komorze (na pewno źle się wyrażam) platformy. Postanowiłem pomalować tę komorę przed sklejeniem podstawowym kolorem/kolorami, aby potem ją po sklejeniu wykończyć.

 

Na początek pomalowałem czarnym matem, a teraz planuję aerografem prysnąć farbką Pactra A119 Panzer Interior Buff

 

70d23bdc6ad1f9d0bb0afc648f9a5cef.jpg

 

pactra-a119-panzer-interior-buff-sg-.jpg

 

Wygląda to mniej więcej tak - przykładowe malowanie akurat wnętrza wieży (zdjęcie z linka http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=4803 ) :

 

Wn%25C4%2599trze%2520wie%25C5%25BCy.JPG

 

Co sądzicie o takim pomyśle?

 

 

A to nowy nabytek robiony na zamówienie przez Kolegę Order81 z forum - naprawdę jestem zadowolony. Prawidłowo odwzorowany kształt działa, zachowane wszystkie wymiary, cena taka jaka była umówiona :

 

Dzia%25C5%2582o_Leopolda_1.JPG

 

Dzia%25C5%2582o_Leopolda_2.JPG

 

Dzia%25C5%2582o_Leopolda_3.JPG

 

Dzia%25C5%2582o_Leopolda_4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.