Skocz do zawartości

Duze jest piekne ? Pz.Kpfw.II Ausf. C Skala 1:6 !!!!


BigIsPiekne

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze pare osob zrezygnowala z zakupu tego modelu. Nie bylo moim zamiarem odstraszanie od zakupu a jedynie pokazanie czego nalezy sie spodziewac.

Gdyby to by byl inny model to juz dawno wyladowal by w koszu na smieci, jednak w tym przypadku chyba z powodu skali wszystkie bledy, uproszczenia czy niedorobki nie wydaja sie takim duzym problemem. Jakosc wykonania wydaje sie bez znaczenia bo ze wzgledu na wielkosc model i tak bedzie sie prezentowal imponujaco.

W moim wykonaniu model nie bedzie wygrywal konkursow ale jest tu duze pole to popisu i napewno do sie nim wygrac nie jeden konkurs.

Jesli ktos ma duzo czasu, wystarczjaco miejsca zeby go gdzies postawic - nie zmiesci sie na polce ani na biurku kolo klawiatury - to polecam.

Cena tez nie wydaje sie tak wysoka jesli popatrzymy na to z punktu ilosci plastiku. Tu jest jekies 15kg. Ile to bedzie modeli w skali 1:35 ?

 

Pare zdjec z imponujacego wielkoscia (tylko) modelu, kolo wsadzone tymczsowo bo jeszcze duzo pracy mam nad wanna, np : brakujace nity, spawy itd.

 

0023_zpsfa5c2be3.jpg

 

0029_zpsee7868f5.jpg

 

0024_zpscb55042b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ale te resory to jakaś porażka. Od dołu widać że składa się z kilku piór a z boków jeden kawał plastiku. Trzeba by je było przeryć aby to uwidocznić.

 

No dokładnie. Przydałoby się zrobić linie wgłębne imitujące podział piór resora. Teraz wygląda jak monolit a powinno być coś jak tutaj

 

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6263d04.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten płacz. Ten model to zabawka pod "lalki Barbie" Dragona, więc nie ma tu mowy o super detalu.

Pzdr

 

Zaś ja nie wiem po co ten komentarz... czy ktoś tu płacze?? gdzie widzisz w tym warsztacie strugi łez?? czyżby błędna interpretacja wypowiedzi?? a może nie umiejętność czytana ze zrozumieniem?? no chyba że to zwykła chęć popisania się??

Wiesz Seb coś w stylu jeste ponad szystkim a ma krytyka i zarozumialstwo jest mym mieczem i tarczom... czytaj przedłużeniem ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zabawka, nie zabawka - ważne, że jest i się robi .

Przyznam, że pierwsze posty były zniechęcające i model prezentował się "tragicznie", ale teraz im więcej szczegółowych zdjęć, widzę, że nie jest aż tak źle.

Tak jak B.I.P. pisze - w tej skali łatwo korygować błędy i poprawiać produkcję. Dziwię się też tym którzy tak ostro krytykują ten model - tak jakby był inny wybór. Panowie jeśli ktoś chce go mieć to kupuje i robi. Nie ma Tamiyi, Trupetera... jest tylko Dragon w tej skali. A czy jest sens kupowania go za "takie" pieniądze...????

A jaki jest sens przepalania kasy w papierosach, przepijania w alkoholu..... Odpowiedzcie sobie sami.

Ja osobiście kupiłem Shermana tego samego producenta w tej samej skali. Bałem się po pierwszych postach tutaj o to co zastanę w pudle... Pierwsze wrażenie też nie do końca było super... Pierwsza przymiarka wieży potwierdziła błędy które są tu. Ale będę walczył tak jak B.I.P. Jak pokończę aktualne warsztaty to zabiorę się za Shermana.

 

P.S.

Widzę, że Sherman jest znów dostępny w promocji, więc mam nadzieję, że kolega wzbogaci kolekcję o niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Sherman jest znów dostępny w promocji, więc mam nadzieję, że kolega wzbogaci kolekcję o niego

Poniewaz w miedzyczasie zkupilem pare innych modeli w skali 1:6 musze poczekac z zakupem jeszcze ze 2 dni, ale napewno go kupie.

Ale to temat na inny watek.

Jestem w tej chwili zafascynowany ta skala. Polecil bym ja kazdemu. Problem jest gdzie ja to wszystko postawie. Albo zona mnie wyzuci z modelami albo ja bede musial wyzucic zone. Cale szczescie ze tego nie czyta.

 

P.S. Jak tam zdrowie kolegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta stronka powinna być znana , to tak a pro po Shermana,

http://www.armortek.co.uk/Forum3b/viewtopic.php?f=7&t=4693&p=41050

A zabawa przednia niezależnie czy to barbie czy nie , a detal zawsze można wypracować .

I to jest RC , natomiast ten model to raczej bardziej na półkę

Sam jestem w pewnym sensie zainteresowany tą skalą , w necie funkcjonuje też strona poświęcona takim modelom oraz zdjęcia wykonane w plenerze przez modelarzy .

Uzyskali całkiem fajne efekty ,szczególnie z transportem kolejowym

http://www.shout.net/~scg/collections/pages/johnsanderphotos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad modelem posowaja sie w slimaczym tempie.

Najpierw spawacz strajkowal a teraz braklo farby malarzowi.

 

W wannie zostaly dorobione brakujace nity itp no i w koncu spawacz jakos tam pospawal :

 

0037_zps00b5b8cb.jpg

 

0036_zps6ba8e892.jpg

 

Nie jestem w 100% zadowolony ze spawacza ale chyba lepiej pospawal niz na jednym z orginalow :

 

0038_zpse10c3536.jpg

 

Na marginesie ten smok pozera niezliczone ilosci farby ktora bedzie mnie wiecej kosztowac niz sam model.

 

Wiecej zdjec po zakupie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu widać spaw "od linijki"

 

Dzieki za komentarz. Co prawda tworzenie tych spawow nic z linijka nie mialo wspolnego ale wiem o co ci chodzi. Jakos umklo to mojej uwadze podczas ich robienia. Golym okiem tego tak nie widac. Niektore spawy poprawie a niektore beda musialy juz tak pozostac.

 

Dla porownania spawy na orginale :

 

0040_zps2423a612.jpg

 

0039_zps42372861.jpg

 

Spawy robilem pare razy. Takie plaskie, perfekcyjne spawy w zaden sposob mi nie pasowaly.

Bardziej przemawialy do mojej wyobrazni takie bardziej uwypuklone, "spieprzone" spawy.

To tak jak napisy na oponach so uwypuklone. Powinny byc ledwo widoczne zeby odpowiadaly zeczywistosci. Jakby je powiekszyc do orginalnych rozmiarow to by wystawaly na 18mm od opony. Pomimo wszystko wole takie.

 

Ciekawi mnie opinia innych osob sledzacych ta relacje, Jakie te spawy powinny byc ? Uwypuklone czy bardziej odpowiadajace zeczywistosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.