Skocz do zawartości

Sewastopol - 1/350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie Rhayader - jak z jakością wyprasek?

Prosiłbym jakbyś w wolnej chwili wsadził jakąś fotkę z zoomem na te wypraski.

(bardzo mnie to ciekawi, bo miałem kilka przygód z modelami Zvezdy gdzie nic nie pasowało, przez co musiałem się zaopatrzyć w kilka kilo szpachli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontosa kupiłem w Luckymodel. Zamówiłem w sierpniu - dostałem w styczniu

Brakowało łańcucha,dwóch wentylatorów, czegoś tam jeszcze nie wiadomo do czego i chyba jednej lufy do średniej artylerii...

W zestawie są sieci przeciwtorpedowe, zamierzam je pokazać, więc model będzie z pełnym kadłubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z jakością?
ak z jakością wyprasek?

Nie wygląda to źle, choć na tym etapie niewiele można powiedzieć.

 

A pochylni duuuzo.
Nie wszystkie pokazuję...

 

- pokaszszszszszszsz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są sieci przeciwtorpedowe, zamierzam je pokazać, więc model będzie z pełnym kadłubem

oooooo.... i to jest bardzo słuszna koncepcja

Od razu napiszę, że jestem zainteresowany szczegółowym sprawozdaniem w temacie wykonania tych sieci.

Ciekawi mnie też jak one wyglądają w tym zestawie.

Rhayader - są gdzieś w necie zdjęcia tego zestawu, jak to wygląda (sieci) ? Bo szukałem tak na szybko i nie znalazłem.

 

...Zamówiłem w sierpniu - dostałem w styczniu

To jest problem niestety. Ja ostatnio zamówiłem blaszki u Edka do Cataliny i czekałem prawie 5 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pokład na miejscu

 

Sewastopol_020.jpg

 

Musze rozwiązać pewien problem kolejności montażu. Oba okręty będą miały drewniane pokłady, które wolałbym nakleić po pomalowaniu burt. Oba miały również sieci przeciwtorpedowe, a to oznacza masę różnego rodzaju wystających elementów na burtach (bomy do sieci, podesty, drabinki, uchwyty i inne mocowania). Jak poprzyklejam to teraz, na samym początku budowy, to zanim skończę większość zdążę pourywać. Jak przykleję później, to będzie kłopot z maskowaniem wszystkiego co w międzyczasie pojawi się na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajne maszty robi pontos. Zwróciłeś uwagę, że to chyba jedyne zestawy zawierające blaszki pozwalające na prawidłowe połączenie elementów masztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne maszty robi pontos. Zwróciłeś uwagę, że to chyba jedyne zestawy zawierające blaszki pozwalające na prawidłowe połączenie elementów masztów?
To chyba jedyne zestawy zawierające maszty z mosiężnych elementów, a nie z blaszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cd. masztu rufowego

 

Sewastopol_027.jpg

Sewastopol_028.jpg

Sewastopol_029.jpg

 

Dojdą jeszcze relingi na podesty. Sewastopol miał je obciągnięte brezentem i muszę znaleźć sposób jak je wykonać by się przy tym zbyt dużo nie nakląć.

 

Przedni maszt

 

Sewastopol_030.jpg

Sewastopol_031.jpg

Sewastopol_032.jpg

Sewastopol_033.jpg

 

i oba

 

Sewastopol_034.jpg

 

Doszedł mi kolejny problem. Nie przewierciłem od wewnątrz kadłuba otworów pod plastikowe elementy sieci i podesty, bo miałem ich nie wykorzystywać, a zastąpić fototrawionymi. Teraz nie wiem gdzie poprzyklejać tę masę uchwytów by się to wszystko zmieściło

 

045.jpg

 

Tam jest dość ciasno, elementy wchodzą prawie 'na styk' i jak nie trafię z układem to się nie zmieszczę lub sieci będą krzywo...

No nie wiem co robić, przecież go teraz nie rozkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.