Skocz do zawartości

Kompresor AS-186


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników tego kompresora.

Ponieważ było wiele pochlebnych opinii na jego temat, dokonałem zakupu odstawiając dotychczas używany MAR-3000.

Niestety, jestem zawiedziony wydajnością kompresora. Malując jakieś drobne elementy byłem przyzwyczajony, ze MAR-3000 pracował w trybie tak mniej więcej 5 sek. pracy, 10 sek. wyłączony silnik i znów 5 sek. pracy itd. (kompresor nie miał butli).

Malując to samo AS-em, włączam go, kompresor naładuje butlę. Zaczynam malować. Po chwili kompresor się załącza i pracuje w sposób ciągły, aż nie wyłączę aero. Nawet przy bardzo skręconym aero, kompresor nie jest w stanie naładować butli na fool.

Zrobiłem taką próbę. Naładowałem 2 bary, odkręciłem aero na maxa (dysza 0,3) i zacząłem pryskać. Kompresor zaczął pracować pełną mocą, ale ciśnienie spadło na 1 bar i tak się trzymało.

Ciekaw jestem opinii posiadaczy tego kompresora. Czy tez macie taki problem z jego wydajnością? Czy przy ciągłym malowaniu kompresor jest w stanie naładować butlę i wyłączyć się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego kompresora od roku.

Przy pokrętle ustawionym na maksimum (czyli jakieś 3,5 bara) i ciągłej pracy aerografu kompresor włączał się tak co 15-20 sekund.

Przy niższym ciśnieniu naturalnie rzadziej.

Dość dziwne jest to co piszesz.

Może Twój aerograf "pożera" znacznie więcej sprężonego powietrza niż mój, ale to trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam ten sam kompresor o nie mam tego problemu.u mnie przy malowaniu na 2 bary starczy powietrza na ok 20 30 sekund po czym kompresor dobija przez momet butle I dalej mozna szalec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za zabranie głosu. Mam do Was jeszcze jedną prośbę.

Doszedłem do wniosku, że obiektywnym pomiarem będzie czas naładowania butli

od zera do wyłączenia się kompresora. Wyłącznik włączam do góry.

U mnie czas ten wynosi 112 sek.

Czy mogę Was prosić o zrobienie takiego pomiaru na Waszych kompresorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serdeczne dzięki za sprawdzenie. Wysłałem maila do sprzedawcy. Odpowiedzieli, że sprawdzą w styczniu jak dostaną nową partię kompresorów. Zobaczę co z tego wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżę.

 

Jestem właścicielem takiego kompresora i do dziś byłem z niego zadowolony. Niestety właśnie przestał działać.

Silnik nie pompuje powietrza do butli pomimo świecenia przycisku i braku powietrza w zbiorniku. Parę dni temu przeczyściłem butlę z wody i rdzy jaka nagromadziła się w ciągu tego upalnego i wilgotnego lata. Nalałem w tym celu trochę octu spirytusowego do zbiornika, a potem rudo-czarną zupę spuściłem. Być może ma to związek z awarią i jakiś czujnik ciśnienia uległ zabrudzeniu.

 

Roczna gwarancja się jeszcze nie skończyła więc jeżeli nie wykombinuje jak nieinwazyjnie usunąć usterkę to z niej skorzystam. Może ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz sam naprawiać to na pewno zabiorą Ci gwarancję. Z resztą nie wiem, czy już jej nie straciłeś dokonując nie przewidzianych w instrukcji użytkowania czynności "konserwacyjnych". Najlepiej oddaj do serwisu i bądź przy tym bardzo zdziwiony, że nagle sam z siebie kompresor przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.