Skocz do zawartości

Sewastopol - 1/350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taśma teflonowa? No ale po co będziesz mu ten śliczny wielorybniczy kadłub charatał, nie możesz go zostawić na podstawce jak jest teraz?
Ofkors, teflonowa

Model będzie na podstawce, nigdzie go z niej nie zabieram. Mam zamiar przetrzeć burty jakimiś filtrami, to i część podwodna będzie musiała coś dostać by nie odstawała od reszty; ale delikatnie, żadna tam rdza, tylko smugi i cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli Stefanie jeśli chodzi o brud i syf to aplikuj do woli, to w końcu rosyjski okręt, u nich z dokowaniem i czyszczeniem zawsze było krucho. Także scumline'y algi glony dużo dużo Sam się pewnie niedługo będę musiał poznęcać nad swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pancerniki to właściwie przez całą wojnę stały w porcie. ówczesna doktryna zakładała, że maja służyć do obrony wybrzeża i w związku z tym kierownictwo bało się je gdzieś posyłać ze strachu przed stratą. Raz gdzieś w pobliże zapędziły się niemieckie okręty, ale zanim Rosjanie sprawę przedyskutowali, podjęli decyzję i wysłali tam swoje okręty, to Niemcy już dawno odpłynęli. Stąd jeśli już się brudził. to raczej ze starości niż intensywności eksploatacji

 

Zacząłem wyklejać listwy mocujące, tylko kurcze ten pokład jest strasznie dłuuugi...

 

Sewastopol_045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhayader co do góry zgoda, delikatnie i z wyczuciem, w czasie gnicia w bazie trzeba załogę czymś zająć, więc nie mógł zarosnąć syfem, ale glonom, algom i kamieniowi czajnikowemu nie robi różnicy czy okręt stoi w basenie portowym, czy gania z szkopami po Bałtyku, więc tu ędziesz mógł sobie pozwolić na więcej.

 

Frankie a kto by tam wydokowywał flowera na oczystkowanie dna w samym środku wojny?? Dziury załatać doładować bomb głębinowych i won spowrotem szkopów tępić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie brody tak, ale oni zeskrobywli to co wystawało "poza" kadłub, pożądne oczyszczenie i odmalowanie to zupełnie bajka. Po goloeniu gama kolorystczna dna pozostawała dość spektakularna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te pokrywy bunkrów węglowych i listwy takie ciemne były w porównaniu do burt?

Oj tam, oj tam... ale fajnie kontrastują z pokładem

Pokrywy były ponoć żeliwne, to kolorek by podchodził, a listwy... na zdjęciach pokład jest dużo ciemniejszy, wtedy kontrast między nim, a listwami jest mniejszy. Kombinowałem tak - listwy były żelazne, ciągle po tym łazili, więc żadna farba by się nie utrzymała. Metal nie był pewnie najlepszej jakości ( bo i po co) więc mógł się szybko utleniać. Tam gdzie były ciągi komunikacyjne powinno być wypolerowane na jasno, w zakamarkach i na brzegach utlenione na ciemno. Na zdjęciach te listwy odbijają światło, trudno więc wyrokować o ich faktycznym odcieniu. Ja swoje pokryłem metalizerem i przepolerowałem. Można by pociągnąć jaśniejsznym lub/i przyciemnić pokład, ale nie wiem jeszcze czy będę coś z tym robił.

Makro:

 

Sewastopol_050.jpg

Sewastopol_051.jpg

Sewastopol_052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzisz teraz koncepcja Twa jest jasna Dobry kontrast nie jest zły, a pomysł żeby przetrzeć ołówkiem najbadziej "wychodzone" elementy jest jeszcze lepszy. Jako że moje zainteresowania w zasadzie kończą się na początku I wojny światowej, więc nie mam żadnych fajnch zdjęć tego pokładu, stąd pytanie. Jedyne jakie znalazłem w necie były już z epoki głęboko sowieckiej z gumoleonem na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta drabinkę to żeś niezła zrobił. Miałeś cierpliwość. I wyszła idealnie prosto !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.