Skocz do zawartości

Okręt wojenny Scharnhorst + FlyHawk by Wojtek1984


wojtek1984jedlicze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nowsze zdjęcia.

Pomimo długich godzin spędzonych przy modelu nie widac wielu postępów...

 

Tak poprawiłem osłony dział:

Project8_zps195e375b.jpg

 

Przygotowane są już większe łajby:

Project7_zps96ce48fb.jpg

 

a także:

 

Project10_zps94756e8a.jpg

 

i element (ten po prawej) z którym mam problemy bo rysunki montażowe nie wyjaśniają mi dokładnie jak powinno to wyglądać, moze ktoś pomoże?

elementy te będą znajdować się na widocznej powyżej nadbudówce.

 

Project9_zpsad543b7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymie podziękowania Balrog.

Przydadzą mi się Twoje schematy. Cięzko było by znaleźc taką pomoc mi jaką udzieliłeś.

 

Niema problemu

Jeśli kiedyś zrobię pancernik w 1:35, to będzie to właśnie Scharnhorst w tym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymie podziękowania Balrog.

Przydadzą mi się Twoje schematy. Cięzko było by znaleźc taką pomoc mi jaką udzieliłeś.

 

Niema problemu

Jeśli kiedyś zrobię pancernik w 1:35, to będzie to właśnie Scharnhorst w tym malowaniu

 

No no prawie siedem metrów modelu. To jest wyzwanie.

Ale trzeba przyznać że malowanie robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie i walce z akumulatorkami do aparatu (musze kupić jakąś porządną ładowarkę:) dodaję kilka zdjeć.

 

Kązdy element jest jeszcze nie uzupełniony wszystkimi częściami. Jednym słowem: pracy od licha.

Sporo czasu zajęło mi wymienienie plastikowych żeber na te metalowe. Dużo pracy a efekt i tak będzie mało widoczny.

No to zaglądnijcie:

 

P1170319_zpsbb5885d5.jpg

 

P1170320_zpsc532de3f.jpg

 

P1170321_zps5b1f5662.jpg

 

P1170322_zpsddf26e3c.jpg

 

P1170325_zpsb0cf8911.jpg

 

P1170326_zpsf607b9eb.jpg

 

P1170327_zps5664d322.jpg

 

P1170328_zps348d40a7.jpg

 

Elementy tylko przyłożone do zdjec. Nie klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Graeta job zdenda

 

Przez ostatnie tygodnie miałem mało czasu i wydaje się, ze już teraz tak będzie ale nie poddaję się z projektem. Chciałem zdążyć do końca miesiąca i model wystawić na wystawie modeli redukcyjnych we Frysztaku ale chyba nie zdązę.

 

Musze dokupić jakąś porządną pincetę z szerokim końcem bo ciężko mi sie zawija niektówe metalowe elementy.

 

Boje sie również, ze po psiknięciu farbą podkładową będzie widoczny zastygnięty klej CA. Oby to nie zepsuło mojego humoru.

 

Obecnie mam sklejone około 50% modelu. Większość jeszcze będzie poprawiana (mam tu na myśli bardziej szpachlowanie).

 

Obecnie model prezentuje się tak:

 

44_zps02c6495c.jpg

 

33_zps5224454c.jpg

 

22_zpsb33ee0be.jpg

 

11_zps787abe02.jpg

 

Sporo czasu poświęciłem na wygiecie i ukształtowanie barierek. Mozolna to praca, często jeden mały element zajmuje ponad godzinę. Trudno przewidzieć kiedy będę kończył model.

 

Zastanawiam sie jak najlepiej załatwić sprawę z pokładem. Jak najlepiej namalować imitację drewna.Moze ktoś zna jakiś ciekawy sposób?

 

Dziękuję wszystkim , którzy udzielają się w moim temacie i dopingują mnie do dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie klejenia CA powinieneś sprawić sobie zestaw firmy Voyager Model o numerze katalogowym TEZ 055 o nazwie "Voyager stainless super glue aplicators2". W zestawie są trzy komplety po sześć sztuk aplikatorów różnej wielkości. Można kupić składkowo we trzy osoby i się podzielić to wtedy cena jest bardziej akceptowalna. Polecam. I oglądam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem różnica jest duża, ale to może być odczucie subiektywne. Przede wszystkim w zależności od potrzeb używasz różnej wielkości aplikatorów oraz dodatkowo stosując nakładanie pod różnym kątem także masz możliwość regulacji ilości dozowanego kleju. Koszt zakupu to ok 10$ z przesyłką. Dla mnie to dużo większy komfort szczególnie że mój wzrok ma znacznie bliżej do kreta niż sokoła.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do malowania pokładu...najprościej jest położyć natryskowo jasny beż lub podbny kolor , zabrudzić olejną umbrą i wytrzeć ... miejscami można olejnymi rozjaśnić parę desek ...zrobić ciemniejsze i zabezpieczyć po wyschnięciu (długim) matowym lakierem bezbarwnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nakłądania kleju używam cienkich igieł. Chyba nie ma aż takiej różnicy porównując do tego zestawu, czy się mylę może?

Sprzedam patent Witka: iglica z aerografu. Rewelacja absolutna...

 

Powodzenia w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam sie jak najlepiej załatwić sprawę z pokładem. Jak najlepiej namalować imitację drewna.Moze ktoś zna jakiś ciekawy sposób?

 

 

Dwie ściągawki z malowania, może się przydadzą

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=17165&start=15

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=11142&hilit=mikasa&start=30

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.