Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf.H łyf Armor 1/35


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim SWS dałem brązowy zdaje się Rot Brown Pactry złamany jakimś jasno-szarym tak to glebowego koloru potem przecierka silverem.Polecam kolor Buff Tamiyi do zakurzeń.Co do bezbarwnego to lakier Italeri,już mi tak drugi raz na niemczynie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim modelu Pz.kpfw.I Malowałem nowym kolorem Tamiya XF-84 Dark Iron. Bardzo mi się podoba odcień, a jak wyszło proponuję zerknąć do warsztatu. Malowałem nim metalowe Friule, i już mi się nie chce więcej bawić w młodego chemika. Teraz to będzie u mnie podstawa do gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze. Patrzysz na film i wydaje się ze to jest łatwe a w praktyce tak nie wychodzi. Ja do zacieków uzywam farb olejnych. Nanoszę wykałaczką kolorowe kropki, potem delikatnie rozmazuję je patyczkami z watą a na koniec wilgotnym pedzlem (nie mokrym) z white spiritem przecieram od góry w dół.

Jak na mój gust na tej klapie sa jeszce trochę za ostre. Wciągaj się - coraz więcej was z lotnictwa tutaj zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ta swastyka robi na osłonie? Nie spotkałem się z taki oznakowaniem IV... Kamo strasznie "nieczytelne". A zacieki rdzawe do wywalenia, bo takie nienaturalne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ta swastyka robi na osłonie? Nie spotkałem się z taki oznakowaniem IV... Kamo strasznie "nieczytelne". A zacieki rdzawe do wywalenia, bo takie nienaturalne są.

 

Kolega najwyraźniej ogląda tylko obrazki ,może go zadziwię i powiem że IV walczyły jeszcze w '67 w Syrii,kiedyś taką popełnię jak nauczę się pisać z prawa do lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jako zę już prawie koniec to powiem ci tak. jak na debiut to nie jest źle. Ale już w nastepnym modelu zrezygnuj z błocenia lub troszke inaczej je zrób. Chodzi mi głównie o jego strukturę w okolicach zawieszenia oraz zachlapane osłony wieży. Nie mówię oczywiście że nie mogło tak być, bo w sieci jest wystarczająco zdjęć wozów upapranych po samą wieżę, ale jakoś nie lezy mi to. Natomiast dół jest troszkę słaby jeżeli chodzi o to błocko.

 

Mam nadzieję że bedzie jakiś kolejny czołgutek w twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez twoje ciche zainteresowania pancerką i morusaniem plastiku koło-podobnego......mnie też zaczyna coś nachodzić tzn......pojawiła się ochota aby wykorzystywać pojazdy np. UAZ 469,GAZ69 itp......w scenkach lotniczych(śmigłowcowych)....obadamy......a swoją drogą fajnie ci idzie-czekam na finał z MI-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak od siebie dodam, że podziwiam za walkę z tym modelem, bo każdy modelarz pancerny wie, że jest parszywy to wypust Academy.

 

Większość modeli klei się i prezentuje łatwiej i lepiej.

 

Co do samego wykonania, to uważam, że mocowania shurzenów (osłon bocznych) skoro już są tak zdarte do blachy powinny mieć albo połysk na krawędziach albo rdzę od góry już trawiącą te iejsca, bo jak na razie efekt jest taki, że te gołe miejsca mają po 20 - 30 cm przerzucając na 1:1.

 

Osmalić trzeba jeszcze nieco lufę i pomalować wiadro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.