Skocz do zawartości

280mm K5(E) Leopold/Robert German Railroad Gun 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie z torami, a dokładnie "zmniejszałem" wielkość tłucznia.

Udało się, z czego jestem zadowolony. Jednakże musiałem tłuczeń pomalować czarnym podkładem, bowiem do "zamulania" użyłem podłoża akwariowego (jasnokolorowego).Na poniższych zdjęciach widać jak to wygląda po zabiegu, kamienie i tory są matowe, ten połysk to wina aparatu.

 

SAM_1748.JPG

 

SAM_1742.JPG

 

SAM_1739.JPG

 

Chyba pomaluję w podobny deseń jak na poniższych zdjęciach :

 

Chyba tak pomaluję podkłady i tory http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=21347&start=30

 

30154261.jpg

 

72037262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę o pomoc

 

Na niektórych zdjęciach, np.

 

PIC_2-2195.jpg

 

PIC_2-2193.jpg

 

oraz na modelu

 

RailGunRear.jpg

 

widać łańcuchy - liny zabezpieczające żołnierzy przed wypadnięciem poza platformę.

 

Ktoś mi doradzi co powinienem kupić i w jakim rozmiarze oczek (jak to łańcuchy) aby zrobić to jak najzgodniej ze zdjęciami z sieci.

 

TU - http://rbmodel.pl/index.php?action=products&cat=c_mt w sekcji Przewody i linki stalowe są takie elementy, które wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W więc co do torowiska- to przerzuciłem się na farby akrylowe Italeri.

 

Całe torowisko to Italeri Flat Rust 4675AP złamane Flat Black 4768AP i rozcieńczone do aerografu Italeri Thinner 5049AP.

Szyny i część torów obok szyn to Italeri Flat Leather 4674AP złamane Flat Black 4768AP i rozcieńczone do aerografu Italeri Thinner 5049AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńki update - świecące tory

 

SAM_1864.JPG

 

SAM_1865.JPG

 

SAM_1866.JPG

 

SAM_1870.JPG

 

 

 

Kleję to, tylko zastanawiam się jakim elementem zrobić bruzdy na deskach w celu ich podniszczenia

 

baluard-f35034-wood-end-track-deutsche-reichsbahn-1-35.jpg

 

Trochę balsy, klej CA i wiśta wio do przodu

 

SAM_1877.JPG

 

SAM_1883.JPG

 

SAM_1863.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może takie małe szczoteczki druciane do Dremela (czy innego producenta miniaturowych szlifierek) będą w sam raz. Ja używałem ich do drapania, zdrapywania wierzchniej warstwy farby (akurat do tego była troszkę za ostra albo ja używałem za dużo siły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, o tym nie pomyślałem, a przecież mam pseudo dremela. Będę może niedługo w Obi to zobaczę.

 

Trochę z nudów użyłem patyczka drewnianego i normalnej szczotki drucianej

 

Pobrudziłem dwoma pigmentami i na razie wygląda to tak.

 

SAM_1885.JPG

 

SAM_1887.JPG

 

SAM_1890.JPG

 

SAM_1894.JPG

 

SAM_1896.JPG

 

Teraz jeszcze jakieś wypełnienie wewnątrz, aby miało swój ciężar i żeby można było posadzić starą trawę u góry, no i co najważniejsze, żebym mógł to jakoś przykleić do podłoża.

 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, jak ktoś ma uwagi - to pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update.

 

Chwilowo chyba nie mam weny co do samego modelu, więc bawię się podstawką

 

Nastąpiła zmiana co do rampy kolejowej. Wymieniłem deski na rampie kolejowej z

SAM_1863.JPG

 

na

SAM_1935.JPG

SAM_1948.JPG

SAM_1950.JPG

SAM_1949.JPG

SAM_1947.JPG

SAM_1934.JPG

 

Rampa "dostanie" schody

SAM_1941.JPG

SAM_1944.JPG

SAM_1942.JPG

 

Wszystko co wyżej to pomalowane rozrzedzonym brązowym (Pacta A14) oraz przetarte czarnym (Pactra A46)

Brudzenie pigmentami oraz plamy po oleju dopiero po montażu na podstawce. Biorę się za ściany rampy kolejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plastikowa ścianka z cegieł.

Najpierw zmatowałem ją drobnym papierem ściernym, potem przemalowałem rozrzedzoną Pactrą A14 (brązowa).

 

Jak to już wszystko wyschło - to popróbowałem na ściance pigmenty Vallejo - nowy specyfik którym się bawię. To 73106, 73107 (obydwa to odcienie rdzy) oraz 73116 (czarny).

 

Greif te palety to taka zabawa z nudów sklejanie i malowanie. Faktycznie to mnie zagiąłeś aż muszę pogrzebać w necie :P Dzięki za czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale wtedy nie było euro palet... także raczej usuń, jak już to poszukaj w necie fotek z starymi skrzyniami i coś na wzór wystrugaj.

Pozdrawiam

 

Były, tylko miały inną nazwę.

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę taki model w 1:35 to zobaczę jaką będzie miał w tej skali długość

Drobiazg.

Niecałe 65 cm, więc o 1/3 krótszy od samej armaty.

No i była to dedykowana lokomotywa do armat kolejowych.

 

Edit: -----------

Dołączam jeszcze nastrojową fotkę 28 cm K5(E) z frontu wschodniego.

13010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.