Skocz do zawartości

Cutty Sark - Revell USA 1:96


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Będę obserwował Twoje wyczyny . Wiem, że modelik będzie cacy .

No i "zamów teraz i oszczędź do 930 zł" hehe. Coś się mnie dziś żarciki trzymają...

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tak jak obiecalem zdjecia Cutty sa juz w galerii. Jak bede mial cos jeszcze to wrzuce. Za pozwoleniem Tornado pokaze kilka zdjec swojej Cutty w 1:100 (budowa od podstaw). Na zdjeciach widac poklad z wyposazeniem na dziobie, szalupe oraz lewa burte z miedzianymi plytkami ponizej linii wodnej (robienie imitacji nitow bylo koszmarem).

 

th_DSC00228.jpgth_DSC00150.jpg th_DSC00226.jpg th_DSC00225.jpg

 

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty odstawiłeś Widać, że się sporo napracowałeś, ja mam o tyle ułatwione zadanie, gdyż nity miałem gotowe na płytach poszycia A tak wogóle to z czego wykonałeś kadłub, o ile się nie mylę to pokład jest z listewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki!

 

Tornado, Kadlub wykonalem metoda o ktorej czytalem na PWM. Cos w rodzaju laminatu dla ubogich Dzis zaluje, ze nie nakleilem na to paskow tektury, albo cienkiego styrenu zeby imitowaly deski poszycia powyzej linii wodnej.

 

A poklad wcale nie jest z listewek W artystycznym dobralem "tekture do prezentacji" o grubosci 1.5mm w klorze pokladu (maja cala palete barw). Przy pomocy dlugiego stalowego liniala i skalpela wyrysowalem deski pokladu. Potem najdrobniejszym papierem sciernym jaki mam przetarlem burty (pomalowane na czarno sprayem) i w ten sposob zebralem sporo czarnego pylu. tym samym papierem delikatnie przetarlem poklad w wyniku czego pyl utknal w nacieciach.

 

Moze tez troche przesadzilem nazywajac prace nad nitami koszmarem. Byla to zmudna robota, ale i tak byloby gorzej bez tego:

 

th_DSC00194.jpg

 

Ale wrocmy do tematu Twojego modelu. Czekam nadalsze postepy w pracach. Powodzenia w budowie.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne malowanie kadłuba praktycznie dobiegło końca, zostało pomalować zawiasy steru (jakoś przegapiłem to ) i wykonać ewentualne retusze.

 

d2600755b8815c3a.jpg

c9a70ab5ea3b8d8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie

Jedno pytanie - czy mi sie zdaje czy wyjechales troche z kolorem miedzi poza granice gdzie leza plyty ktorymi obijano dno ?

Dzięki

Nie wyjechałem, to płyty są tak przycięte. W innym przypadku wystawały by ponad linię wodną lub były by wielkim łukiem by pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przybrudziłem pokłady suchymi pastelami, z faktu tego nie jetem zbyt zadowolony gdyż linie podziału desek są wypukłe i nie ma tego efektu na jaki liczyłem. Następnie do burt przykleilem kołkownice z naglami, miałem z tym trochę zabawy bo zdarzył się mały wypadek Nie będę go opisywał, powiem tylko, że przez niego musiałem zamalować na brązowo górne połowy burt (raczej tego tak nie zostawię). Przemalowałem również skrajnie dachów nadbudówek i narazie poukładałem je na sucho do przymiarki.

 

140aa49d4d7a6555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Właśnie odebrałem dla Cutty'ego paczuszkę z jufersami (2 i 3 mm), mam zamiar je podmienić bo te z zestawu są wręcz okropne. Napewno będzie trochę zabawy z ich nawlekaniem, ale efekt będzie (przynajmniej mam taką nadzieję) murowany

 

jufersy z Amati:

874012965fb4ad33.jpg

b82fe6a883c7c44d.jpg

 

jufersy z zestawu Revella:

3fdea18e0321cbca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Tornado, ale zasuwasz! Super, ze nie uzyles jufersow z plastiku. Trudno byloby to pomalowac, a efekt i tak bylby mizerny. Pamietam, ze wiazanie jufersow bylo szczegolowo opisane na PWMie w dziale "Szkutnicze". Juz dawno tam nie bylem, bo strona nie chce mi sie zaladowac, ale znajdziesz tam duzo przydatnych informacji i wykonanych modeli Cutty (tak dla porownania).

 

P.S. Powodzenia w budowie i czekam na dalsze efekty

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.