Skocz do zawartości

Honda CR-Z Fujimi 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozpoczynam kolejny warsztat - tym razem jeden z nowszych modeli Fujimi. Model mimo iż posiada sporo części jest relatywnie prosty. Postanowiłem go wzbogacić o blaszki HD i stickery A+club.

pud1420o.jpg

 

Na początek tradycyjnie - karoseria. Model dostałem już lekko zaczęty - mianowicie ktoś pogłębił linie podziału i zdołał zlamać słupek C - naprawiłem. Karoseria poszła w podkład kontrolny:

body4.jpg

 

A następnie w kolor docelowy ( po wcześniejszym pomalowaniu karoserii na biało ). Po pierwszej warstwie dość jaskrawy i wpadający w zielonkawy:

body3.jpg

 

Druga warstwa dała już pożądany głębszy żółty:

body.jpg

body1.jpg

 

Następnie zabrałem się za wnętrze. Pogłębiłem linie podziału elementów i pomalowałem na dwa kolorki. Szary dostał cieniowanie - bardzo artystyczne, ale dojdą jeszcze filtry, więc nie jest to efekt końcowy. Dojdzie jeszcze malowanie detali na desce rozdzielczej.

IMG_0201.jpg

interior.jpg

IMG_0203.jpg

 

Na sam koniec pomalowałem i wycieniowałem podwozie. Czeka ono jeszcze na wydech + pigmenty.

chassis.jpg

chassis2.jpg

 

Docelowe felgi ( czeka je rewitalizacja ) dostały już opony z obniżonym profilem:

IMG_0205.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Prawie skończyłem podwozie. Potraktowałem je dwoma pigmentami CMK - ciemna ziemia i piaskowy:

chasiss22.jpg

chasiss21.jpg

chasiss2.jpg

 

Dodałem flock we wnętrzu - ale nie jestem zadowolony. Popełniłem dwa błędy. Pierwszy to przyzwyczajenie do używania ciemnych kolorów flocku - nie pomalowałem podłogi jasnym szarym, co pokazują przebicia. Drugi to długość włosia - jak na złość ten jasnoszary flock robią z włosia 1-1,5mm co wygląda tak sobie ( pomijam że w makro to wygląda jak pokrowce z owczej/baraniej skóry... ). Będzie do poprawki. Zacząłem też dodawać detale na desce rozdzielczej jak i kierownicy:

interior22.jpg

interior21.jpg

interior23.jpg

 

Na sam koniec dach dostał carbon - jeszcze tylko maska i tylny łącznik/lotka:

carbon.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, k....a, pięknie

Tomku napisz proszę jak robisz maski do karbonu. Taśma maskująca ?

Czy może stosujesz jakąś inną technikę ?

U Ciebie kalka jest idealnie dopasowana do wymiaru podłoża. Chciałbym też tak potrafić. Mam z tym związane pewne plany odnośnie moich meśków.

Mam nadzieję, że to nie tajemnica. Jak coś, to daj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - żadna tajemnica. Akurat w tym przypadku nie robiłem żadnego szablonu - przymierzyłem arkusz kalki na sucho, wyciąłem z nadmiarem. W czasie gdy kalka podeschła po zmiękczaczu, za pomocą zaoblonej wykałaczki zagłębiłem carbon w linie podziału. Jak już to miałem, to ostrym skalpelem odciąłem nadmiar i... gotowe

 

Natomiast szablony zazwyczaj robię z taśmy albo z kalki technicznej ( jest łatwiej przenieść lustrzane odbicie na kalkę ).

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

Przy takiej metodzie zawsze jest ryzyko porwania kalki - dlatego odcinałem punktowo, czubkiem skalpela idąc ku przodowi nacinania. Odciąłem, płaskim pędzelkiem zamoczonym w zmiękczaczu przejechałem kilka razy krawędzie i poczekałem aż wyschnie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wychodzi.

 

Mam pytanie odnośnie linii podziału, czy po pogłębieniu czymś je zapuszczasz a jak tak to czym. Widziałem ostatnio niby specjalne farby do linii podziału.

Drugie pytanie cieniowanie siedzeń, zakładam że w pierwszej kolejności malujesz czarnym a potem kolejnym kolorem szarym ale nie wiem czy mam rację.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek - linii podziału jeszcze nie zapuszczałem - robię to po bezbarwnym. Tu będzie mały problem, bo żółty będzie matowy, więc jeszcze nie wiem czy będę w ogóle zapuszczał linie podziału.

 

Co się tyczy foteli:

1. Pomalowałem je odpowiednim odcieniem szarości - ciemniejszym.

2. Jasnym szarym pomalowałem wszystkie wystające płaszczyzny + środki ( starając się uzyskać jak najmiększe przejście kolorów )

3. Rozcieńczonym czarnym tuszem ( Vallejo game black ink ) pomalowałem wszystkie zagłębienia.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

Choroba skutecznie przeciwstawia się mojemu modelowaniu, ale się nie daję :P

 

Dzięki Panowie ;o)

 

Pomalowałem dziś docelową grafikę - nic skomplikowanego, ale miało przełamać żółć i dodać nieco tajemniczości samej hondzie.

grafika.jpg

grafika3.jpg

grafika1.jpg

grafika2.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie podwozia i wnętrza - zapisałem sobie, żeby spróbować tej techniki przy nastepnej okazji.

Pozdrawiam i obserwuję z uwagą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem dziś docelową grafikę - nic skomplikowanego...

Kurczę, co to będzie jak zaczniesz robić skomplikowane grafiki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dziękuje Panowie :-> Co do skomplikowanej grafiki - już się do takiej przygotowuje, ale to " za dwa modele" zobaczycie ;)

 

Tymczasem kalki carbonowe doczekały się klaru a następnie polerki. Zacząłem też malować już ostatnie rzeczy, także fotka zbiorowa.

klar.jpg

klar7.jpg

klar1.jpg

klar5.jpg

deska.jpg

deska1.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Model ma się ku końcowi. Felgi po odświeżeniu, wkłady lamp już na swoim miejscu, podobnie jak i wnętrze. Uszczelki i lusterka już też na swoim miejscu. Dodałem metalizowane kalki HD. Tak się to obecnie prezentuje:

logo1.jpg

logo3.jpg

logo4.jpg

logo5.jpg

logo.jpg

logo7.jpg

logo6.jpg

logo9.jpg

logo8.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mi się "żywy" CRZ kompletnie nie podoba to akurat gdybym mógł kupić w takiej wersji...no to bym się jednak zastanowił, że może warto...Wyslij foty modelu na forumy fanów hondy, bo to genialny wzorzec do tunningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.