Skocz do zawartości

280mm K5(E) Leopold/Robert German Railroad Gun 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma problemu z malowaniem. Według informacji zawartych w opracowaniach - malowania były zmienne na przestrzeni lat, np.

 

- "Z malowaniem dział kolejowych kruppa to jest tak: do 43 roku fabrycznie malowane były farbą ciemnoszarą- nie mylić z panzergrau- to była tak zwana reichsbahngrau- wyraźnie jaśniejsza od barwy stosowanej w pancerce." - napisał użytkownik Kamil Feliks Sztarbała na forum http://www.pwm.org.pl,

 

- "Działo o nazwie własnej Leopold zasłyneło i utrwaliło się w historii ponieważ zostało zdobyte przez amerykanów pod Anzio drugie działo z tej baterii nosiło nazwę własną Robert. (...) co do malowania to zmieniało się na przestrzeni trwania działań wojennych i tak: pierwsze działa były malowane jednolicie na panzer grey; prawdopodobnie trzy działa do 1939 roku malowane były w schemacie panzer grey z plamami brown. Z początkiem wojny wszytkie działa znowu były jednolicie szare, z początkiem 1943 przemalowano częśc dział na olive wermacht lub w standartowy kamuflaż trójbarwny brak potwierdzonych informacji." - napisał użytkownik mamutj na forum www.forum.modelarstwo.org.p,

 

- "I oto dzis kupiłem monografie GERMAN RAILROAD GUNS wydawnictwa squadron/signal gdzie napisano (...) A co do kamuflażu to jak pisałem wcześniej oczywiście nie neguje kamuflaży przedstawionych przez trumpetera i dragona ale Leopold to nazwa własna jednego działa a ze zdjęć które widziałeś wynika ze działo pod anzio było jednobarwne a dragon przedstawia te działo z tego okresu w innym kamuflażu." - wpis tego samego użytkownika.

 

Poprawiłem literówki w obcych wypowiedziach. To tylko te znalezione na szybko

 

Ja osobiście planuję malowanie jednobarwne.

 

Jeśli na tym zdjęciu jest orginalne malowanie "Roberta" to szczerze powiem, że sam bym miał problem z pomalowaniem go (...) No ale tu_es w razie czego do lakiernika go zaciągniesz

 

Ty już mnie nie podpuścisz, wystarczy na razie wczorajsza dyskusja

 

EDIT

 

Choć siedząc teraz przy popołudniowej kawce tak sobie przeglądam ponownie zdjęcia ze strony http://www.one35th.com (poniżej) i używając translatora google znalazłem następujący opis malowania - kamuflaż na K5 , został zastosowany w szerokich pofalowanych pasm pionowych (patrz zdjęcie A) :

 

page41-01s.jpg

 

A tu to malowanie (!) ze strony http://berliner-eisenbahn.de/html/body_k5.html - Foto: Marcel Verhaaf

 

K5%2520malowanie.jpg

 

Więc może to malowanie wybiorę? Jestem otwarty na wszelkie sugestie jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw - z recenzji na paramilitary wynika, że bije Dragonowskiego na głowę. Być może kiedyś sam złożę tego Trampka - kto wie Podoba mi się jak cholera od dawna. Cenowo można go kupić i taniej niż na plastmodelu. Wyrwałem ten zestaw promocyjnie na allegro za 300 złotych razem z wysyłką. To chyba bardzo dobra cena? Działo przyjedzie do mnie pod koniec przyszłego tygodnia - prawdopodobnie w ten czwartek, ale czy go złożę czas pokaże Na razie wyląduje w magazynie - jak nie znajdę pracy to zapewne zmieni właściciela. Niemniej jednak dla mnie z założenia jest to projekt na 2015 rok (tak tak - nie 2014) i liczę jednak na to że uda mi się go uchować

 

Warsztacik podglądam od początku i będę podglądać.

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przez weekend ostro działałem z torami (pokłady, nasyp) - długo zeszło, bo wykorzystywane były zestawowe podkłady oraz część krzyża kolejowego A dopiero zrobiłem małą część

 

W ramach rekreacji jak to ostatnio bywa, zacząłem przeszukiwać zasoby wujka google no i wtedy wyszło

 

919216_186.jpg

 

Nr "seryjny" dział nie pasuje mi tego wcześniej ustalonego (919 215). Niby tylko jedna cyfra różnicy, ale jednak.

 

Zaraz info poszło do Kolegi od kalkomanii i chwilowe wstrzymanie przeróbek do czasu wyjaśnienia nieścisłości, ale szukam dalej z nadzieją, że jednak numer 919 215 jest prawidłowy. Lecz po znalezieniu w sieci na stronie http://www.colleurs-de-plastique.com tekstu ".....la batterie E.712, armée des deux canons de 28cm K5 n°919219 "Leopold" et n°919216 "Robert" (...) Dé février à avril 1944, la Batterie E.712 tira 523 coups de harcèlement sur les troupes américaines. moje wątpliwości zostały potwierdzone.

 

Czyli nazwa Robert (raczej sama literka R) zostaje, ale zmienia się numer na prawidłowy, tj. 919 216 oraz parę innych drobnych zmian w kalkomanii. W sumie to lepiej teraz znaleźć błąd, niż potem mieć nerwa już po ukończeniu modelu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie!

Niestety nie mam dostępu do "Eisenbahnartillerie..." Francoisa, a jak widzę informacje pochodzą z francuskiej strony, więc tam pewnie mają.

 

Sorry za wprowadzenie w błąd - przepisałem ze strony, gdzie ktoś najwyraźniej źle odczytał numer.

Z drugiej strony cieszę się, że to znalazłeś! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kolegów z forum. Zakupiony mam grys bazaltowy i teraz zastanawiam się, czym go przykleić do nasypu z płyt meblowych (zdjęcie na stronie 2 tego tematu) oraz kleju do płytek? Słyszałem opinię, że wikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny temat wybrałeś ciekaw jestem jak ci to wyjdzie

Pamiętam jak robiłem swojego Geschutzwagen Tiger Grille21/210mm to myślałem że to spora bestia

Grille+53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą już niedługo. Na razie ugrzęzłem przy nasypie. Takie małe co nieco

 

IMG-20131204-00264.jpg

 

IMG-20131204-00265.jpg

 

Teraz jeszcze doszedł pomysł przejazdu kolejowego umieszczonego na krótszym "ramieniu" torów - podobnego do projektu na stronie http://www.armorymodel.eu/index.php/galeria/category/37-przejazd-kolejowy, tj.

 

phoca_thumb_l_p1050488%201600x1200.jpgdziała

 

Nie wiem jeszcze, czy będzie to cały przejazd, czy tylko jego część (ucięty np w 1/2). Tak jak wspomniałem grzebię przy nasypie, więc mam jeszcze czas na zastanowienie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd wygląda lepiej niż nie jeden w Polsce

Ładne mają modele na w/w stronie Armory i nawet w Polskich barwach, to się ceni u producenta.

Zmontował byś chociaż jedno koło od działa żeby był to warsztat modelu a nie dioramy Poza tym nie mogę się doczekać jak ta lufa będzie wyglądała w Twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.