Skocz do zawartości

La Ferrari (Tamiya 1:24)


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozostaje Ci z lampką szukać po ziemi ;-) Znam ten ból, ja zgubiłem malutką bezbarwną część, szukałem 3 dni, ale znalazłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre :( kiedyś też mi spadła klamka na dywan. Żona miała zakaz robienia odkurzaczem. Po 4 dniach się znalazła więc i tobie życzę powodzenia w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem nadzieje. Klosz ma 3 mm. Na szczęście mam drugi więc ostatecznie pozostaje zrobienie kopii. Odlewałem już klosz to Astona Martina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje inne wyjście. Już z tego modelu nic nie będzie, nie ma co się łudzić. Póki możesz, próbuj go oddać komuś. Może jestem szalony, ale ewentualnie sam mogę poratować i go od ciebie wziąć. Jedyne co, to ponosisz koszty wysyłki Dobrze go schowam przed światem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje inne wyjście. Już z tego modelu nic nie będzie, nie ma co się łudzić. Póki możesz, próbuj go oddać komuś. Może jestem szalony, ale ewentualnie sam mogę poratować i go od ciebie wziąć. Jedyne co, to ponosisz koszty wysyłki Dobrze go schowam przed światem.

 

Pozdrawiam

 

Dobre ......

To faktycznie jedyne wyjście, bo bez tego szkiełka cały model nic nie jest wart ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tego modelu nic nie będzie, nie ma co się łudzić

 

 

A ja jeszcze powalczę. Pół godziny na kolanach z latarką i znalazłem gnoja

Kto by pomyślał, że z powodu czegoś tak małego powstanie tyle zamieszania i nerwów

 

Fot36_zps9f2224ec.jpg

 

Skoro emocje opadły zasiadłem do dalszej pracy

 

Fot37_zps9162cf9b.jpg

 

Fot38_zps826ed314.jpg

 

Fot39_zpsca419742.jpg

 

Fot40_zps3dfc5c0c.jpg

 

Fot41_zpsf4c7177d.jpg

 

Fot42_zpsa83999ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skubany jest mocno skomplikowany i wymaga podwójnej uwagi zwłaszcza przy malowaniu.

Martwi mnie jedynie spasowanie elementów karoserii. Przymiarki na sucho wyszły dobrze. Teraz doszła grubość lakieru i w niektórych miejscach nie jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wpadka. Chwila nieuwagi i kropla kleju na szybie. Masakra. Mało nie dostałem zawału. Zdążyłem szybko ją zetrzeć by się nie wżarła za głęboko.

Na szczęście szybka akcja reanimacyjna i po problemie. Jednak szybę trzeba będzie dopolerować.

Im bliżej końca tym bardziej pod górę

 

Fot43_zps3e26e277.jpg

 

Fot44_zpsd0f6e45f.jpg

 

Fot45_zpsdcdfc58a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, POKA!

Proszszsz

Paprochy są nie do ogarnięcia, także sorki za syf. Praca zbliża się do końca. Ostatnie wykończeniówki i sesja zdjęciowa do Galerii.

 

Fot46_zps0a00644c.jpg

 

Fot47_zps03b6aaf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że linie podziału na przedniej masce są zdecydowanie za grube... Teraz zmierzyć te linie i zrobić razy 24 to spore wyjdą... Ale ogólnie fajny model, powiedz proszę jakiego kleju użyłeś do wklejenia szybki i czym go usunąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia podziału popłynęła pod bezbarwnym. Na żywo nie wygląda źle ale nic już nie poradzę. Za dużo polerowania było bym jeszcze raz to robił.

Kalka jest prosta. To jakiś syf.

Szyba nie jest klejona. Trzyma się na zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już prawie końcówka. Zostały naprawdę drobne detale do wykończenia, pomalowania i doklejenia.

Tak jak się obawiałem pasowanie elementów nie do końca zadowala. Nie widzę tu swojej winy bo, żaden element nie był przerabiany. Wszystko prosto z pudła.

 

Fot48_zpsd7cdcf71.jpg

 

Fot49_zpsd071b92c.jpg

 

Fot50_zps378f2f56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tak zwanym międzyczasie sieknąłem sobie taką oto podstawkę z kawałka płytki carbonowej i aluminiowego kątowniczka

 

fot1_zps2e92562b.jpg

 

fot2_zpse0badbc4.jpg

 

fot3_zpse886599a.jpg

 

fot4_zpsb5cf94ee.jpg

 

fot5_zps9490c4d0.jpg

 

fot6_zps180c6b25.jpg

 

fot7_zps10e482f3.jpg

 

fot8_zps63cb236b.jpg

 

fot9_zps39e9761e.jpg

 

fot10_zpsd9d84ea4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.