Skocz do zawartości

PZL 37 - "Łoś"/ 1:72 / Plastyk /


xLoLeKx

Rekomendowane odpowiedzi

PZL 37 - "Łoś"/ 1:72 / Plastyk /

Witajcie forumowicze

Dzisiaj chciałem wam pokazać

nowo zakupiony model a mianowicie

PZL 37 - Łoś 1:72 firmy

Plastyk.

W tym warsztacie postanowiłem

nie popełnić tego błędu co w

Tigerze i relacjonować na bierząco.

Model zaczynam jutro bo muszę

kupić farby

Narazie

1.jpg?screen

 

2.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW - takiego otwarcia dawno nie widziałem ; mam nadzieje że efekty będą proporcjonalne - model dobrze znany mam nadzieję że wiesz co robisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW - takiego otwarcia dawno nie widziałem ; mam nadzieje że efekty będą proporcjonalne - model dobrze znany mam nadzieję że wiesz co robisz:)

Żałuję trochę że nie ma ludzików ale mówi się trudno

Uważam że efekt nie będzie powalający ponieważ mój warsztat jest jeszcze ubogi ale liczę że będzie poprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panie Łosiów to ja skleiłem już kilka dlatego siadam w pierwszym rzędzie i obserwuję - publikę już masz teraz pokaż klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Sam kocham samoloty PZL i myślę że będę sklejał ich więcej ale na razie zajmijmy się tym

ale puki co zostaje w 1:72 bo po moich przygodach z tigerem uznałem że lepiej jeszcze pozostać w 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem wam pokazać

nowo zakupiony model a mianowicie

PZL 37 - Łoś 1:72 firmy

Plastyk.

 

Fascynujące !!!!!

Plus za to , że zabrałeś się POLSKI samolot...

Mam nadzieję , że skupisz się na gŁEMbokiej waloryzacji komór podwozia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu galerii kilku modeli kolegi xLoLeKx widać że ma problem z podstawowymi sprawi typu czyste klejenie, szpachlowanie o malowaniu nie wspomnę. Także jaki ma sens wklejenie zdjęć, linków do planów, monografii? Poprawne sklejenie zgodnie z instrukcją to chyba będzie już dość wysoki pułap do osiągnięcia. No chyba że tu nastąpi jakiś mega progres od popapranego klejem i farbą gluta w mega zdetalowaną i super pomalowaną replikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w książkę Jerzego Cynka "Samolot bombowy PZL 37 Łoś" na znanym portalu aukcyjnym możesz ją kupić za całe 7 PLN

Powinna się przydać podczas budowy tego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu galerii kilku modeli kolegi xLoLeKx widać że ma problem z podstawowymi sprawi typu czyste klejenie, szpachlowanie o malowaniu nie wspomnę. Także jaki ma sens wklejenie zdjęć, linków do planów, monografii? Poprawne sklejenie zgodnie z instrukcją to chyba będzie już dość wysoki pułap do osiągnięcia. No chyba że tu nastąpi jakiś mega progres od popapranego klejem i farbą gluta w mega zdetalowaną i super pomalowaną replikę.

 

Owszem może nie jestem świetnym modelarzem ale przeglądałem twoje modele i też nie zwalają z nóg

Myślę że lepiej by było gdyby nie było tu wrednych komentarzy bo to forum ma łączyć modelarzy a nie ma być miejscem do kłótni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - miło by było sobie nie docinać; po poście Leszka faktycznie obejrzałem Twoje galerie i faktycznie widać że jesteś początkującym modelarzem. Wierz mi że można wykonać bardzo ładny model używając 'pędzla' ale trzeba się do tego przyłożyć - postaraj się sklejać bardzo dokładnie nie zostawiając szczelin, zakup sobie szpachlę do uzupełniania szpar i ubytków; używaj taśmy maskującej do oddzielania kolorów; wszystkie transparentne elementy zabezpiecz taśmą przed sklejaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeglądałem twoje modele i też nie zwalają z nóg

Może dlatego że nie używałem dokumentacji... Ale do rzeczy nie zrozumiałeś tego co napisałem - koledzy podsuwają Ci rożne flepy i linki, ale po kiego grzyba?

Czy po przejrzeniu monografii i setki fotek Ki-64 wyglądałoby lepiej niż to co wystrugałeś bez flepów:

image.jpg

Coś tam strugasz i wygląda to tak jak wygląda, na tym etapie w którym jesteś czyli poziom zero, dokumentacja tylko będzie zbędnym gadżetem z której i tak nie skorzystasz. Rób, kombinuj, klej - będę sobie obserwował Twoją waloryzację. Tylko daj znać kiedy dojdziesz do poziomu zawalającego z nóg, bo mogę czasami przegapić ten moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Łosia najlepszym rozwiązaniem barw są bardzo tanie farbki z firmy Pactra (ok 5 zyla za puche)

spód samolotu A70; góra A69 do środka Silver A71 z reguły są to farby bardzo łatwo dostępne a model wychodzi w tych barwach bardzo ładnie - polecam rozcieńczać można je dedykowanym specyfikiem firmy Testors aczkolwiek wielu kolegów z szanownego forum używa do rozcieńczania po prostu wódki(no ale to rozwiązanie dla pełnoletnich).

a6cb3b08985f44a3med.jpg

 

do maskowania możesz użyć plastra w taśmie szpachli chyba niczym nie zastąpisz a do firmy MasterCraft i Plastyk niestety jest niezbędna.

 

Kluczowa zasada wyłącz pospiech a włącz cierpliwość; przymierzaj części zanim je skleisz skompletuj sobie też narzędzia do szlifowania - mogą być stare pilniki do paznokci oraz papier ścierny 500; 800; 1200; 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Leszkiem

po pierwsze ten model to syf i gniot z ktorego jedynie modelarz z doświadczeniem i umiejentnościami może "coś" zrobić co przypomina łosia i to bez dokumętacji ,po drugie jeżeli chcesz wykonać super replikę zgodna z dokumentacją z tego czegoś to powodzenia ,według mnie w tym przypadku korzystanie z dokumętację i przerabiane modelu według niej jest daremne ,sklej czysto model i pomaluj tak żeby nie wyglądał jak z plasteliny a najlepiej sklej cos z hobby bossa z serii za 22 zl,nie trzeba szpachlować i wszystko pasuje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z modelarskiego i facet doradził mi niezbyt pasujące kolory ale może da się coś z tego uklecić

 

A jaki to był sklep ?... bo złego słowa o chłopakach z DA-TA nie mogę powiedzieć a zwłaszcza pomyłki przy wyborze koloru takiego klasyka PZL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poganiajcie chłopaka, bo później znów będzie wiadro pomyj, że szybko i niestarannie.

 

Lolek - kup sobie szpachlę modelarską i papier ścierny (drobny i kilka różnych chropowatości, choćby tylko 240 i 500). Nawet zwykłą, najzwyklejszą, choćby Humbrola, nie powinna być droga. Nie kupuj tylko szpachli w tubce firmy Wamod, bo do niej trzeba mieć już nie lada wprawę, a jak nie wiesz co i jak to możesz zniszczyć model (potrafi stopić plastik). Model, który wziąłeś na warsztat jest trudny, jeżeli tylko go wytniesz i skleisz to szału nie będzie.

 

Do farbek też kup jakiś rozcieńczalnik. Niech to nawet będzie rzeczona wódka, ale jak pomalujesz prosto z puszki to będzie katastrofa. Na forum jest dział pomocy, w którym masz opisane techniki malowania pędzlem, pamiętaj tylko o tym, żeby nie próbować pomalować wszystkiego na raz. Pośpiech to nie przy tej zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.