Skocz do zawartości

"Jozin z Bazin"


matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Projekt wymęczony, ale skończony. Model z początku miał niekompletne podwozie i wannę. Inspirowałem się archiwalnym zdjęciem do wykonania małej scenki. Warsztat prowadziłem tutaj. A o to efekty:

isu152_1_zps77b9e9e6.jpg

 

DSCN9320_zpsbfdac792.jpg

DSCN9328_zps72456e01.jpg

DSCN9336_zpsa1a63555.jpg

DSCN9336_zpsa1a63555.jpg

DSCN9321_zpsc16a429d.jpg]

DSCN9352_zps2bfdfc68.jpg

DSCN9339_zps01a372fa.jpg

DSCN9349_zps8c155a05.jpg

DSCN9348_zps281f873d.jpg

DSCN9350_zpsc79acdcb.jpg

DSCN9353_zpsd36f42d6.jpg

 

Skala 1/72.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Co do wody i fal po bokach, każdy ma inną wizje i inne odczucia. Moim zdaniem brakuje jeszcze większej fali na przedniej płycie kadłuba.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie świetna praca. Ale woda nie jest jej mocnym elementem. Po pierwsze fale jak od niszczyciela, po drugie nie ma żadnych "bulgotów" koło pracujących gąsienic, po trzecie, pojazd nie pcha przed sobą wody . Robiąc taka wodę dobrze jest przeanalizować trochę zdjęć .

Dodam na koniec, ze kilka razy sprawdzałem, czy to na pewno 72 ,-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze.

 

Generalnie świetna praca. Ale woda nie jest jej mocnym elementem. Po pierwsze fale jak od niszczyciela, po drugie nie ma żadnych "bulgotów" koło pracujących gąsienic, po trzecie, pojazd nie pcha przed sobą wody . Robiąc taka wodę dobrze jest przeanalizować trochę zdjęć .

Dodam na koniec, ze kilka razy sprawdzałem, czy to na pewno 72 ,-))

 

Owszem, trochę przejrzałem materiałów wideo i innych. Miłego oglądania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale ,-)). Doświadczenia z oglądania z pewnością przydadzą Ci się przy następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, źle mnie zrozumiałeś. To są materiały, które posłużyły mi jako inspirację przy robieniu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton. Z całym szacunkiem, ale czepiasz się pierdół.

To prawie definicja modelarstwa ,-))

 

A na poważnie. Matejson to doświadczony modelarz, nie początkujący chłopiec. Myślałem, że konstruktywna krytyka może mu się przydać. Ułożenie wody przed różnego typu pływającymi obiektami, to coś co mnie trochę interesuje, dlatego podzieliłem się moimi uwagami.

W każdym razie nie ciągnę tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, jasne dziękuje szczerze za uwagi Tylko, to że może nie wyszło mi tak jak wyjść powinno nie było spowodowane, że do tematu się nie przyłożyłem. Praktyka czyni mistrza, mam nadzieję, bo to nie jedyny projekt z imitacją wody i fal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, Twoja winietka jest bardzo inspirująca. Oglądając ją zacząłem się zastanawiać, czy nie przerobić jednego z zalegających pudła rozgrzebanych czołgów na "amfibie" . Brawo za odważny temat. Podpowiem, ze wodę tego typu dobrze jest zrobić z czegoś plastycznego, jak glina samoutwardzalna na przykład. Bo woda w takich okolicznościach nie jest taka płaska jak się wydaje. Szczególne gratulacje za ludziki. Wyglądają na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw kształt tafli wody oraz fale uformowałem z plasteliny. Pomalowałem akrylami, a potem nałożyłem żywicę Vallejo Water Effects. Link do warsztatu poniżej:

 

http://matejson.blogspot.com/search/label/Jozin%20z%20Bazin%20JSU-152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałeś akrylami bezpośrednio po plastelinie ? Pytam bo miałem kiedys duze problemy z malowaniem po plastelinie. Pękała cholera i musiałem ja pokryć cienką warstwą właśnie water effectu, żeby pękać przestała.I dopiero na water effect kładłem farbę i na wierzch znowu water effect ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mi nie pękała, ale bardzo łatwo można ją zdrapać. Musiałem uważać z nakładaniem water efdectu. Mógłbyś pokazać swoje testy z wodą i falami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mi nie pękała, ale bardzo łatwo można ją zdrapać. Musiałem uważać z nakładaniem water effectu. Mógłbyś pokazać swoje testy z wodą i falami?

Jasne.

jeden jest tu :

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=8697&start=60

Nie było łatwo, bo pierwsza -sylikonowa woda zżółkła. I musiałem wszystko "psuć"

Drugi -plastelinowy jest tu :

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=20839&start=30

Długo nie mogłem opanować plasteliny położonej chyba zbyt cienka warstwą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Generalnie się podoba. Wykonane na wysokim poziomie.

Niestety scenka sporo traci z powodu kompozycji. Brakuje "terenu" dookoła.

Szkoda bo efekt byłby o wiele lepszy, jak mi się zdaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.