Skocz do zawartości

Cromwell Mk.IV Tamiya 1:35 + dodatki


pees

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ogólnie bardzo ładnie. Zauważ tylko, że Hela miała na lewej burcie przed przednim bocznym zasobnikiem takie dziwne coś, na czym zamocowany był bęben, być może z drutem telefonicznym. Spójrz na zdjęcia bo to chyba ostatnia chwila, żeby dorobić ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo ładnie. Zauważ tylko, że Hela miała na lewej burcie przed przednim bocznym zasobnikiem takie dziwne coś, na czym zamocowany był bęben, być może z drutem telefonicznym. Spójrz na zdjęcia bo to chyba ostatnia chwila, żeby dorobić ten element.

 

Witam

Skrzynka i szpula kabla przewidziana do wykonania.

 

Czemu zasłoniłeś "od góry"blaszką km

 

Zasłoniłem km-y bo tak miał zasłonięte km-y czołg Gen.Maczka.

pod linkiem zdjęcie- http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/222166/59da3e66995b7760b0aa91a2e983ce19/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Podziwiam Twoją relację od poczatku tym bardziej, że mam już za soba swojego generalskiego cromwella.

Dwa pytania jeśli można, czyjej kalki użyłeś i czy poprawisz duży detal na wieży? Przy tej dbałości o szczegóły warto to zrobić. Bazowałeś na zdjęciach z NAC i tam widać Genarała, jak trzyma dłoń na kopułce z czterema śrubami. Ty zostawiłeś ten fabryczny kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Podziwiam Twoją relację od poczatku tym bardziej, że mam już za soba swojego generalskiego cromwella.

Dwa pytania jeśli można, czyjej kalki użyłeś i czy poprawisz duży detal na wieży? Przy tej dbałości o szczegóły warto to zrobić. Bazowałeś na zdjęciach z NAC i tam widać Genarała, jak trzyma dłoń na kopułce z czterema śrubami. Ty zostawiłeś ten fabryczny kwadrat.

 

WItam

Kalki użyłem zestawowe, Tamiyi , co do tego elementu na wieży, zostawię go tak jak jest nie będę się już mocował z tym, Trudno, nie może być zbyt pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam pytanie na temat elementów zaznaczonych na zdjęciu:

1. Szpula z kablem - czy ma ktoś informację jakieś na temat tego elementu, wymiary, dokładny wygląd ?

2. element pod szpulą, czy jest to skrzynka jakaś, czy dwie deski drewniane, - jakie wymiary i z czego ?

1_Dywizja_Pancerna_genzanznaczenie_zpsaab63935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie była to przeróbka polowa, wymiary trzeba określać na podstawie innych części czołgu. Moją improwizację na temat możesz zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/tankyoumodelsandrzejliskujawski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nieźle ale zwróć uwagę, że podstawa to rodzaj skrzynki i wyraźnie część górna nachodzi na dolną. poza tym kalkomanie w skali 35 jak widaćbez błędów ortograficznych (w 72 był w napisie na przodzie wieży :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.