Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf.H łyf Armor 1/35


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

No fajny czołg, bardzo mi się akurat "czwórka" podoba. Przydałby się tu kolega Boozy - on się tego nakleił. Może obudzi się że snu zimowego i wpadnie. Tak czy inaczej warto zerknąć do jego warsztatów.

W ostatnim czasie kilku z nas sklejało starą Tamiya Pz.kpfw.IV D i to też żadną rewelacją nie jest, ale można coś z tego wyciągnąć. Malowaniem dużo można nadrobić.

W razie czego to lepiej pytaj niż masz spaskudzić. Z gąsienicami to zostaw sobie opcję do ich demontazu, bo jak Ci ładnie wyjdzie to może i w Friule będzie warto zainwestować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilerkk żarty sobie robisz czy co? PaRazo zdecyduj się na wstępie na malowanie bo potem będą kłopoty czy to faktycznie późna G czy wczesna H.Koła napędowe są raczej późne, wersja raczej środkowa lub późna,czyli już z zimmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice jak widać na zdjęciu są słabe - o to głównie z nimi chodzi. Mają bardzo kiepski detal i zdaje się że ząb po jej wewnętrznej stronie powinien być z otworem jak widać na rysunku a u ciebie efekt pełny.

Zimmerit jak na pierwszy raz nie jest zły, ale radzę takie eksperymenty robić najpierw na boku niż od razu na modelu.

P. S. Cieszę się że łyknąłeś bakcyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne błotniki pamiętaj tam te były sprężyny,boczne włazy na wieży zrobiłeś ruchome czy źle widzę.Nigdy nie rozumiałem ludzi którzy każde jedne wymieniają na metalowe ,żywiczne czy inne ,te gumowe złe nie są.Zębami raczej się nie przejmuj różnie z nimi bywało,jednak możliwe że późna H miała te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilerkk żarty sobie robisz czy co? PaRazo zdecyduj się na wstępie na malowanie bo potem będą kłopoty czy to faktycznie późna G czy wczesna H.Koła napędowe są raczej późne, wersja raczej środkowa lub późna,czyli już z zimmem.

 

No wersja H ma taką osłonkę:

http://ww2-weapons.com/Vehicles/Tanks/German/Panzer-IV/PzKpfw-IV-H.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz ,nie inaczej.Często gęsto osłony te porostu spadały z stelaża w wyniku różnych działań ,czy to zamierzonych ,czy też nie.Absolutnie nie miały nic wspólnego z wersją-no chyba że kształtem,lub były to thoma schurzen ,ale to w "J".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania 2:

Cała tylna płyta silnika ,nie wiem czy układ jezdny jest sklejony ,bo tam burty ,potem przód wanny ,osłona przekładni ,pancerz z km i wizjerem ,jarzmo i przednia płyta pancerza wieży ,czasem też dodatkowe pancerne osłony wierzy i płyty pancerne.

 

Pytanie 2:

99476608460989425204.png

zaznaczyłem strzałką i nawet trochę zimm widać,tylko szkoda że zdjęcie w takiej rozdzielczości jest.

 

27250594012387725623.jpeg

 

tu jako złożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy fakt że jesteś otwarty na zmiany. Koła na wcisk to fajna sprawa, bo w razie czego łatwiej jest gęsi wymienić, he, he.

Co do poprawek to wrto by było popracowac nad łączeniem przedniej płyty wieży z samą wieżą. Widać teraz że nie przylegają do siebie idealnie, a sam spaw jest na stronie wieży. Można by to poszpachlowac i dorobić nowy spaw. Ja niestety u siebie o tym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w zasadzie płyty pancerne zasłonią wannę i tego zimmu widać nie będzie,możesz zrobić szczątkowy tam gdzie płyt nie będzie ,lub będzie to mocno widoczne.Zrób po całości nie to że bym podpuszczał...,ale ,co do koła napędowego gdzieś takowe mam ,tylko zmierz odległość od zęba do zęba co by pasowało bo z tym też różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Parazo !

Porzuciłeś statki powietrzne na rzecz czołKa ?

 

Ja też sobie odpoczywam od łutek i ich gŁEMbokiej waloryzacji i akurat też resetuję się przy czołKu , a nawet już przy drugim.... i nie jest to moje ostatnie słowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Bożo wpożo robi czołKa? A gdzie doFUT? Warsztat mi tu zaraz pokazać proszę. I to natychmiast. Twoje łutki są super więc i pojazd na dżedżownicach w twoim rzeźbieniu bym chętnie zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kurczę no jeśli będzie w samym Dunkelgleb to zarówno CM jak i preshading mają swój cel,można też połączyć te techniki.W swoim SWS "Thorze" dałem preshading i miejscowe rozjaśnienia ale efekt wyszedł mocno średni ,bo zniknął pod bezbarwnym.Postaram się wrzucić jakieś foty. tego SWS-a.

 

EDIT.

35909975709864360564.jpg

 

słabe zdjęcie jak hu,hu model też do poprawki, teraz dopiero widać jaki ciemny wyszedł a cieniowanie znikło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narzędzia maluję osobno i dopiero na sam koniec przyklejam do modelu - jakoś łatwiej mi je tak robić i przy okazji przypadkiem sobie malowanie nie spieprzę. Bedziesz i figuranta do włazu wkładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.