Skocz do zawartości

280mm K5(E) Leopold/Robert German Railroad Gun 1:35


tu_es

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, z opisów zdjęć jest to Bełżec ale przy którymś przeczytałem, że zdjęcia przedstawiają działo podczas ostrzału Lwowa w 41. Z google maps wynika, że to ok. 86 kilometrów więc chyba za daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sezon modelarski czas zacząć

 

Najpierw odkurzanie torowiska - nie zabezpieczyłem przed remontem mieszkania

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/461c53429388548a.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f906dd8dcc837172.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/72d3186102408035.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po długiej przerwie... brak czasu, weny twórczej, dużo pracy - wymówek jest wiele, ale jestem i kontynuuję temat

 

Pokrótce - zrobiłem dzisiaj to, co czego bałem się najwięcej, a więc drobne elementy fototrawione Jakoś to wyszło a będzie jeszcze lepiej

 

20150101_194546.jpg

 

20150101_194633.jpg

 

20150101_194702.jpg

 

20150101_194707.jpg

 

20150101_194807.jpg

 

20150101_194908.jpg

 

20150101_194939.jpg

 

20150101_195021.jpg

 

20150101_195112.jpg

 

SAM_2052.JPG

 

SAM_2060.JPG

 

20150101_195025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję Waszej pomocy. Oto poniżej dwa zdjęcia elementu pokładu działa.

 

Zdjęcie 1 z zestawu Trumpetera (który sklejam) :

 

1127_1_tru00207_12.jpg

 

Zdjęcie 2 z zestawu Dragona :

 

1652_2_dra6200_1.jpg

 

Jako, że używam także niektórych blach z zestawu Eduarda do działa Dragona (jest ich po prostu więcej i w części pasują do działa z Trumpetera) - postanowiłem z zestawu dragonowskiego "przeszczepić" na element z Trumpetera komplet klamr.

 

I jest zagwostka, w dziale z Trumpetera jest 12 klamr, a w dziale z Dragona tylko 8. Jak to było naprawdę? Przeszukałem zdjęcia które mam u siebie na laptopie jak również oglądnąłem te w necie i filmy na yt i niestety nie znalazłem nic, co pokazywałoby ten element w oryginale. Tu już nie chodzi o to "przeszczepienie" klamr, tylko jak to było naprawdę. Może ktoś z Was mi pomoże i wskaże film lub zdjęcie, gdzie mógłbym podejrzeć. Jak się okaże, że tych klamr było tylko 8, to po prostu usunę nadmiar,ale muszę mieć na to potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następne pytanie, ale to już do znawców malowania.

 

Elementy działa mam już pokryte szarym podkładem. Planuję zrobić model troszeczkę podrdzewiały miejscami, a gdzieś na sieci widziałem takie zdjęcia z malowania pojazdów, że najpierw malowano farbą o kolorze zbliżonym do rdzy, a potem dopiero właściwe kolory. Malować będę właściwe kolory farbami akrylowymi.

 

Dostałem dzisiaj u siebie w miejscowości taką farbę w aerozolu :

 

Panorama.jpg

indeks.jpg

 

I prysnąłem nią tak z marszu zdemolowany (nie przez mnie, tylko przez siedmioletniego syna Kolegi z pracy) model czołgu i po wyschnięciu wygląda to tak :

 

20150103_123127.jpg

 

Myślicie, że warto najpierw takim kolorem pomalować działo, a potem dopiero kłaść właściwe kolory? Proszę o doradzenie, bo muszę pomalować wnętrze komory działa, ponieważ po złożeniu stanie to się niemożliwe. A bez tego praca stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tobie to pomoże- ja malowałem szarym podkładem w sprayu, na to farba pomarańczowa, lub odcienie brązu i na to rdzawe pigmenty. Wyszło tak

viewtopic.php?f=68&t=46366

U mnie miały byc pordzewiałe blachy, u Ciebie przebicia rdzy. Wg mnie ten podkład w kolorze minii może być. Chcesz robić przetarcia "na lakier do włosów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem na ten moment, jeszcze aż tak daleko nie dotarłem w rozważaniach na temat metody przecierania. Każdą propozycję dokładnie rozważę. Twój temat oglądałem, pojazd mega wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Szkoda tylko że podkład nawaliłeś w takiej ilości... poznikały np napisy na maźnicach jak dodasz do tego jeszcze farbę na obicia i kamo miejscami nic nie będzie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jakim malowaniu będzie ta "armatka"? Mam nadzieje, ze nie robisz go w kamuflażu jaki sobie wymodzili amerykanie w muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Proszę o pomoc, na jakie kolory pomalować cały ruchomy układ działa widoczny na poniższym zdjęciu?

 

SAM_1511.JPG

 

Czy pomalować na kolor czarny? W sumie układ ten nie będzie widoczny po złożeniu modelu, ale jednak nie chciałbym zrobić malowania na odwal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję tego potwora pomalować w trójbarwny kamuflaż. Tak jak na tym zdjęciu

 

anzio_annie_3_165.jpg

 

Pojawił się problem. Malowałem Pactrą A104 Dunkelgelb 1943 rozrzedzoną Pactrą A0 (rozcieńczalnikiem), ale zdjęcia wyszły tak :

 

Panorama.jpg

 

Czy tak wygląda prawidłowy Dunkelgelb 1943 RAL 7028 ? Bo jakoś tak wyszedł mi kolor oliwkowy. To samo wychodzi z farbą Italeri 4796AP.

 

Macie jakieś propozycje co do farb akrylowych o prawidłowym odcieniu RAL 7028? Maluję aerografem.

 

P.S. Kupię to

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=10706

 

FOSCO_Paint_WHDunkelGelb_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.