Skocz do zawartości

Land Rover 109' LWB British Ambulance, Italeri 1:35


Maks Benson

Rekomendowane odpowiedzi

Temat do śledzenia. Powodzenia

 

 

British Ambulance

Na pewno "Ambulance"? O ile pamiętam (zrobiłem ten model wiele lat temu), to jest to zwykła wersja "osobowa".

 

 

Jak można coś takiego wypuścić...

No cóż, stare dobre Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno "Ambulance"? O ile pamiętam (zrobiłem ten model wiele lat temu), to jest to zwykła wersja "osobowa".

 

Wnętrzności świadczących o tym, że to ambulans nie posiada. Wszystko do zrobienia... ale mam czerwone krzyżyki na dowód ;)

 

DSC_0812%2520%25282%2529.JPG

 

A tak na poważnie... podrzuć jakieś foto swojego cywila jeśli takowe posiadasz. Swój zamierzam robić prosto z pudła a następnie mocno ochlapać błotem. Marzy mi mi się prosta, skromna diorama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie zrobić zdjęć swojego - model jest u rodziców daleko od miejsca, gdzie mieszkam. Mój to nie cywil, może źle mnie zrozumiałeś. Zrobiłem go w wojskowym zielono-czarnym standardowym kamo, z oznaczeniami RAFu, z żółtymi pasami - miałem stary zestaw, w Twoim (wznowionym) Italeri dało inne kalkomanie. Tu masz zdjęcie oryginału, na którym się wzorowało:

415487.jpg

http://www.militarymodelling.com/forums/postings.asp?th=82767

 

 

EDIT. Ech, bzdury popisałem... Po tylu latach wiele się zapomina. Ten mój zestaw to był Revell (stąd inne kalki), o taki:

120549-10149.jpg?nr=03025&company=revell&name=land%20rover%20109

http://www.scalemates.com/products/product.php?id=120549

Był to bodajże przepak starego zestawu Italeri (nr 321), wznowionego właśnie jako ten Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam "landka" zrobić na mocno zmęczonej ramie. Pierwsze kolory już położone. Jak tylko podeschną pobawię się specyfikiem HEAVY CHIPPING od AK. Pytanie czy ten płyn powinno się rozcieńczyć czy nakładać prosto z butli. Czy ewentualne rozcieńczanie ma wpływ na późniejszy efekt?

 

%255BUNSET%255D.jpg

 

Na powyższą bazę mam zamiar położyć czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysnąłem wszystko HEAVY CHIPPING a następnie NATO BLACK. Drapałem wszytko pędzelkiem, przytrafiły się miejsca gdzie naruszyłem podkład do gołego plastiku. Wydaje mi się że tego specyfiku AK powinna być położona grubsza warstwa, może wtedy uchroniło by to podkład. No nic będę testował dalej...

Ta plama na misce olejowej to miejsce gdzie musiałem przeciagnąć grubiej farbą, żeby pokryć wyżej wymienione przetarcie.

 

DSC_0869.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem takiego, to te same wypraski co Revell

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=17486

będziesz miał "trochę" szpachlowania :/

W moim zchrzaniłem plandekę, głównie przez szlifowanie szpachli

ale modelik wart pracy, 109tki są najładniejsze

Jak to mawiał mój kolega:

"Wolę pchać swoją Landrynę niż jeździć Jeep'em" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miska olejowa i wiekszosc silnika beda raczej czarne i upaprane olejem. Land Rovery Series 3 ciekna. Wszystkie i bez wyjatku.

Wojsko zabezpieczalo ramy preparatem Waxoyl (czarne, gumowate cos), wiec rdza glownie wylazi w okolicach resorow.

Nie zapomnij, ze szyba w drzwiach bocznych jest dzielona.

 

Obserwuje uwaznie.

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia i informacje dotyczące podwozia... przymusowa przerwa w budowie - wyjazdy służbowe pozwalają gromadzić niezbędną dokumentację.

 

Chyba jednak rama dostanie więcej środka zabezpieczającego a gdzieniegdzie wyłazić będzie rdza. Dopełnię wszystko wyciekami i to chyba będzie tyle jeśli chodzi o ramę.

 

Koniecznie muszę wstawić zbiornik paliwa... jakość tak pusto bez niego.

 

Nie zapomnij, ze szyba w drzwiach bocznych jest dzielona.

Szyba zrobię dzieloną... powiedzcie proszę czy w oryginale szyba jest na zakładkę czy na styk z uszczelką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rzeczywiście na zdjęciach wygląda jak by się spalił ;) nie taki był zamiar. Podłoga miała być przetarta i pokryta świeżym rdzawym nalotem, ogólnie miało być rdzawo. Uparłem się tą nieszczęsna "rdze" bo strasznie podoba mi się ten efekt. Zgodzę się ze wszystkimi, którzy twierdza, że nie wszędzie pasuje a jej nadmiar psuje efekt. W tym modelu chce po raz kolejny poeksperymentować.

 

Z tą spalenizną to wydaje mi się, że to trochę wina zdjęć. Zakupiłem już żarówki i namiot bezcieniowy postaram się aby moje zdjęcia oddawały rzeczywistość. Co będzie podstawą do jeszcze większej fali krytyki ;)... konstruktywnej oczywiście.

 

Pasy w tego typu sprzętach (militarnych) były/są dwupunktowe czy trzypunktowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.